muroo14
muroo14 (üye)
Bolu / Amatör

Kalitesiz Video Ve Fotograf Sorunu

merhaba arkadaşlar. canon 700d makinam var .daha öncede konu açtım ama biyere varamadım, sorun şu çektiğim video ve fotorafların bilgisayara atınca renkler soluk cansız çıkıyo sanki fotorafın önünde sis varmış gibi cansız oluyor aynı sorun videoda da var.fotoraf makinesinde net gözüken yer bilgisayarda netliği kaybediyor.sıkıntı makinedemi bilgisayardamı yoksa bunun oluru bumu anlamadım yardımcı olursanız sevirim .teşekkürler

Tarih: 14 Ekim 2016, 23:03 - İp: 88.***.**6.61
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

uv filtre var ise onu söküp denize atın öncelikle..

solukluk şikayeti pozlama süresinin gereğiden biraz uzun olmasından kaynaklanır.. çekim modu ölçüm sistemi vs konularına hakim olmanız lazım. foto görmeden ekipman bilmeden çekim şartlarını ve exifi görmeden çare üretmek zordur..

size tavsiyem bilen birinin yanında bu soruyu sorun.

becerebilirsem uv li uv siz iki foto yüklüyorum

UV Lİ FOTO TIKLA

UV SİZ FOTO TIKLA

#kesim00' tarafından 15.10.2016 16:01:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ekim 2016, 15:57 - İp: 212.***.**7.94
muroo14
muroo14 (üye)
Bolu / Amatör

Öncelikle Cevabınız için teşekkür ederim.uv filtre kullanmıyorum.
fotoğrafçılığa yeni başladım. söyledğiniz konulara hakim değilim evet, ama benim sorunum biraz daha farklı sanki.fotoraf makinasının lcd sinde baktığım fotoraflar ve videolar kaliteli. onda bir sıkıntı yok ama bilgisayara veya telefona atınca eser kalmıyor kalitesinden ,özellikle videolar.sanki orta seviyeli bir telefonla çekilmiş gibi kalitesiz benim merak ettiğim .bu fotoraflar sadece lcd demi güzel gözüküyor normalde kalitesizmi.yoksa monitördemi sıkıntı var anlamadım.

Tarih: 15 Ekim 2016, 17:45 - İp: 88.***.**6.61
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

canon ekranları güzel gösterir genelde.. canoncular çok şikayet eder bundan.. pc işlemeyi öğrenmeniz lazım biraz.

Tarih: 15 Ekim 2016, 18:46 - İp: 212.***.**7.94
muroo14
muroo14 (üye)
Bolu / Amatör

Anladım.teşekkürler

Tarih: 16 Ekim 2016, 11:30 - İp: 88.***.**3.134
  • 1