okyanus206
okyanus206 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ömrümüzün Sondemi

ömrümüzün sondemi sonbaharıdır.... hatırlarsanız bu şarkıyı sankiş bu sene fotografçılar için söylenmiş.fuara giden arkadaşlar varise beni daha iyi anlayacaklardır.benim fuardan anladıgım laboratuarcılık bitmiş sadece stüdyo albümleri ve aksasuarları fuarı olmuş büyük markalar bayilik vermek peşinde nede bayilik istenilen ücret 100bin avro ama yinede digerleriyle başaçıkabilecek bir kolaylık yok.bugün laboratuarcılık ölüyorsa 2 sene sonra fotografçılık elveda der.stüdyosu kuvvetli olmayan seneye kapatır gider....

Tarih: 13 Nisan 2007, 14:43 - İp: 85.***.**2.141
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

90 lı yılların başında, 15-16 yaşlarımdayken, minilabların piyasaya dökülmesiyle; "-sadece parayla bu iş yapılıyor, fotoğrafçılık bitti." sözleri söyleniyordu..

Bugün, hangi noktadayız..

demekki, herşey parayla olmuyor... yetenek yoksa iş yürümüyor.

bazılarının, bunu anlaması için onlarca sene gerekir.. bazılarının anlaması için, bir kaç satır yeter..

tüm meslekdaşlarıma, hayırlı işler dilerim..

Tarih: 17 Nisan 2007, 09:11 - İp: 85.***.**4.215
mizahci
mizahci (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

mete007 katılıyorum bir işin içinde emek varsa o iş mutlaka ölümsüzleşir hiçbir zaman fotoğrafçılık ölmez sanmıyorum o donuk hayallerin yerini hiçbir şey tutmaz...

Tarih: 28 Nisan 2007, 22:59 - İp: 88.***.**5.235
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Sen isini yapmaya bak arkadas, her seyden once baska sansin yok ki,senin meslegin bu.Eger baska is elimden gelir diyorsan onu dene ama bizim gibi bildigin bir tek bu meslekse ayakta durmanin yollarini ara,care sende.

Mete hakli hatta ben biraz daha geriye gideyim.AF objektifler ciktigi zamanda soylenenleri hatirlayin " oooo !! onune gelen fotograf ceker,kimse aramaz fotografciyi,makinalar kendi kendine cam gibi fotograf veriyor filan falan.....

Tamam studyolarin amator baski isleri bir hayli kesildi, bizimde truzim de ki kazancimizin %30 unu amator baski saglardi simdi bu %5 e kadar indi.Peki ne yapayim ? dovuneyim mi? Hayir bunun yerine aldim ucuz yollu paraflas takimi cekimi kuvetlendirdim veya bunun gibi bir kac ornek.

Caresi sende arkadas

Tarih: 29 Nisan 2007, 00:36 - İp: 195.***.**2.6
  • 1