cemsvk
cemsvk (üye)
Samsun / Meraklı

Panasonik Fz 30

arkadaşlar FZ 30 yeni aldım ve bu işte acemiyim bana bu makinanın ayarları hakkında bilgi verecek biri varmı? Biraz karıştırdım bozdum ayarlarını ve içinden çıkamıyorum yardım lütfen

Tarih: 8 Eylül 2006, 22:52 - İp: 81.***.**1.109
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

kullanma kılavuzunuz varsa önce ona başvurun
Sorunun ne olduğu konusunda net birşey yazabilirseniz de yol gösterebilirim

Tarih: 9 Eylül 2006, 12:18 - İp: 81.***.**5.172
cemsvk
cemsvk (üye)
Samsun / Meraklı

makinenin bilen biri tarafından iyice bi ayarlanması gerekiyomu yoksa fabrika ayarları yeterlimi? ben biraz kurcaladım klauzu da okuyarak ama sağlıklı bişeyler yapamadım galiba o yüzden resetliyecem birde resimler büyük küçültme ayarları ile uğrasıyorum kısaca kitaptan ayarlarını arıyorum en iyisi için? önerisi olan varsa sevinirim şimdiden teşekürler.

Tarih: 9 Eylül 2006, 13:43 - İp: 85.***.**3.203
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

fABRİKA AYARLARINA DÖNMENİZ HALİNDE BİRÇOK SORUNNUZ KENDİLİĞİNDEN ÇÖZÜLÜR.SİZ ÇEKİMLERİNİZİ BİR MÜDDET -MAKİNAYI TANIYINCAYA KADAR- OTOMATİK MODDA VE HAZIR MODLARDA YAPABİLİRSİNİZ.EĞER ÇEKİM ÖNCESİ KADRAJDAKİ GÖRÜNTÜNÜN BÜYÜKLÜĞÜNÜ KASTETTİYSENİZ DİJİTAL ZOOM 2X VEYA 4X OLARAK AÇIKTIR. FZ30'DA DİÖİTAL ZOOM OPTİK ZOOMLA BİRLİKTE ÇALIŞIYOR.
MENÜLERİ KARIŞTIRMAKTAN KORKMAYIN.FİZİKSEL BİR MÜDAHALE YAPMADIĞINIZ SÜRECE MAKİNAYA BİRŞEY OLMAZ.İLK BAŞTA İNSANI KORKUTUYOR AMA FZ30 GÜZEL BİR MAKİNADIR. ALIŞINCA SEVERSİNİZ.
BİRDE EN İYİ AYAR HER ÇEKİM İÇİN FARKLI OLABİLİR:ŞİMDİLİK PSAM MODLARI İLE ÇEKMEYİ ENEMEYİN BENCE...

Tarih: 9 Eylül 2006, 21:31 - İp: 81.***.**5.172
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili cem ,
öncelikle makinen hayırlı olsun çok yerinde bir karar vererek gerçekten iyi bir makine almışsın...
Ben sahip olduğun makinenin yetkili servisiyim.
anlamadığuın içinden çıkamadığıun soruları bana sorabilirsin ancak öncelikle makine ayarlarında uğraşmak yerine işe önce fotograf öğrenmekle başlmanı öneririm
Bunun içöin ilk önce www.fotograf.net sitesinin eğitim bölümünü ve www.selimgumus.com sitesinin yazılarını okumanı öneririm.Yine www.melihozbek.com sitesinde de çok kıymetli bilgiler var....
Bu siteleri okuduğunda göreceksin sorun kendiliğinden hallolacak ve makinenden keyf almaya başlayacaksın....

Tarih: 10 Eylül 2006, 20:45 - İp: 85.***.**8.2
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Sayın arkadaşım,bende de FZ30 var ve gayet memnunum.Sayın Murat Özdemir'in söyledikleri çok doğru.Fakat bende şunu eklemek istiyorum.Elinizde tam Türkçe metinli bir kılavuz var.Acele etmeden sabırla okuyun önce.Her ayarı için güzel anlatımlar var.Kılavuzu okumadan makinanın ayarlarunu kurcalarsanız işin içinden çıkmanız zor olabilir.Birde bu işte çok yeniyseniz durum biraz daha vahim olabilir.Arkadaşlarında belirttiği gibi otomatik veya hazır modlarla çekim yapın.Zamanla zaten otomatik modu kullanmaya ihtiyaç bile duymazsınız.Örneğin display tuşuyla size en doğru fotoğrafı çektirecek klavuz çizgiler bile mükemmel olmuş.İyi günlerde keyifle kullanmanızı diliyorum...

Tarih: 11 Eylül 2006, 23:00 - İp: 85.***.**8.62
cemsvk
cemsvk (üye)
Samsun / Meraklı

öncelikle ilginize teşekkür eder panasonic FZ 30 harika bir makine buna bende katılıyorum hergün yeni birşey öğreniyorum.Ve Büyük bir zevkle resim cekiyorum ilginize teşekkürler

Tarih: 14 Eylül 2006, 23:29 - İp: 85.***.**5.70
selimakyar
selimakyar (üye)
Diyarbakır / Amatör

aynı makineden bende aldım ama kullanma klavuzu yok..sizde varsa lütfen banada gönderin..

Tarih: 20 Mart 2007, 20:35 - İp: 85.***.**2.158
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili selim bana e mail adresini veririsen sana pdf olarak gönderirim...

Tarih: 21 Mart 2007, 01:09 - İp: 88.***.**8.0
micosms
micosms (üye)
Samsun / Özel Gün Fotoğrafçısı

Yetkili servis olarak BURKAY arkadaşımızın ve diğer arkadaşlarımın fikirleri güzel. Ben de 1 seneden fazladır kullanıyorum bu makinayı. Memnunum. Her geçen gün yeni birşey öğreniyorum. Yalnız makinayı alır almaz, kendime yedek pil, artı birkaç sd kart aldım. Birşeye başlıyorsun ve bu tip olumsuzluklar işi engelliyor. Devamlı elimde. Bence kullanım klavuzunu eni konu okuyun, elinizde makinanızla da deneyin. Yeni birşeyler öğrendikçe paylaşalım birbirimizle. Güle güle kullan. Memnun kalacaksın. Selamlar

Tarih: 28 Mayıs 2007, 17:49 - İp: 212.***.**0.2
  • 1