aemrea
aemrea (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon A 540 Ccd Sensör Sorunu

Arkadaşlar slm.2 gün önce canon a 540 aldım, bir kaç deneme çekimi sonrası fotoğraflarda ve videolarda görüntülerin ortasında küçük bir kırmızı nokta belirdiğini gördüm.Sanırım ccd sensör üzerindeki sektör yada bileşenlerindeki bi arızadan kaynaklanıyo (Lcd ekranlardaki ölü piksel lere benzeyen bi problem gibi gözüküyo ama benim makinenin lcd ekranı sağlam) özellikle dijital zoomlarda iyice belirginleşiyo.
Size sorum bu ccd sensör problemi makinelerde genellikle olabilen bi sorun mudur?
Korkum, makineyi aldığım yere götürecem tamam bi bakalım diyecekler 1 ay sonra yeni bi makine vericekler onda da bi problem çıkacak ve bu iş uzayıp gidecek...

Tarih: 20 Temmuz 2006, 09:38 - İp: 85.***.**1.71
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

selam emre
makıneyı alalı daha ıkı gun olmus ve ayıplı bır urun
oldugu ıcın bıre bır degısım yapmak zorundalar hıc bekletmeden hemde bu senın hakkın tabıı urunun garantılı ıse

Tarih: 20 Temmuz 2006, 09:49 - İp: 85.***.**4.243
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Nadir karşılaşılan bir durum.Erkayalar garantisi var ise,gönder baksınlar.sürekli yaşanılacak bir sorunmuş gibi düşünüp kendi moralini bozma,gönlünü ferah tut.
Hoşçakal.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 13:20 - İp: 85.***.**3.100
aemrea
aemrea (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Mekinayı aldığım yere götürdüm ürünün fabrika çıkış hatası olduğunu kabul ettiler ve bire bir değiştireceklerini söylediler.Bir hafta içerisinde yeni ürün elinize ulaşacak dedikleri için makinayı teslim ettim ama daha sonra "elimizde maalesef bu ürün kalmamış 25 gün daha beklemeniz gerekiyo" dediler...
Sonuç olarak aklıma gelen başıma geldi, parasını peşin ödediğim cihaz için 1 ay bekleyeceğim...

Tarih: 26 Temmuz 2006, 08:57 - İp: 85.***.**1.222
photoali
photoali (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba..

bende a540 almayı düşünüyorum. bu konuda bana makina ile ilgili tecrübelerini aktarabilirmisin.

makinayı inceleme şansım olmadı.

olumlu olumsuz tüm taraflarıyla yazarsan çok sevinirim.

Tarih: 24 Haziran 2007, 12:57 - İp: 88.***.**5.163
  • 1