acrostic
acrostic (üye)
Balıkesir / Firma

Nikonum Açılmıyor!!

Merhaba. Nikon D40 Fotoğraf makinam var. Durduk yere şöyle bir sorun çıkarmaya başladı.
Makinayı açtığımda ilk önce
Clock has ben reset yazıyor sonra saati ayarlamak için ok tuşuna basıyorum bu seferde Initialization errror. Turn camera off and then on again uyarısı ile karşılaşıyorum. Fakat makinayı aç kapa aç kapa yapınca açılıyor. Ama sonra yine aynı sorunla karşılaşıyorum. Bunun çözümü varmıdır?

Tarih: 29 Ocak 2009, 18:59 - İp: 88.***.**2.134
drego
drego (üye)
Kocaeli / Amatör

eğer yanılmıyorsam makinelerin içinde bir pil daha var. saati ve diğer bazı ayarları hafızada tutmak için. (BIOS pili gibi) onda problem olabilir! sadece tahmin. kesin bişe söyleyemem : ) saygılarımla...

Tarih: 29 Ocak 2009, 22:57 - İp: 85.***.**2.179
gianca
gianca (üye)
Ankara / Amatör

ya arkadaşlarnikon marka fotoğraf makinasıkullanıyorum geçen ay arızalandı teknosaya götürdüm orasıda istanbul nikon servisine gönderdi....90tl arıza çıkardılar makinanın garantiside doldu lensi arızalı ve kamera çekimi yapmıyor...sizce makinayı yaptırsam eskiçekim düzeyini yakalayabilirmiyim...teknosa elemanlarıda bu parayı vereceğine üstüne para koyup yenisini almak mantıklı garantisi zaten yok artı pil şarjlı dediler ne yapayım sizce eskiçekim kalitesini yakalayabilirmiyim

Tarih: 1 Şubat 2009, 01:52 - İp: 78.***.**9.153
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

merhaba gianca, cihazınızın modeli nedir?

Tarih: 1 Şubat 2009, 17:51 - İp: 88.***.**3.169
  • 1