edobey05
edobey05 (üye)
İstanbul / Meraklı

Aosta Marka Dijital Makina

aşağıda bir kısım bilgileri verilmiş olan aosta marka bir dijital fotograf makinası oldım satıcı 6 m.pixel oldugunu söyleyerek sattı ürün üzerindede yine 6,6mpixel yazmakta fakat çekmiş oldugum fotografları baskı için verdiğimde çıkan sonuç rezaletti acaba bizmi kötü çektik diye fotografçıdan destek istedik ama oda yine makinanın kötülüğünden oldugunu söyledi hatta bir fotografçı resimleri cep telefonundanmı çektin diye sordu ürünü internette yabancı kaynaklarda arastırdım aynı marka ürünü 3,1 m.pixel olarak tanıtmakta peki bu 6,6 mpixel konusu nereden çıktı bu makinayı benmi kullananamaktayım yoksa 6 mpixel olarak tanıtılıp daha düşük kalitede bir ürünmü satılmakta konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim ürün hakkındaki bir kısım açıklamayı alt kısıma eklemiş bulunmaktayım teşekkürler

Model:aosta AR330
CMOS Digital Camera
4 in 1 multi-function Camera
(DSC + Video Recording + Card reader + Web CAM)
Slim Pocket Size (90 x 57 x 18 mm)
6.6M Pixels Image File

Image Sensor : High Quality 3.1M Pixel 1/.2″ CMOS Sensor Interpolated to 6.6M Pixels.

Lens :Focus Length: f = 8.79 mm Aperture: F2.8

LCD Display - 1.5" LTPS TFT LCD (117K pixels)

Tarih: 20 Haziran 2006, 20:52 - İp: 81.***.**7.177
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

yazmışsınız, sensor 3.1 mpixel, 6.6 değil.
6.6 mpixel için interpolasyon kullanılmış.(kabaca 3.1 mpixellik görüntü büyütülmüş) Interpolasyon algoritmaları çok başarılı olmayabilir.
o özelliği kapatıp 3.1 pixel çekilebiliyorsa öyle deneyin.

Tarih: 21 Haziran 2006, 01:14 - İp: 85.***.**8.126
alperileri
alperileri (üye)
Antalya / Meraklı

bu tür ucuz makinelere sadece megapikseline bakarak rağbet etmek çok yanlış. o makine isterse 10 megapiksel olsun. bu sadece dosya boyutunu artırıyor. Eski Sony MVC 1.3 megapixel makinemle bile a4 çıktı alınca bile sırıtmıyordu. 12 megapiksel uyduruk bir makine alacagıma 3 megapixel canon nikon minolta vb. alırım çok daha iyi.

Tarih: 21 Haziran 2006, 08:26 - İp: 88.***.**1.229
metis
metis (üye)
İzmir / Amatör

aynı makina bende de var fakat ben resim kalitesinden şikayetçi diilim... benim teksorunum birgün şarjı bitti kapandı ve birdaha açılmadı servisini bulamadığım için başka bir yere yerdim ama tamirci bunun nesi olduğunu anlamadım dedi ve geri verdi.... servisiyle ilgili bilgisi olan varmı???

Tarih: 23 Haziran 2006, 09:34 - İp: 85.***.**2.176
edobey05
edobey05 (üye)
İstanbul / Meraklı

makinanın resim kalitesine benım gibi 6mp gözüyle bakmazsanız dediğiniz gibi kaliteli olabilir ama ben halen 3,1 mp kalitesindede çekmediğine inanıyor belki benım kullanım hatam ama nihayetinde uçak değil bu nekadar kötü kullana bilirim şarz konusunda sunu söyleye bilirim 8200 nokia telefonlarının bataryası makinada kullanılıyor denemediysen bir denemeni tavsiye edeceğim olmadı bende garanti kağıtları mevcut oradan sana ilgili adresleri verebilirim

Tarih: 23 Haziran 2006, 12:56 - İp: 81.***.**2.154
bosismi
bosismi (üye)
Sakarya / Amatör

Dostum Aosta Markadan Uzak Dur Bence Yaklaşık 3 Sene Önce Cx 200 Modelini Almıştım. İlk Digital makine diye ucuza kaçmıştım sonuç ise berbat aşırı derece kötü çekiyor zaten sensörün cmos olması makineyi 2 kat kalitesizleştiriyor.

Tarih: 5 Temmuz 2006, 16:04 - İp: 88.***.**1.141
edobey05
edobey05 (üye)
İstanbul / Meraklı

HAKLI OLABİLİRSİNİZ GERÇİ BEN O MAKİNADAN KURTLDUM VE KODAK C330 ALDIM KAMPANYALI 299 YTL MAKİNA SARJ CİHAZI VE 4 ADET PİLİYLE BİRLİKTE RESİM KALİTESİDE GAYET GÜZEL

Tarih: 5 Temmuz 2006, 16:31 - İp: 81.***.**2.154
  • 1