ismailim
ismailim (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Profesyonel Stüdyo Fotoğraf Makinal

Ben amatör stüdyo fotoğrafı çekiyorum kulandığım makina mamia fakat nedense çektiğim mobilyalarda istediğim netliği yakalayamıyorum. Bunda mamianın da etkisinin olduğunu biliyorum bu konuda yardımcı olabilirmisinz. İşte bu diyebileceğim fotoğraflar çekmek için kullanmam gereken makina hangisi olması lazım bu konuda yardımınızı bekliyorum. Ve tek işini makinada olmadığını da biliyorum. Ama makina çok önemli oluda biliyorum.

Tarih: 7 Nisan 2005, 00:52 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bunun için öncelikle dijital makina almalısın.çünkü hem kullanışlı hemde pratik. artık mamya işi btti.dijital alırsan rahatlarsın.

Tarih: 8 Nisan 2005, 14:25 - İp: yok
semi
semi (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhabalar mamia rb67 kullana bileceğiniz basarılı bir makina fakat değiştirip baslagıç için eos 350 mikanayı tercih ederim diafram ve enstantene sıkıntısını minimuma indirir ve çekeceğiniz ürün mobilya isa büyük bir studyoya ve 1000w veya üstü paraflas kullanmanızı öneririm ..

Tarih: 1 Ağustos 2005, 22:27 - İp: yok
sınar
sınar (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba,
Mobilya gibi geniş mekan çekimlerinde Mamiya'nın çok başarılı olduğu söylenemez.
Bu tür çekimlerde orta formatta Hasselblad veya Contax serisi makinaları öneririm. En azından objektif kaliteleri Mamiya'dan çok çok iyidir.

Ancak, piyasada bu çeşit ürün çekimi yapanlar daha ziyade teknik kamera kullanmakta ve özellikle perspektif düzletmelerini çok kolay yapabilmektedirler.

Yeni gelişen teknoloji ile birlikte bazı teknik kameralarda dijital back'lerle kullanılmak üzere geliştirilmiş özel yapılı dijital objektiflerdeki görüntü keskinliği ve dtaylar mükemmeldir. Bu konuyla ilgili olarak www.sinar.ch veya www.ddsiletisim.com adresini öneririm. Piyasadaki birçok mobilya, ev tekstili çekimi yapanlar bu markayı kullanmaktadırlar.

Kolay gelsin.......

Tarih: 26 Eylül 2005, 17:01 - İp: yok
ozkant
ozkant (üye)
İstanbul / Firma

aslında mamiya rb67 nin yerini hiçbişey tutmaz bence.
anlaşılan yeterince iyi kullanamıyorsun
nıkon d70-nikond100- canon eos350d-işini görür.

Tarih: 15 Ocak 2006, 02:00 - İp: 85.***.**2.241
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

mamya manuel ayarlı olduğu için kesin net ayerını sen yapamıyorsundur. yani mamiyada sorun yoktur.

sen birde çekimlerini tripot kullanarak yap.
ve mümkün olduğu kadar aydınlık bir ortamda çekim yap.
mamiada neti o zaman daha güzel yaparsın.

Tarih: 15 Ocak 2006, 03:07 - İp: 85.***.**9.228
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

ya herkes yerden yere vurmuş güzelim mamiyayı nedir bu mamiya düşmanlığı bu makine size ne etti..
sen boşver mamiya gibi makine bulamazsın bende 2 tane var canavar gibi çekiyor sen bence neti iyi yap ve tripod kullan

Tarih: 16 Ocak 2006, 10:03 - İp: 85.***.**7.84
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

ismailim sizinle telefonla görüştük . cektiklerinde tüm alanda netlik yoksa problem sende .eyer bölgesel netsizlik varsa düşük diyaframla ilgilidir .güçlü ışıkve yüksek diyafram çalışmalısın.kolay gelsin

Tarih: 17 Ocak 2006, 15:48 - İp: 85.***.**4.154
reyhan
reyhan (üye)
Kırklareli / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar ne çabuk unuttunuz düne kadar mamiya rb67 herşeyimizdi bizim bu kadar vefasız olmayın sana gelince sevgili dostum netliği tam yapamadığında kaynaklanır yoksa makina bence kusursuz

Tarih: 25 Ocak 2007, 12:22 - İp: 81.***.**5.41
  • 1