zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

350d Kullanma Klavuzu...

Arkadaşlar 350D Kullanma Klavuzuna ihtiyacım var. Bana Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Eğer bir kopya alırsam ihtiyacı olan diğer Arkadaşlara da ben gönderebilirm...

Tarih: 28 Şubat 2006, 14:28 - İp: yok
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Arkadaşlar, bende 350D yok, ama ne yapıp edeceğim bulacağım bu aletin türkçe kullanma klavuzunu ve forumda ibreti alem için yayınlayacağım scan yapıp... Elinde olupta vermeyen üyeleri gördükçe utanıyorum... Dediğim gibi bende alet yok ama ben yinede burda bana fotoğrafçılık adına bilgi ve fikirlerini esirgemeyen arkadaşların hatırına yapacağım... Bugün başlıyorum aramaya, en geç hafta sonu burda yayınlarım Allah'ın izniyle, bekleyin arkadaşlar

Tarih: 17 Nisan 2006, 06:52 - İp: 85.***.**1.131
eren
eren (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yahu ayip.
Birkerebir alet bir ülkede satiliyorsa o ülkenin dilinde kullanma kilavuzu olmali ve insanlar bunun icin para ödememeli.

Sizin ülkeniz bir büyük pazar, kilavuzda her dil var türkce yok; ve bu elestirilmiyor da vay efendim adamlar yapmis, para kazanmaliymis, korsancilikmis birsürü aptalca ve bencilce para merkezli alavere dalavere.
Ya olup da paylasmamak bir nasil bencillik.

Yakinda Türkiye`ye geliyorum. 500 ytl de olsa alip 5.000 kisiye dagitmazsam.....

Tarih: 22 Nisan 2006, 01:58 - İp: 89.***.**9.175
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Arkadaşlar henüz bulamadım türkçe kullanma klavuzunu ama bugün bir fotoğrafçıya gidiyorum, çok büyük olasılıkla oradan temin edeceğim sanırım... Scan yapmam bu gece yarısını bulur eğer temin edersem oradan... Yarın sabah uyandığınızda umarım buradan size kullanma klavuzunu ulaştırmış olacağım...

Tarih: 22 Nisan 2006, 13:00 - İp: 85.***.**1.131
memmet77
memmet77 (üye)
Adana / Amatör

350 d türkçe kullanım klavuzunu nette her yerde aradım fakat bulamadım,sebebi çok komik ve sıradışı,çünkü birileri bu türkçe kullanım kılavuzları üzerinden para kazanıyor ve paylaşılmasını engelliyorlar,ama üzülmeyin,acil bir şekilde taryıp,paylaşıma sunacağım,hayırlı olsun...

Tarih: 1 Mayıs 2006, 15:54 - İp: 88.***.**4.166
red_bulls
red_bulls (üye)
Kocaeli / Amatör

arkadaslar bende kullanma klavuzu var ama inanın bence ona ihtiyac yok ama illada isterseniz ben size yollayabilirim
kendiminkini ama lazım olur diye tutuyorum tekrar geri gelirsede cok sevinirim.
tel :turkcell 05366607331 telsim:05423486240
HATAYATTA HER ŞEY AMA HER ŞEY PAYLAŞTIKCA GÜZELDİR.....

Tarih: 7 Mayıs 2006, 17:15 - İp: 85.***.**3.236
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ya arkadaşlar ben kullanma klavuzunu ekleyeceğim ama bende en önemli bölüm yok yaaa, 3.bölüm yok bendeki fotokopide

Tarih: 17 Mayıs 2006, 17:27 - İp: 85.***.**1.131
burack
burack (üye)
İstanbul / Amatör

yaw banada cok lazim su kullanma kilavuzu... kimsede mi yok

Tarih: 1 Haziran 2006, 16:21 - İp: 212.***.**5.66
akula
akula (üye)
Adana / Amatör

350 kullanma kılavuzu erkayalar'da var ve parayla alabiliyoruz pdf formatında bir arkadaşımız yüklese bizde sevinsek... çünkü hala bazı şeyleri çözmedim... lütfen...

Tarih: 16 Haziran 2006, 11:47 - İp: 88.***.**2.64
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

eren cok hakli.. cunku kac dilde pdf formatinda yayinlaniyor ama turkcesi yok, olmayinca da turkiyede zaten cok pahaliya satilan 350d'nin kullanma klavuzu icin dunya bir de para istiyorlar.. gercekten ayip..
tabii bunun nedenlerinden biri de makine satisinin turkiyede yapilmasini saglamak.. cunku turkiyedeki insanlar disaridan alirlarsa, turkiyede satislar azalir.. dolayisiyla zaten pahali olan makine fiyatlari daha da yukselir..
ama sonucta turkiyeye disaridan da gelse, kullanici, canon makineyi tercih edip aliyor.. bu yuzden de turkce kullanma klavuzunun bulunamayisi komik kaciyor..
........
arkadaslar demin erkayalara bir email attim.. email'in sonucunu alir almaz buradan yayinlayacagim..

Not: bu konuyu tuketici sorunlari bolumune tasiyorum.. herkesin dikkatine..

Tarih: 17 Haziran 2006, 14:13 - İp: 62.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

"Ben yurtdisinda yasamaktayim ve Canon 350d makinesine sahibim. Fakat makineyi buradan aldigim icin bir turkce kullanma klavuzuna sahip degilim. Makineyi aldigim yer, turkce kullanma klavuzunu, Turkiye Distrubutorunden temin edebilecegimi soyledi. Ben sizden, pdf dosyasi halinde e-mail adresime veya ev adresime bizzat, kullanma klavuzundan gondermenizi rica edecegim.

Simdiden yardiminiz icin tesekkurler."

yazisini mail olarak attim erkayalara..
bana gelen cevap ise:

"URUNUN KITAPCIGI PDF OLARAK ELIMIZDE BULUNMAMAKTADIR
KITAPCIK MALIYETIDE 25 YTL DIR"

... kisacik hicbir aciklama icermeyen bir mail..

birincisi maliyet de ne demek? yani bana maliyeti mi kendilerine mi? cunku size, su ucret karsiliginda gondeririz seklinde bir cumle kurmamislar..

maliyet su kadar ama, almak istesem, nasil alacagim diye bir mail daha atmak zorunda kalacagim.. sonra bana bir de, posta masrafi cikartirlar allah bilir..
gercekten su anda sinirlenmis durumdayim.. ben canon'un makinesini aliyorum, lensinden aliyorum; burada bircok kisiye tavsiye ediyorum (ki gercekten cok kisi) ama canon turkiye bana bir kullanma klavuzundan gondermek istemiyor.. diger bilmemkac dilde download edilebilen pdf'si var kullanma klavuzunun, ama turkcesi yok..

gercekten uzucu canon..

....................................

Tarih: 22 Haziran 2006, 02:11 - İp: 62.***.**2.10