taner_67
taner_67 (üye)
Edirne / Amatör

Kodak Z1275 Rezil Bi Sorun..

arkadaşlar ben 2 gün önce exa.com adresinden kodak Z1275 marka bir fotoğraf makinesi aldım ve fotoğraf maknası linki şu: http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=349&pid=3881
bu fotoğraf 12 mp ama kesinlikle görüntüler çektiği rezil arkadaşlar ve çektiklerimi edirnedeki fotoğrafçılara getiridm ve bana bu makina en fazla 4 mp görüntü çekiyo dediler..yani çektikten sonra baktılar ve bunu sölediler..görüntü PHOTOSHOP CS2 de 4000*3000 çıkıyor ama kesinlikle alakası yok ve ben bunu hediye etmek için almıştım şu an çoook üzüldüm size çektiğim resimlerden birini gönderiyim..ve bu resimi görünce sizde çok şaşıracaksınız..ben bu makinanın manual ayarlarını çok beğenmiştim.ama bu çözünürlük saçma geldi ya makina çakma bana gelen ya arızalı yada kodakın bu modelleri bu şekilde ama lütfen bu makine kullanan varsa veya bu konuda bana yardım edin yanlış bir seçim mi kodak yada bunu tamamen geri mi gönderiyim...lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

teşekkürler

Tarih: 15 Aralık 2007, 12:24 - İp: 88.***.**9.37
p712
p712 (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,
Eger iade edebilme şansı varsa hiç düşünmeden yollayın gitsin. Ariza durumunda tamamen sahipsiz kalıyorsunuz. P712 forumunda da yazdım, Turkiye'de alinacak son marka Kodak'tır. Ben tatsiz bir sekilde öğrendim, artık evime sokmam.
Canon, Sony, Panasonic varken hic risk almamak lazım...
100 dolarlık farklarla zaten cok daha iyi makineler mumkun.

Tarih: 15 Aralık 2007, 18:02 - İp: 88.***.**5.241
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 30.05.2010 22:28:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Aralık 2007, 18:46 - İp: 88.***.**2.51
taner_67
taner_67 (üye)
Edirne / Amatör

ben profesyonel biri değilim yani bu fotoğraf makinesini tavsiyeler üzerine aldım ama herkes ağzında bi megapiksel dalgası var ondan ddim yanlış bi terim mi kullanmışım..yani sorun bu makinada mı yoksa kodağın bu versiyonu hepsi mi aynı..bu model hakkında napacam yani odak almamalı mıyım...bu makineye sahip arkadaşalr bu makineden bendeki gibi sorunlar yaşamakta mıdır...lütfen yardımlar...

Tarih: 15 Aralık 2007, 21:16 - İp: 88.***.**9.37
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 30.05.2010 22:28:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Aralık 2007, 22:00 - İp: 88.***.**2.51
taner_67
taner_67 (üye)
Edirne / Amatör

yani sizin dediğinize göre makinede sorun yokmu...yani evet ben bu işlerden pek anlamıyorum arkadaşıma hediye almıştım bu makineyi..ama kodak fotoğrafçıya getirdim çarşıya vede o bana dedi bi tuhaflık var diye...yani 10 mplik başka bi fotoğraf makinesinde KODAK V1003 modelini çekimi daha kaliteliydi yani...peki o zaman hataya düşen ben şunu sorayım evet çekimdenanlamam anlamayan biri olarak bana tavsiye edebileceğiniz bir model var mı..bu makinenin çekimleri sizce kaliteli ve yeterlimi..o resimde yükledim sorun nerede sizce çünkü ben o fotoyu manuel ayarda çekmedim..ama bi tuhaflık ar resimde geldi bana..evet aslında haklısınız beni aldatan 12 mp olayı oldu her amatör kişi içib bu bir handikap aslında sanırım...ben şimdi ne yapmalıyım makineyi geri gönderecem..başka bi makine önerebiirmisiniz..ben bu makineyi keske size gösterme şansım olsaydı görseydiniz azda olsa bana hak verceksiniz..dediğim gibi ben im ilk dijital makinem bu ve ben amatörüm...

