mehmetkc
mehmetkc (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafçılık Mesleği

Merhabalar netfotoğraf ailesine yeni kaydoldum. Öncelikle abilerimize ablalarımıza birkaç sorum olacak.

Ben Orta sona yani 8. sınıfa gidiyorum ve seneye liseye gidicem, benim hayalimde hep fotoğrafçı olmak vardı hatta şu anda küçük bir fujifilm finepix s2980 im var ama öyle stüdyo fotoğrafçılar gibi değil, sokaktaki insanları, yüzündeki mutlulukları, doğadaki büyülü güzellikleri çekmek ve bu işin mesleğim olmasını istedim hep, sizden sorularım şunnlar, seneye liseye geçtiğim zaman hangi liseye gitmeliyim, örn: meslek lisesi gibi bir lisede hangi bölümü seçmeliyim ? Bu liseyi bitirdikten sonra hangi üniversiteye girmeliyim ? Ayrıca okula bitirdikten sonra bu ilgi duyduğum alanlara göre hangi işlere girmeliyim, bu işi ne kadar zevk için yapmak istiyosamda yinede bi para kaynağım, gelirim olması lazım Son olarakta bu bölümlere girince resim çizme yeteneğimin de olması gerekiyormu ? Şahsen cin ali bile çizemeyecek kadar 0 ım resim dersinde

Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Tarih: 18 Şubat 2014, 13:14 - İp: 213.***.**1.155
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

burayı tıkla

yukarıda linki tıkla. bu fotoğrafları çeken arkadaş 14 yaşında.

yani hiç bişeye ihtiyacın yok aslında..ne zaman ne yaş ne de okul lazım. sadece sen yetersin istersen..

bu fotoların nasıl çekildiğini sorarsan da seve seve yardımcı olurum..

önemli olan başlamak bir yerlere takılnca oraya ilişkin yardım istemek.. gerisi gelir.

#kesim00' tarafından 18.02.2014 16:32:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Şubat 2014, 16:30 - İp: 151.***.**2.69
mehmetkc
mehmetkc (üye)
İstanbul / Amatör

Sağolun, peki bu fotoğrfçılık mesleğine girsem ne gibi iş yerlerinde iş bulurum ?

Tarih: 18 Şubat 2014, 16:55 - İp: 213.***.**1.155
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

bi konuda yeteneği olan aslında çoktan bu işlerde yol almış olur. fotoğrafçıdan meslek sahibi olmak için bir yerlerde okumana lüzum yok. sende bişeyler varsa zaten kendi kendine yol katedersin. fotoğrafa ilişkin anlatacak şeyler 2-3 derste biten şeyler. işin teknik kısmı çok da önemli değil, önemli olan sanatçı bakışın var mı yok mu.. yoksa koca kurs bitirip oldukça kötü fotoğraf çeken insanlar da var. bence sen kendine bir meslek edinecek bir dal seç. fotoğraf işini ilaveten yürüt. baktın olacak gibi inşaat mühendisi fotoğrafçı olursun, doktor şarkıcı oldukları gibi insanların..ya da kendi işini yaparken hafta sonları düğün fotocusu olursun. ayda 4 h. sonu çalışsan 4000 tl para eder büyük şehirlerde. tabi bu işin teorisi..pratik sana kalıyor..

#kesim00' tarafından 18.02.2014 17:26:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Şubat 2014, 17:25 - İp: 151.***.**2.69
mehmetkc
mehmetkc (üye)
İstanbul / Amatör

Çok doğru söylüyorsunuz fakat, ilgimi çeken hiç bir bölüm bulamadım bu fotoğrafçılıktan başka bütün bölümlere teker teker baktım araştırdım ama hiçbiri ilgimi çekmedi

Tarih: 18 Şubat 2014, 18:37 - İp: 213.***.**1.155
  • 1