mtezcan
mtezcan (üye)
Kütahya / Amatör

Olympus C-725 Net Çekim Yapmıyor.

Bu makineyi daha bugün aldım. İlk günden memnun kalmadım demek istemem ama, net fotoğraflar çekmiyor. Gün ışığında nispeten iyi sonuçlar versede memnun kalmadım. Acaba birşeyleri yanlış mı yapıyorum? Bana bilgi verebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler...

Tarih: 11 Nisan 2006, 01:15 - İp: yok
tırtıl
tırtıl (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba Hemen karamsarlığa kapılmayın. Size bir kullanma kılavuzu vermedilermi? Daha makinanızı tanımadınız bile. Hemen moralinizi bozmayın. Kullanma kılavuzunu bulmaya çalışın. Kolay gelsin

Tarih: 11 Nisan 2006, 01:34 - İp: 85.***.**7.202
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Fotoğraf makinelerinin deklanşörü iki kademeden ibarettir .
1-kademe otofokus yapar ve ortamı değerlendirir 2.- kademe ise fotoğraf çeker.
Muhtemelen siz deklanşöre doğrudan doğruya bastınız kademelere dikkat etmediniz.
Şimdi makinenizi elinize alın ve deklanşöre yarım basın makinenin içinden bir takım sesler duyacaksınız ve en sonunda da bir uyarı işareti alacaksınız bu makinenizin foroğraf çekmek için gerekli hazırlıkları yaptığının belirtisidir bundan sonra deklanşöre devamla basarsanız fotograf çekilmiş olur.bu esnada makineyi sarsmamanız gerekir.
Olympus makinelerin ülkemizde yetkili servis istasyonu olmadığı için (en yakın çekoslovakya) bu makineler tamir olmamakta distributör tarafından garanti suresi içerisinde olduğu sürece birebir yenilenmektedir.Bu nedenle eğer sorun siz kullanma kılavuzunu dikkatle okumanıza rağmen devam ediyorsa www.beyazteknoloji.com sitesiyle irtibat kurup makinenizin değiştirilmesini talep edebilirsiniz veya sorunlu olduğunu düşündüğünüz fotoları buraya yada bana mail atarak sorunun nerden kaynaklandığının bilgisine ulaşabilirsiniz.

#burkay' tarafyndan 14.04.2006 18:35:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Nisan 2006, 13:40 - İp: 85.***.**4.136
olympustr
olympustr (üye)
İstanbul / Firma

Sayın Tezcan,

Olympus C-725 için detaylı kullanma kılavuzunu

http://www.beyazbilgisayar.com/upload/kilavuz/c725.pdf

adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Eğer sorun yine devam ederse lütfen 0 216 365 32 32 numaralı telefonumuzdan Teknik Servis'le irtibat kurunuz.

Saygılarımızla

Tarih: 14 Nisan 2006, 15:44 - İp: 85.***.**7.125
  • 1