Tarih: 16 Aralık 2007, 01:53 - İp: 88.***.**9.37
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 30.05.2010 22:28:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Aralık 2007, 05:42 - İp: 88.***.**2.51
taner_67
taner_67 (üye)
Edirne / Amatör

anlıyorum zaten ben o fotoyu çekerke kompozisyonu başarılı olmasından bahsetmedim yani ben o fotoyu buraya yükledimki fotoğrafın GÖRSELLİĞİ DEĞİL çekim kalitesini soruyorum yani çekilen görüntüğ çekim kalitesi bana çekim teknikleri ile ilgili tavsiyesi yerine lütfen eğer ilgilenmek istiuorsanız fotoğraf makinas tavsiye edebilirmisiniz...ben o fotoyu şu nedenle çektim makinenimn çekim kalitesini görmek için ben bu makineyi netten aldığım için gelir gelmez denedim ve çarşıdaki fotoğrafçılara göstermek için yani börtü böcek çekmek çocuklar felab benimde aklımda var ama ben size sorduğum bu fotoğrafın görselliğine değil çekim kalitesi yani bu makine iyi fotoğraf çekiyormu yada bu makineye sahip diğer arkadaşlar fikirleri...ama siz hala takmısınız fotodaki palto çantaya...ben bi hata yaptım bu malı geri gönderiyorum...bana yardımcı olamak yerine moral bozuyosunuz bu forumda insanlar sorularına cevap bulmak istiyo ama sizinki farklı sanırım...bana eğer problem değilse iyi çeken çekim kalitesi güzel bi makina önerebilirmisiniz...

Tarih: 16 Aralık 2007, 20:32 - İp: 88.***.**9.37
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

fotoğrafın çekim kalitesinde bir şey yok..

sen bir tane fotoğraf çekmişsin ama fotoğrafı çekmenin binbir türlü yolu var.. sorunun senden kaynaklandıgını belirtmiş burkay abi,katılıyorum

makinanın hangi ayarında çektin. makinanın her ayarında çektiğin fotoğraf bir olmaz.ben sana aynı makinayla(herhangi bir markanın) cekilmiş çok rezil fotolar da koyarım çok mükemmel fotolar da. iş biraz da bilende.

ayrıca makinanın hangi çözünürlükte hangi formatlarda foto
çektiği belirtilmiş. 4mp olarak fotoğraf çekmiyor bile...
kim demişse iyi sallamış

12,0 MP (4000 × 3000)—4:3
10,7 MP (4000 × 2664)—3:2
9,0 MP (4000 × 2256)—16:9
6,0 MP (2832 × 2128)—4:3
3,1 MP (2048 × 1536)—4:3
2,2 MP (1800 × 1200)—3:2
2,1 MP (1920 × 1080)—16:9
1,2 MP (1280x960)—4:3

başka bir makine alsan bundan iyi foto cekemezsin. ayrıca 1 tane fotoğraf koymuşsun. açık havada fotoğraf çek,fotoların orjinal hallerini koy. ona göre yorum yapılsın.

Tarih: 16 Aralık 2007, 22:04 - İp: 88.***.**6.246
taner_67
taner_67 (üye)
Edirne / Amatör

EVET ben zaten bu makineyi çok araştırdım...çok güzel özellikleri olduğunu öğrendim vede aldım ama asıl sorun şu bu bana gelen makinada bi sorun olabilir mi diye telaşım nedenine gelince ben öyle çok fala ayarla uğraşacak profesyonellikte biri değilim arkadaşım da kodak V1003 markası var aynı resimi onun kiyle çektiğimde herhangibir ek bi ayar yapmadan çok daha net ve iyi çekti...benim takdığım nokta şu bendeki cihaz arızalı olabilir mi diye...yani fotoda netlik yok..

Tarih: 16 Aralık 2007, 22:33 - İp: 88.***.**9.37
taner_67
taner_67 (üye)
Edirne / Amatör

yada bana ayarlaru söyleyin ve o ayarlarda evde bi fotoğraf çekim ve yollayım ona göre bişe söyleyin hakketten bu makinede var bi sorun

Tarih: 16 Aralık 2007, 22:41 - İp: 88.***.**9.37