cazzcazzy
cazzcazzy (üye)
Gaziantep / Amatör

Nerden Baslıcam?(amator)

Merhaba...fotograf a okadar buyuk bir merakim varki saatlerce sizin cektiginiz fotograflara hayran hayran bakmaktan kendimi alamiyodum...para biriktirdim ve sonunda canin S1 IS bir makine getirttim...ama hala bakiyorum...cunki neredeyse hic bisi bilmiyorum...Fotograf a nerden ve nasil baslicam konusunda yardimci olursaniz sevinirim

Tarih: 22 Mart 2005, 01:28 - İp: yok
wolf80
wolf80 (üye)
Kocaeli / Amatör

valla kardeş sen en azından bir makina almışsın ben de o da yok sanırım bir şekilde bir yerlerden başlayacaz

Tarih: 22 Mart 2005, 13:04 - İp: yok
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Merhaba,ben derim ki önce makinenin özelliklerini kitabından iyice belle.Sonra makinenin öğrendiğin özelliklerini kullanarak(Manzara ,yakın plan,portre v.s)sürekli çek,bilgisayarında fotoğraflarını kendin beğeninceye kadar devam et.Bunlar otomatik özellikler için. Birde manuel ayarler var onları öğrenmek zaman istiyor önce bir kitap edin sonra sitemizdeki eski forumları oku.Acelen yok Ben şahsen bu sıraya uymadığım için çok zorlandım. Kolay gelsin zevkli bir uğraş.

Tarih: 22 Mart 2005, 13:14 - İp: yok
cazzcazzy
cazzcazzy (üye)
Gaziantep / Amatör

BANVIT KARDES II DEMISIN KLAVUZ OKUMAK LAZIM AMA YURT DISINDAN GETIRTIGIM ICIN TURKCE KILAVUZUM YOK..INGILIZCESINI OKUDUM COGU OZELLIGINI ANLADIM AMA TABI ANLAMAK YETMIYO..BILIYOSUN BIZIM TURKCE KULLANMA KLAVUZLARIMIZ DEVLET BELGESI OLDUGU ICIN BULMAK ZOR?DUR BI BAKALIM PAYLASMAK ISTEYEN OLURSA ONADA ULASABILIRIM BELKI...TESEKKURLER HEPIMIZE KOLAY GELSIN

Tarih: 22 Mart 2005, 18:11 - İp: yok
mtokgoz
mtokgoz (üye)
Ankara / Meraklı

merhaba arkadaşım bende meraklıyım.Ankaralıyım ve devlet memuruyum..ileride bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorum eğer nereden başlıyacağın sorusuna cevap bulabilirsen banadaa haber ver..iyi şanslar...

Tarih: 23 Mart 2005, 14:18 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Başlayacağın yeri kendin seçmelisin ama bence hazır elinde bir makine var, benden önce arkadaşın dediği gibi çekerek deneme yanılma yoluyla öğrenebilirsin. Minik ipuçları için Kodak Türkiye sitesinde rastladığım yazıyı paylaşmak istiyorum.

HARİKA FOTOĞRAFLAR İÇİN İPUÇLARI

http://wwwtr.kodak.com/TR/tr/corp/tgpAnaSayfa.shtml

Kitap alarak, fotoğraf ile ilgili derneklere yada eğitimlere katılarak bilgi sahibi olabilirsin...

Işığın bol olsun...

Tarih: 24 Mart 2005, 21:37 - İp: yok
cazzcazzy
cazzcazzy (üye)
Gaziantep / Amatör

MERAKLİSİ verdiginiz adres icin cok tesekkür ederim..kücük ama önemli ayrintilardan bahsediyor...sagolun

Tarih: 25 Mart 2005, 01:22 - İp: yok
polyform
polyform (üye)
Kocaeli / Firma

cazzcazzy kardeşim,

Benim sana en iyi tavsiyem bol çekim yapman .
Fotoğraf çekme sanatı öyle daha iyi öğreniliyor.
Eskiden film olayı vardı hem pahalı hemde çektiğin resmin özelliklerini resimler aylar sonra basıldığı için unutuyordun şimdi hemen ne yaptığını görüyorsun..
Sana diğer bir önerimde çektiğin fotoğrafları yarışmaya gönderiyormuşsun gibi önemse ve mümkünse de gönder.
Yararlı olacağına inandığım birsite var
orada hergün 10 kategoride dünya çapında dijital fotoğraf çekenler yarışıyor.Adil bir jüri sistemi var .Biraz ingilizcen varsa dha iyi tabii.
Yarışma sitesi ;
www.digitalphotoccontest.com
Not:Burada hergün 10 ana başlık altında birinci seçiliyor.

Fotoğraf sitem
http://community.webshots.com/user/sertcetin

Benim birincilik alan çalışmam.. Babydoll seller
http://www.digitalphotocontest.com/photooftheday.asp?month=12&day=8&year=2004

Diğer birinciliğim,
Door nr. 7 Still life bün birincisi(26 03 2005)
http://www.DigitalPhotoContest.com/PhotoDisplay.asp?photoid=723350

Kolay gelsin

#polyform' tarafından 28.03.2005 18:04:26 tarihinde düzenlendi.

#polyform' tarafından 28.03.2005 18:07:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mart 2005, 18:02 - İp: yok
drburaktan
drburaktan (üye)
Ankara / Amatör

mrb arkadasım ben de aynı sekilde öncelikle basit bi dfm alıyım diye yola cıktım sonra arastırmaya basladım bi de baktım kendimi bu sitenin forumlarında buldum.burdaki arkadasların önerileriyle de canon s1 aldım ben de.yalnız henüz makineyle uğrasamıyorum sınavlar var tatili bekliyorum.ben de öncelikle klavuzu okumayı düşünüyorum baktıgım kadarıyla klavuzun basit bi inglizcesi var umarım geneli itibariyle öyledir zorlanmam..
daha sonra hazır bi kitap var elimde iyi bi kitaba benziyo
''amatörler için digital fotografcılık'' bu kitabı okumayı düsünüyorum bi temel olması için ..sana tavsiyem forumlarda bi yönden hızlı bilgi edinebilme fırsatın oluyo ama bu bilgilerin yanlış olma payı da olabiliyo o yüzden kitaplara yönel derim.(ben öyle yapıcam sahsen)

Tarih: 20 Haziran 2005, 00:58 - İp: yok
  • 1