foto_anil
foto_anil (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nasıl Kasetten Cd Kayıt Sistemikurabilim

arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı işler ben kasetten cd ye kayıt işlerini dışarıya yaptırıyorum sistemi kendim kurmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım değerli yorumlarınızı bekliyorum hepine şimdiden teşekkür ederim

Tarih: 7 Kasım 2009, 12:34 - İp: 85.***.**9.119
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

capture kartlarıyla ve video edit yazılımları ile bu işi yapabilirsiniz.

1. pc
2. capture kart
3. lisanslı veya açık kaybak ücretsiz video edit programı

#remi5861' tarafından 07.11.2009 13:47:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Kasım 2009, 13:44 - İp: 88.***.**2.114
zesel
zesel (üye)
İstanbul / Amatör

Üyelik iptal edilmiştir.

Tarih: 8 Kasım 2009, 00:03 - İp: 88.***.**6.130
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

onuda siz söylediniz tamam oldu

Tarih: 8 Kasım 2009, 00:42 - İp: 88.***.**2.202
foto_anil
foto_anil (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

peki bu mini dv, hi8 , vhs kasetlerini bi arada oynatan video playerlar varmış duyduğuma göre varmı böyle bişe gerçi araştırdım ama netten bulamadım?

Tarih: 8 Kasım 2009, 11:25 - İp: 85.***.**9.119
yus-uf
yus-uf (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

işinize karışmak gibi olmasın ama
şimdi sistemdi cameralardı falan en kötü 2000 tl gider
dışarıya ne kadara yaptırıyorsunuz onu bilemem ama ortalama saat başı 2 tl desek bunun 0,25 kuruşu cd si 0,25 kuruşta elektriği desek kaset başı 1,5 tl avantajınız olur size kalan bu 1,5 tl de sistemin masrafı olan 2000 tl yi 1333 saat cd kayıtta çıkartır ve kara geçer tabi bu arada makinaların arızalanma ihtimalinide gözönünde bulundurmak lazım ekstra masraf işin en kötü yanı ise müşteri yeri çekio makinayı açık unutuo ve bunları doağal olarak istemio yada kasetin takılma ihtimaline karşı başında beklemek zorunda kalıyosunuz yani mahkum oluyosunuz 4 saatlik kaset varsa 4 saat başındasınız. üstelik eskisi gibi kalmadıda teknolojinin ucuzlamasıyla herkes evine kamera alır oldu eskisi gibi iş yok. eski kasetlerde nerdeyse hepsi cd ye geçti ilk çıktığı zaman çok revaştaydı bilirsiniz. herkes aktarttı nerdeyse.
pardon baya bi uzun oldu ama şimdi buna göre değerlendirip iş potansiyelinizi kararnızı verin kurmak için artık çok geç gibi gelio bunun yanında bende çok geç kuranlardan biri olarak yazıyorum) maliyet hesaplamasını ii yapmak lazım kendim kurarsam bana kalır para diye düşünmek yanlış olur bunu ne kadar sürede artıya çevirebileceğiniz önemli umarım yardımcı olabilmişimdir meslektaşım

Tarih: 8 Kasım 2009, 16:31 - İp: 62.***.**6.209
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Eğer edit yapmadan birebir kayıt yapmayı düşünüyorsan, en ucuz vestel- in kayıt cihazı var 150-- 250 TL arası gayet güzel kayıt ı vardır, müşteri işi yapacaksan, uygun ben yıllardır kullanıyorum, kendi çekimlerini dahi yaparsın ama düzgün çekmek kaydı ile yani montaja gerek kalmadan. Birebir kayıt yaptığı için zaman kaybın olmaz, müşteri kasetlerinde bozuk bölümleri olur bilirsin boş veya bozuk kayıtlı yerlerde kayıt ı duraklatır düzgün görüntüde kayıt ı başlatır otomatik sana montaj büyük kolaylık.

Tarih: 8 Kasım 2009, 18:25 - İp: 62.***.**5.89
fotobulut
fotobulut (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

1. video capture card
2. ulead video programı

Tarih: 17 Aralık 2009, 15:01 - İp: 78.***.**3.38
jacck
jacck (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

bir de hocam bu mini dv kasetler diqital kaset. Sen profesyonel kamerada çekıceksın. El kamersında atıcaksın. Goruntu kalıtesınde sorun olusuyo bence hiç başını agrıtma dişarıya çektırmeye devam. İnan bana çok sorunlu bır iş. Vcd formatlı çekrsın goruntu bozuk olur Divx çekrsın musterı bu cd çalışmıyo der tekrar gerı gelır. Zahmetı çok parası az. Tabi son karar sızın.. !

Tarih: 4 Şubat 2010, 11:31 - İp: 88.***.**7.130
megante
megante (üye)
Eskişehir / Amatör

arkadasım dıger arkadaslarında dedıgı gıbı astarı yuzunu gecıyor ama elınde potansıyel yuksek ıse o ayrı ama en basıtınden eskı de olsa elınde
1 adet vhs vıdeo
1 adet 8 mm kamera
1adet mını dv kamera
1 adet capture kart
ve bu ıs ıcın ayrıca bır bılgısayar daha olması lazım
kayıt esnasında o bılgısayarı kullanman demek kalıtenın dusmesıne hatta tamamen etkılenmesıne neden oluyor
hatta 8 mm kameralarda ıkı sıstem bıle var bırbırlerının kasetlerını acmıyorlar
hala dusunmek ıstersen megavızyon dıye bır fırma vardı google dan bakarsın capture kartı onlardan temın edebılırsın
dıger malzemelerı ıse her elektronık magazadan bulabılırsın ama tercıhım ıstanbul sırkecı daha uygun fıyatlara ulasman mumkun

Tarih: 23 Şubat 2010, 19:58 - İp: 78.***.**0.139
ufukguler
ufukguler (üye)
Kırklareli / Profesyonel Fotoğrafçı

slm arkadaşım diğer meslektaşlarımında yazdıkları doğru ama capture kartı ile bu çok iyi olmuyor ben kendim yapıyorum ve sadece dvd ye çekim yapıyorum artık vcd mi kaldı kendine 1 tane dvd recorder al 250 -500 tl arası elinde mutlaka kameraların vardır olmadı 100 tl birde vhs video al kaset okurken hem izle hemde dvd recorder yazsın en iyisi ve sorunsuzu bu emin ol ben hepsini denedim ve yaptım

Tarih: 28 Şubat 2010, 17:40 - İp: 88.***.**7.242