wasp.tr
wasp.tr (üye)
İzmir / Amatör

Çalınan Makinam Hakkında.

Arkadaşlar maalesef Evime hırsız girdi ve Canon Ixus 700 makinam çalındı .Sağolsun Polis arkadaşlar gerekli raporları tuttular fakat halen bir sonuç çıkmadı bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim sizlerden yardımlarınızı bekliyorum .
Saygılarımla.

Tarih: 11 Şubat 2010, 19:06 - İp: 195.***.**7.145
cubalibre01
cubalibre01 (üye)
Adana / Amatör

yaşadiğiniz şehirde ki ikinci el satan dükkanları takip etmelisiniz..ama eğer bulursanızda polise haber verin kendiniz halletmeye kalkmayin..

Tarih: 11 Şubat 2010, 22:59 - İp: 88.***.**4.148
mitharas
mitharas (üye)
İstanbul / Amatör

benimde dükkanım soyuldu makinaların seri nolarını bile verdik fakat 1 yıldır ne gelen var ne giden

şahsi uğraşlarım sonucu 1 adet m3500 kameramı buldum fakat geriye alırken 150 lira para ile almak zorunda kaldım sonuçta çalan adamdan değil onu o fiyata bir tezgahtan alan bir adamdan aldım o kişinin satıcıya ödediği parada 150 liraydı

daha sonra d100 makinamı ikinci el alışveriş sitesinde buldum benim olduğundan o kadar çok emindim zira 24-85 mercekte çekime mani olmayan bir çizik vardı satıcıyla bağlantıya geçtim alıcı olarak ertesi günü gidip makinayı görüp alacaktım adam buluşmamıza 2 saat kala makinayı ıspartaya internet üzerinden sattığını belirtti fakat başka bir d100 olduğunu söyledi bende 24-85 mercekte direttim falan velhasıl atlattım adamı

bu sonuçlara ulaşıncaya kadar 3 ay olmadık adamlarla muhatap oldum sağa sola gittim toz kaldırmadan koşturup durdum sonuç kocaman sıfır bu tip insanlar yasalardaki boşluklar sayesinde ellerini kollarını sallaya sallaya bu işi meslek haline getirip çalıp çırpmaya devam ediyorlar

Tarih: 12 Şubat 2010, 14:01 - İp: 85.***.**0.9
wasp.tr
wasp.tr (üye)
İzmir / Amatör

Bilgiler için çok teşekkür ederim ve dikkate alacağım.

Tarih: 12 Şubat 2010, 23:34 - İp: 195.***.**7.145
  • 1