ibiliguk
ibiliguk (üye)
Burdur / Amatör

Pentax K10d Temizlik Faciası !

Selamlar
Pentax K10D makinemin aynasına toz bulaştığı için temizlik yapayım dedim,bezle peçeteyle sildik daha da toz ettik.Sonra aynanın üstündeki plastiği sileyim dedim biraz kolonya ile baktım plastik bulanık bi renk aldı.Plastiği çıkardım her nevi temizlik aletiyle denedim o daha da bulanık bir hal aldı.Feci halde moka batmış durumdayım ne yapmam lazım?

Tarih: 30 Temmuz 2008, 19:39 - İp: 212.***.**3.137
ibiliguk
ibiliguk (üye)
Burdur / Amatör

Evet sanırım vizör ekranı,benim bunu bulabileceğim bir yer varmı acaba?Sizden son bir yardım isteyeyim artık konuyu fazla uzatmadan.

Tarih: 1 Ağustos 2008, 10:45 - İp: 212.***.**3.137
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

o konuda burkay usta ile bir görüş istersen

Tarih: 1 Ağustos 2008, 11:27 - İp: 81.***.**7.150
ibiliguk
ibiliguk (üye)
Burdur / Amatör

Burkay ustayı nerede bulabiliriz?Ben İstanbul dışındayım.

Tarih: 1 Ağustos 2008, 18:47 - İp: 212.***.**3.137
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Öncelikle geçmiş olsun, ama ucuz atlatmışsınız gerçekten de adınıza sevindim . Anladığım kadarıyla vizör ekranını söküp takabiliyorsunuz, çünkü sökmüş, temizlemeye çalışmış ve takmışsınız ki şu anda bulanık görünüyor diye yazmışsınız. O halde bence siz Hayyamdan Vehbi Bey i (Freelens) (0212 513 55 88) bir arayın, kendisinde bazen bu tip parçalar bulunabilir,, durumu tarif edip bu parçayı bulabilir mi bir sorun, ve mümkünse kargo ile yollaması durumunda fiyatını da sorun. Yeni ekranı da makinenize temizlemeden takın (aman diyeyim) . Saygılar.

Tarih: 1 Ağustos 2008, 19:51 - İp: 88.***.**8.232
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba burkay benim www.burukay.com benim adresim..
Ben sana www.optikelektronik.com adresini öneriyorum Sunay bey pentax yetkili servisidir.Biz ikimiz bu makinelerin bakım onarımı konusunda Pentax Almanyada 1 hafta kurs gördük hamburg da .Senin dediğin focus screen dir ve sunay beyde tüm yedek parçalar vardır.

Tarih: 1 Ağustos 2008, 21:22 - İp: 88.***.**2.19
ibiliguk
ibiliguk (üye)
Burdur / Amatör

Burkay bey ve yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler sorun çözülmüştür.Sunay beyi aradım ve parçanın siparişini verdim,pazartesi elimde olur sanırım.

Tarih: 2 Ağustos 2008, 10:22 - İp: 88.***.**6.59
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,
tarif edilen sorunun sensör ile hiç bir alakası yok. Prizma ilede ilgili değil.
Aynadan yansıyan görüntü, prizmanın altında bir buzlu camın üzerine düşer, ve prizma aracalığı ile vizöre gelir.
Aynayı ve buzlu camı temizlemişsiniz. Buzlu cam artık plastikten yapılıyor, kolonya plastiği etirip matlaştırmış.
Yeni bir buzlu cam (buzlu plastik diyelim) lazım, çok tuzlu olamaz :-)

Tarih: 3 Ağustos 2008, 00:01 - İp: 88.***.**8.48