elektron
elektron (üye)
Ankara / Amatör

Makinem Kendini İmha Etti

Selam,
Yaklaşık bir buçuk sene önce aldığım ve zevkle kullandığım Fuji E550 model makinem geçenlerde -tabiri caizse- sapıtarak arıza verdi. Makineyi izleme modunda açıp fotoğraflara baktıktan sonra tamamını silmek istedim; ekranda "read errror" mesajı göründü ve silme işlemini yapmadı. Kartı kontrol ederek tekrar denedim ama fayda etmedi. Sonrasında makineyi çekim modunda açtım; daha doğrusu açamadım çünkü lens grubu gövdeden dışarıya çıktıktan sonra ekranda bu defa "zoom errror" mesajı göründü ve makine bu şekilde takılı kaldı. Servisten dönmesi sanıyorum bir ayı bulacak ama merak ve endişemi yenemedim. Bu tür makinelerde zoom arızasının sıklıkla yaşandığını biliyorum ama aynı zamanda okuma hatası da vermesi ciddi bir arızanın habercisi midir? Makine servisten "tamir edildi" denilerek dönerse neleri kontrol etmeliyim. Ankara' da yaşadığım ve makine İstanbul' a gönderildiği için bunları soracak kimse bulamadım. Bilgisi olan arkadaşlar zaman ayırabilirlerse çok sevinirim. Sevgiler...

Tarih: 4 Haziran 2007, 11:54 - İp: 193.***.**6.120
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

zoom arızası her makinede olur...Bunun makinenin kendini imha ettiği gibi bir anlamı olmaz

Tarih: 4 Haziran 2007, 14:14 - İp: 88.***.**4.175
elektron
elektron (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili Burkay,
Başlığı biraz abartmışım haklısınız; beni düşündüren, zoom arızasına eşlik eden okuma hatası. Bunlar birbiriyle ilişkili olabilecek arızalar mıdır? Problemin kapsamlı olabileceğinden korktuğum için ve sizin web sitenizde belirttiğiniz müdahele düzeylerini de düşününce (İşlemci, elektronik devre vb) makinem geri geldikten sonra yapabileceğim testler hakkında bilgi edinmek istedim. Yetkili servis Ankara' da olsa siteyi bu şekilde meşgul etmezdim, ilginize teşekkürler...

Tarih: 4 Haziran 2007, 15:13 - İp: 193.***.**6.120
  • 1