şeremet
şeremet (üye)
Rize / Amatör

Nikon D 90 Video Çekiminde Ses Sorunu

arkadaşlar 2 ay once nikon d 90 aldım fotoğraf makınesı olarak kullanırken çok memnun kaldım beklediğimdende kaliteli ürün fakat geçen hafta video çekiminı denemek istedim, anlayamadığım bi durum video görüntü güzel ama ses almıyor ve dişarıya verdiği ses çok farklı garip bir ses kesinlikle kayıt ettiğim görüntülerden ses yok sankı güçlü bir parazıt varmış gibi bir ses.ayarlarındandır diye düşündüm ama yok servisi aradım pek tatmin edici cevaplar alamadım sadece gönderin bakalım belkide makine darbeden dolayı diyaframı dağımış olabilir dedıler ama fotoğraf çekerken onceden yazdığım gibi herhangi bir sıkıntı yok , zaten her arızaya kesin darbe görmüştür derler diye solemişti bi arkadaşım cevabı duyunca şaşırmadım fakat makine darbe görmedi en azından bundan eminim neyse ..fotoğraf çekerken sorun yok gayet güzel bu sorun dışında (artık sorunmu onuda çözemedim) makine mükemmel hiç bir sıkıntı çıkarmadı .......
eğer konu hakkında bi fikri olan varsa veya aynı sorunu yaşayan arkadaşların yorumlarını beklıyorum ..

Tarih: 26 Nisan 2011, 23:37 - İp: 81.***.**3.161
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

NİKON SERVİSİN KONUYA YAKLAŞIMINA BAK videoda ses almıyor darbeden dolayı DİYAFRAM DAĞILMIŞTIR BU CEVABI VEREN ADAMI SERVİSİN KAPISINDAN İÇERİ SOKMAMAK LAZIM NE ALAKASI VAR diyafram nere mikrofon nere karşı tarafı suçlayacak ya nasıl olsa anlamaz diyafram diyelim darbe diyelim para alalım. diyaframı dağılan makine fotoğrafı nasıl çekiyor birisi sesle ilgili birisi görüntü YUH Kİ NE YUH. NİKON japonya TÜRKİYE DE BU KARFOYLA çalışmasını ve servislerini gözden geçirse iyi olacak hep aynı şikayetler...

#buzlucam' tarafından 25.05.2011 14:57:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2011, 14:52 - İp: 85.***.**6.12