mesut.
mesut. (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Konu Fotoğraf Olunca Neden Herşey Pahalı ?

Merhaba arkadaşlar, geçen gün mediamarkt ( elektronik mağzası ) a gittim. Orda bir çanta gözüme çarptı. Çantayı inceledim. Çanta tekerlekliydi ve açılıp, uzatılabilir taşıma kulpuda vardı. Tahminen ölçüleri 40X50 civarıydı. (Bende lowepro 200-400 un 3-4 adet çantası var, onlarla kıyaslayarak....) Dikkatimi birşey çekti, çanta o kadar kaliteliydi ki, Çok yüksek rakamlara (550tl) aldığım bu fotoğraf çantalarından bile daha kaliteliydi. İçine dışına baktım, bendeki bu çantalardan hiç abartısız 2 kat kaliteliydi. Sadece içinin yapışkanlı bölmeleri yoktu. İç astarı, fermuarları çok üstün kalitedeydi. Fiyatı da 200 tl idi. Demek ki böyle bir çanta bu fiyatlardan satılabiliyor, bu çantanın Fotoğraf için olan emsali 750-1000 tl civarı satılıyor. Acaba insanlar fotoğraftan çok mu para kazanıyorlarda bu sektör bu kadar kazık ? Bu bir örnekti, bir çok örnek var böyle. Ne alırsan 1 tl cilerde satılan bir plastik, eğer foto ile alakalı ise 50 tl . Neyin nesi bu anlamadım. Bu konuda görüşlerinizi almak isterim.

Tarih: 17 Ağustos 2016, 22:23 - İp: 31.***.**5.61