md27
md27 (üye)
Gaziantep / Özel Gün Fotoğrafçısı

Net Fotograf Cekimi_?

bi fotograf nasıl net cekılebılır ustadlarımdan yardım istiyorum ılgılenırsenız benı sevındırırsınız sımdıden tskler

Tarih: 13 Şubat 2008, 14:02 - İp: 81.***.**9.12
md27
md27 (üye)

arkadaşım halen saçma diyorsun bu kadar da olmaz ya sana saçma gelebilir ozaman cvp yazma yani.
sen neden bukadar sorun ettin kndine anlamıyorum bu soruyu
sacma yada deil bu seni kesinlikle alaka etmez!!! burda bi soru soruldu biliyosan yazarsın görüşlerini ama sorunun sacmalıgı konusunda görüş yapamazsın bu sana sorulmadı ! lütfen biraz daha saygılı olalım lütfen rica ediyorum tabi lütfenden anlıyorsanız.

Tarih: 15 Şubat 2008, 10:28 - İp: 81.***.**9.12
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

iyilik edip cvp verende kabahat... sizin gibiler yüzünden bu haldeya bu meslek zaten...

Tarih: 15 Şubat 2008, 12:00 - İp: 88.***.**1.37
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

fotomusa27, kerem arkadaşımız son derece haklıydı. konuştuğu lisan ya da tabir, adı herneyse, bence çok haklıydı... daha da uzatma istersen

Tarih: 15 Şubat 2008, 12:13 - İp: 88.***.**9.254
md27
md27 (üye)

bunun haklı olan tarafı benım sordugum soruyu sacma bularak dalga gecmesimi _? bırak allahını seversen tmm sen haklısın kardesim benden ıyı bı fotogarcısın sen mukemmelsın en ıyıysısın ve senın sordukların daha mantıklı tskler

Tarih: 15 Şubat 2008, 13:56 - İp: 81.***.**9.12
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

sorduğun soruyu saçma buldum ama dalga geçmedim adam akıllı cvp verdim sen tşk edeceğin yerde artislik yapıyorsun dert değil. bu arada kimseden üstün bi tarafım yok herkesten iyi biri elbet vardır. sadece tecrübelerim var o kadar. sen bana makine elindeyken net çekmek marifet dersen ben senin ne olduğunu zaten anlarım dert etme kapansın konu ...

bol netli ve güzel fotoğraflı günler dilerim..

Tarih: 15 Şubat 2008, 14:25 - İp: 88.***.**1.37
md27
md27 (üye)

ya kardesım tmm mumkunse benım actıgım konulara yorum yazma lütfen

Tarih: 15 Şubat 2008, 15:04 - İp: 81.***.**9.12
vozgur
vozgur (üye)
İstanbul / Amatör

Yorumlamadan geçemeyeceğim.
Fotomusa27 bir stüdyo fotoğrafçısı olarak soru soruş tarzın ve sorduğun sorular sanki bu işden hiç anlamayan yeni başlamış birisinin soru sorması gibi olmuş. Bilmiyorum bu işde çokda usta olabilirsin yada olmayabilirsinde ama soru sorma tarzından anlaşılan bu ne yazıkki.
Bir fotoğrafcı net fotoğraf nasıl çekerim yada af asisst lambasını nereye ayarlamalıyım diyorsa ben kendi kendime ne diyor bu yahu derim. Çünkü Af assist'i nereye ayarlarsan makinen oraya odaklama yapacakdır. Netlikde tabiki o noktada olacak bununla birlikde diğer alanlardaki netliği F değerine göre değişecekdir. Bunu bilmeyen kişi bence yeni başlamış birisidir.
Keremm arkadaşımız bencede yanlış bir tavır sergilememiş.

#vozgur' tarafından 15.02.2008 16:51:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Şubat 2008, 16:47 - İp: 88.***.**4.191
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

bende öyle düşünüyordum başından beri, ama siz daha iyi anlatmışsınız vozgur kardeşim..

Tarih: 15 Şubat 2008, 17:07 - İp: 88.***.**9.254
md27
md27 (üye)

tsk ederım gurhan sende yani
saolun benı anlamadınız ama neyse be bılıyorum tabıkıde net cekımın nasıl yapılacagını zaten bılemsem bu ısı yapmazdım ve yaptırmazlardı ama soruda bıraz anlatım bozuklugu oldu ve bu yüzden herkes bana tepki verdi ama bunu baska bı dılle de anlatabılrlerdi diye dusunuyorum ama yıne yıne saygı duyuyorum herkesten allah razı olsun tskler

Tarih: 15 Şubat 2008, 17:16 - İp: 81.***.**9.12
buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

stüdyo fotografçısı olabilmek için bi makina yeterse,olucağı budur bence o kdr para yatırıp stüdyo açmaktansa bence önce bi kursa gidip herşeyi adam akıllı öğrenmek en mantıklısı

Tarih: 15 Şubat 2008, 23:33 - İp: 85.***.**3.36