pckopati
pckopati (üye)
İstanbul / Meraklı

Pretec Dc 3305 - Videodaki Ses Prob

Merhaba net fotoğraf forum severleri,

Öncelikle makinamı 9 Nisan'da aldım. 3 gün sonra kapattığımda tekrar açılmadı. Herneyse teknik servise götürdüm ve bir hafta sonra cihazı yenisini ile değiştirdiler.

Şu anda halen kullanmaktayım. Fakat bir problemim var

İlk cihazda da ikincisinde de video kaydı yaptıktan sonra, videoyu izlerken;

-- Cihazdan izlerken; hiç bir problem yok ve ses gayet güzel

-- Cihazı TV'ye bağlayıp izlerken yine bir problem yok ve gayet güzel.

FAKAT; video'yu (*.avi) PC'ye aktarıp izlerken ses iğrenç ve metalik çıkıyor.

Bu sorunu Pretec'in teknik servisine bugün bildirdim. İki cihazda da aynı problemi yaşadığımı anlattım. Yetkili kişini söylediği ise; Ses şiddetindendir ve cihazın üzerindeki ses çıkışı bir buzzerdan yapılıyor. O yüzden ses kalitesi düşük. Fakat PC'nizdeki ses kartınız ve ses kaliteniz daha iyi olduğu için sesdeki çatlamaları duyabiliyorsunuz.

Peki dedim bu sorunu nasıl çözebiliriz.

Kişinin bana yanıtı : Bu cihaz daha önce böyle bir şikayet almadık. E dedim kardeşim problem benim cihazımda değil çünkü iki cihazdada aynı problemi yaşadım.

---Veri aktarımı yaparken ses bozuluyor. Hatta kameranın tv çıkışındaki ses çıkışını Pc'nin line-in girişine bağlayıp kayıt yapıp virtual dub ile .avi dosyasına o sesi ekliyeyim ve problemi çözeyim dedim ama her videoylada böyle tek tek uğraştıktan sonra ben ne anladım bu işten.

-- Lütfen bu konu hakkında bana yardımcı olunuz.

İlginize teşekkürler...

Tarih: 15 Ağustos 2005, 12:44 - İp: yok
xflash
xflash (üye)
Kocaeli / Amatör

arkadaşım makinanı hangi servise götürdün acaba adresini verebilir misin (istanbul tabii) benim makinamda sorunlu o bakımdan...

Tarih: 22 Ağustos 2005, 22:58 - İp: yok
  • 1