fortuna
fortuna (üye)
İstanbul / Amatör

Reklam Ve Stüdyo Fotoğrafçılığı

Merhaba Arkadaşlar,

Yaş 21, yaklaşık 4 senedir kendi yağımda fotoğrafla kavruluyorum... Okuduğum dalda Reklamcılık...

Uzunca bir süredir fark ettimki, çektiğim fotoğraflar portre bazlı... Kesin karar verdim, ileride reklam fotoğrafçılığı ve stüdyo fotoğrafçılığına eğilicem, meslek olarak yapıcam bu işi.

Ancak "Hadi bakalım, okul bitti, açalım bi stüdyo başlayalım işe, bi tanede minilabde alıp baskı yaptık mı, işimiz iş" mantığına inanmadığım için biraz bu sektörün tozunu yutmak istiyorum, okul bitmeden.

Sizden bu konuda bilgi istiyorum... Reklam fotoğrafçılığı ve stüdyo fotoğrafçılığı konusunda kendimi pratik bazlı nasıl geliştirebilirim? Kiralık stüdyolarda denemeler mi yapmalıyım? Yoksa "bak kardeşim reklam fotoğrafçılığında Türkiye'de şu adam çok iyi, git onu bul ne yaparsan yap et onunla konuş" mu dersiniz, yoksa sen bırak bu sevdayı ileride okulun bitince alırsın iki paraflash, kurarsın bilgisayarını, photoshopu canavar gibi yaparsın işini mi dersiniz?

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim....

mutlu günler,

Tarih: 16 Haziran 2004, 02:34 - İp: yok
zumre
zumre (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba arkadaşım,

sana tavsiyem sende bu mantık varken başka yerde akıl arama kendi düşüncelerinin arkasından git başarılı olursun

Tarih: 17 Haziran 2004, 13:05 - İp: yok
efen.dy
efen.dy (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

vallahi cok güzel yasmissin kardesim bilmenki sana ne desem ben türkiyede ahcidim berline geldim fotografci oldum kararini sana birakiyom en iyi karari yinede sen verirsin bence okonuda sana bol sanslar dileye bilirim ancak o konuda

Tarih: 5 Kasım 2004, 01:11 - İp: yok
ozerarkis
ozerarkis (üye)
Bursa / Amatör

abi sana amma çok cevap yazmışlar ya kıskandım valla...
başarılar ne diyim senin de dediğin gibi mutlu günler...

Tarih: 17 Kasım 2004, 00:24 - İp: yok
marajade
marajade (üye)
Eskişehir / Meraklı

slm,
bende tıpkı senin gibi reklam fotoğrafçılığına başkoydum.hatta iktisat mezunu olmama rağmen önümüzdeki yıldan itibaren fotoğrafçılık okumaya başlıcam. şu anda da bir reklam şirketinde çalışmaya başladım sırf bişiler öğrenebilmek için. umarım aradığın bilgilere ulaşmışsındır ve hatta belki bunları benimle paylaşmak istersin
kendine ii bak

Tarih: 10 Aralık 2004, 19:11 - İp: yok
roxsana
roxsana (üye)
Trabzon / Reklam Fotoğrafçısı

merhaba arkadaşım.haziran ayında yazmışsın bu yazıyı yaklaşık 5 ay geçti ne karar verdin nasıl gidiyor .hedeflediğin yoldamısın.?bende sütüdyo çekimi falan ve photoshop la ilgiliyim .fakat şu an bir yere bağlı olmadan tasarım yapıyorum.karınca kararınca ileride kendi işimi yapmak istiyorum.şu an fotoğrafçıyım ama idealim bu kardeşim.yalnız yaşadığım şehirde insanlara bu profesyonelliği anlatmak zor.senin karraın ne oldu.benzer durumdayız aslında.sen ne karar verdin??ama er yada geç ben idealimi gerçekleştiricem.şu an çalışmama rağmen yapmaya çalışıyorum bu işi.

Tarih: 27 Aralık 2004, 12:43 - İp: yok
teolev
teolev (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

sayın arkadaşım fortuna.bu işe merak salmışsın.tarzın nasıl.tavrın nasıl bilmiyorum ama, amete memete midare etme çünkü tavrını bozarsın.kendi ekolün,özgün tavrını korumak istiyosan kimseyle çalışma, okul bitene kadar tek tabanca takıl,ama şunu söyliyim çevre yapmaya bak,bu işler çevreyle döner,sanat ticari kaygıyla yapıldığı zaman farklı bir yol izlemen lazım.sanatla ticaret her zaman aynı kulvarda gitmiyor
sana ya eşgüdümlü olarak sanat ve ticaret hayatında basarılar dilerim

Tarih: 31 Aralık 2004, 16:18 - İp: yok
fotosinem
fotosinem (üye)
Muğla / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeşim en güzeli iyi stüdyosu olan bir yerde hem çalışıp hem pratik yapmanda fayda var,ben bu meslekte portre ve stüdyo nun daha önem kazanacağını tahmin ediyorum,photoshop'da abartılarak hazırlanmış fotoğraflardan müşteriler sıkılmaya başladılar saten,bunun için stüdyo işi daha önem kazanacak...

Tarih: 5 Şubat 2005, 22:20 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

merhaba fortuna nerdesin şu anda neler yapıyorsun.
sana tavsiye olarak ilk önce alt yapını oluşturman yani pratik yapman bunun içinde fotoğrafçıda çalışıp neyin nelr olduğunu görüp karar vermen lazım bu seni hedefine ulaştıraacaktır kısacası tecrübe edinmen için bilenlerin yanında olamalısın.
saygılar

Tarih: 31 Mayıs 2005, 12:34 - İp: yok
buzveatesh
buzveatesh (üye)
Kocaeli / Amatör

Merhaba sevgili fortuna mesajını yeni gördüm
Ve şu anda neler yaptığını merak ediyorum.
Ayrıca ben de reklamcılık bölümü mezunuyum, Sen hangi olkuldan kaç yılında mezun oldun öğrenebilir miyim?

Tarih: 3 Nisan 2009, 13:08 - İp: 78.***.**2.200
fotoharun
fotoharun (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba arkasasım aynı seylerı konusuyoruz aynıkaderdeyız
sana tavsıyem malum turkıyenın durumu senın bence
anaz 2 yıl bu soktoru gormende ıcerısınde kavrulman lazım derım
basarılarının devamını dılerım....

Tarih: 5 Nisan 2009, 09:08 - İp: 88.***.**4.191
  • 1