muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Kaybolan Makine...

arkadaşlar bundan yaklaşık 9 ay önce Canon A80 makinemi bir piknik sırasında kaybetmiştim. aradan geçen zamanda yeni bir a80 alıp satmış sonra bir pro1 almıştım. ve dün kaybolan A80'imi bulan arkadaş bana geri getirdi....
-olay şöyle oluyor A80'i bulan çocuk götürüp babasına teslim ediyor. daha sonra bu aile erzincana gidiyor ve 7 ay sonra dönüyor. adamın aklına makine geliyor. (anadolu temiz bir abi digital makinelerden fala anlamıyor pek) kahvede arkadaşına diyorki böyle bir makine bulduk sahibini nasıl buluruz? oda içinde film varsa git bastır. belki fotoğrafcı tanır diyor - fotoğrafcı tesadüfen makinenin içinde kalmış bir iki kareden birinden iş ortağımı tanıyor ve makineyi getirip ortağıma teslim ediyor....
-9 ay geçtikden sonra bile makinemi bulduğuma çok sevindim. pro1 in yanına daha kolay taşınabilir bir makine istiyordum zaten, sizlerle de paylaşmak istedim.....
-anafikir : kaybolmalara karşı makinenizin içinde bir kaç resminiz olsunki, belki bulunabilirsiniz....

Tarih: 17 Mayıs 2005, 18:07 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

o paraya okadar alabileceğini bende biliyorum zaten... fakat başka yerde açılmış olan aynı topice d100 önermişsin... bunun önemi yok ama söylemiş bulundum işte...

Tarih: 18 Mayıs 2005, 16:04 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

zaman la herşey olur yakında geliyor

Tarih: 18 Mayıs 2005, 16:11 - İp: yok
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

@tembelereyk bu arkadaş forum ishali olmuş şekilde ortalıkda dolaşıyor. sözümona fotoğraf sanatcısı ama doğru düzgün bir teknik tavsiyesi bile yok! garip garip sataşmalar içinde nevrotik ve aşırı bozuk bir türkçeyle oraya buraya 2-3 kelimelik yorumlar yazıp duruyor. (derdi mesaj sayısını arttırmak bence) biri "makine tavsiye edermisiniz?" diye sorduğunda "Nikon alın yahuuuuuuuuuuuu" gibi son derece teknik bilgiye sahip bir forum müsveddesi! eminim forum yönetimininde dikkatini çekiyordur yazdığı saçmalar...
kendi infosunda 30-40 yaş aralığında gözüküyor ama, ben 15 yaşından yukarı olduğunu sanmıyorum. öyle olsa bile o yaşlarda bir yerde takılmış kalmış bir garip adem...
ne diyelim....muhatap olmamak en iyisi galiba! (ama adam herşeye atlıyor yahu!)

Tarih: 18 Mayıs 2005, 16:16 - İp: yok
adopro
adopro (üye)

muratsen sana da bir çift sözüm var saygılı olun
hayırlı olsun

Tarih: 18 Mayıs 2005, 16:21 - İp: yok
adopro
adopro (üye)

vay be film gibi

Tarih: 18 Mayıs 2005, 16:31 - İp: yok