bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Pil Ve Para Teması?

Ya arkadaslar bu gün bel çantamın önünde 6 7 tane bozuk para vardı,ve duracell'in tam dolu 2 tane şarjlı piliyle temas halindeydi...bi anda piller ısındı..Belimde bi sıcaklık hissettim.o piller orada 5 gündür duruyordu bi şey olmamıştı şimdi oldu. Bu ısınmanın sebebi pil midir? Şu anda pilin sıcaklıgı geçti? Kullanmamı tavsiye eder misiniz?

Tarih: 5 Nisan 2006, 14:44 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Isınmanın sebebi, metal paraların yardımıyla kısa devre yaptırdığınız pil veya pillerdir. Bu kısa devre ne kadar sürdü bilemiyoruz ama çok ısındığına göre pil içinde mutlaka az çok bir hasar meydana gelmiştir. Kullanırsanız pillerden normal verim alamayabilirsiniz.

Tarih: 5 Nisan 2006, 16:27 - İp: 85.***.**5.234
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

selam bisquit ve ocakılar abi merhaba.

aynı olay banada oldu.paranın kısa devre etmesinden kaynaklandığı doğru. el feneri için işte iki pille para aynı cebime denk geldi öyle ısındı ki cebimde zor attım.

sonra yine(2yıldır) kullanıyorum ama yeni aldıklarım 2 hafta gidiyorsa o kısa devre yapanlar 4-5 günde bitiyolar tam şarz tutmuyolar.hala da kullanıyom ama 2 GP olanları 3 ayda kullanmasam sarzına pek zarar gelmiyor onlar durdukları yerde kendilerini deşarz ediyolar.

kullanabilirsin sende ama yarı yolda bırakırlar sen iyisimi al yedek yeniden onlara fazla güvenme.

Tarih: 5 Nisan 2006, 21:13 - İp: 88.***.**5.39
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

evet ısınmanın sebebi kısa devre ve fazla kısa devre yaptırırsanız piller gümleyebilirde

Tarih: 5 Nisan 2006, 23:20 - İp: 85.***.**9.99
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Bilgi ve tavsiyeleriniz için teşekkürler,zaten askere gidiyorum 10 gün sonra artık askerden geldikten sonra yenisini alırız...

Tarih: 6 Nisan 2006, 13:45 - İp: 62.***.**2.96
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

bisquit hayırı teskereler dostum.
mustafada gitti ama arasıra çıkınca siteyi ve bizleride unutmuyor.

sende unutma . bekliyoruz seni

Tarih: 9 Nisan 2006, 15:42 - İp: 88.***.**7.130
  • 1