10ur
10ur (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nikon D5000

Merhaba degerli dostlar.
Bir sorum olacak eger bilen varsa lutfen yardim edin.
Nikon d5000 aldim her zaman kapatib actigimda tarih ve saat ayarini bastan istiyor. Onceden Tesekkur ederim. Bide Nikon D500 ayarlari ve cekilim hakinda video varsa cok rica ederim link verirmisiniz

Burada D90 hakkinda video belki arkadaslara yardimci olur.
http://www.mansurcafer.in/interesting/1852-nikon-d90-magic-lantern-guide.html

Tarih: 7 Ocak 2010, 08:06 - İp: 81.***.**7.57
kenansatir
kenansatir (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D5000'i kapatıp açınca değil de pili şarj için çıkarınca tarih/saat bilgisi gidiyor diye biliyorum. D200'de böyle bir sorunum yoktu. D5000 böyle demekki.

Tarih: 9 Şubat 2010, 20:11 - İp: 85.***.**6.237
bep
bep (üye)
Yurtdışı / Amatör

bende yeni aldım D5000 i bende böyle bir sorun yok pili çıkarıp defalarcada taktım yeniden ayar istemedi , kapatıp açtığımda zaten bişey yok .şimdi yeniden kontrol ettim saat ve tarih doğru gösterdi bildiğim kadarıyla içinde ayrıca bir pil var saat ve tarih için

Tarih: 10 Şubat 2010, 00:02 - İp: 88.***.**0.153
kenansatir
kenansatir (üye)
İstanbul / Amatör

Doğru haklısın, ilk aldığımda içindeki pil tam dolmadığı için hafıza silinmişti... ikinci şarjdan sonra böyle bir problem kalmamıştı. Şimdi hatırladım.

Tarih: 10 Şubat 2010, 01:47 - İp: 78.***.**7.1
keremtapani
keremtapani (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bende de Nikon D5000 var ilk sarj ettigimde ve pilini makineye geri taktigimda bana o soruyu bir kerelige mahsus sormustu. Ondan sonra bir daha sormadi cunku makinenin sarj ettigim pili icindeki saat ve tarih, menu ayarlari,fotograf ayarlari vb. gibi ayarlarin silinmesini engelleyen makinenin icindeki ufak pili de sarj ediyor.
Sanirim sizinkinde o pil bitmis. Bayiye goturup degistirtmelisiniz. Ayrica bu sorun garanti kapsaminda o yuzden sizden para dahi alinmaz bu islem icin.
Saygilar

Tarih: 23 Şubat 2010, 16:21 - İp: 87.***.**0.222
  • 1