ulak
ulak (üye)
Konya / Amatör

Refubrished Lens

Arkadaşlar, bir internet mağazasından aldığım Canon 55-250 IS II lens refubrished ürün çıktı ve güvenemeyip iade ettim. Bu lens internette 400 ile 1000 lira arasında fiatlarda satışta. 400 lira civarında olanların hepsi refubrished veya bir şekilde sorunlu ürün müdür? Orijinal ürün de bu civarda bir fiatla bulunabilir mi?
Orjinal Canon ürünlerinin kırmızılı kutuları var ve kutunun açılan kısmı yuvarlak kırmızı Canon etiketi ile kapatılmış ve "etiket yırtık ise ürünün içeriğini kontrol edin" uyarısı ile satılıyor. Bana gelen ürün beyaz kutu içindeydi.
Bu iade olayından sonra dikkat ettim, ürünlerinin orjinal olduğunu iddia eden bazı satıcıların sitelerine koyduğu Canon paketi orjinal gözükse de bu kırmızı etiket yok. Bunlar da sahte olabilir mi?
Orjinal güvenilir mal satan, gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceğim yer neresidir?

Tarih: 29 Haziran 2014, 23:57 - İp: 78.***.**0.132
intension
intension (üye)
Eskişehir / Amatör

55-250mm lensi sahibinden.com'da 2. el 400 gibi bir fiyata almıştım.Orjinal Canon lensi sorunsuzdu. Her zaman derim 2.el sıfırdan daha güvenlidir, tabi satıcı profiline, yazdıklarına, konuştuklarına dikkat edilmeli

Tarih: 24 Ağustos 2016, 16:21 - İp: 83.***.**8.137
  • 1