leventtuncer
leventtuncer (üye)
Adıyaman / Amatör

İlk Kez Stüdyoya Giriceğim...

Arkadaşlar amatör olarak 1 yıldır fotoğraf ile uğraşıyorum.Bu konuda haftasonuna doğru stüdyoda çekim yapacağım 2 softbox ve 2 paraflash ile portre fotoğrafları çekeceğim.Boy,belden kesme yüz şeklinde olacak.

50 m2 lik bir ortamda beyaz fon ile yapacağım amatör çalışmada canon 500d+18-135 IS makinamı kullanacağım.

Ama hiç daha önceden yapmadıgım için ne yapmalıyım bilmiyorum.Paraflashlar nasıl çalışacak makinaya herhangi bir bağlama yapacakmıyım,makinayı P modunda kullanmam yeterli olurmu ,bazı arkadaşlaırn çalışmalarına baktım yüzde özellikle patlama çok olmuş.Sizce hangi değerler beni kurtarır.iso,diyagram,enstantane neleri tercih etmeliyim.

2*300 watt paraflash
2* softbox
50m2 alan

Şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkürler.

Tarih: 10 Nisan 2011, 17:37 - İp: 78.***.**3.38
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Sana kolay gelsin
Stüdyo fotoğrafçılığla ilgili biraz eğitim almış olsa idin senin için bu zor durumlar yaşanmazdı diye düşünüyorum

Burada bu konuda birşeyler anlatılsa bile inan seni bu zor durumdan kurtarmayacaktır, benim tavsiyem ya eğitimini almaya çalışın yada stütyo fotoğrafçısının yanında işi öğrenmeye çalışın...

#yilmazen' tarafından 10.04.2011 21:59:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Nisan 2011, 21:48 - İp: 81.***.**9.251
fuatzz
fuatzz (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

BU İŞTEN ZEVK ALARAK VE MERAKLA YAPIYORSAN DENEME YANILMA YAP ÇEK 5POZ HER POZUN DEĞERLERİNİ YAZ BİR YERE BİLGİSAYARDAN BAKARAK MUKEMMEL AYARINI KENDİN BUL ..... ISIK PATLAMA GÖLGELİ ÇEKİM KABAK IŞIK OTURTMA VS GİBİ ŞEYLER İSE TAMAMEN TECRÜBE EĞİTİM BİLE ALSAN KENDİN YAPARAK DENEYEREK ANCA TAM OTURUR SANA BOL ŞANS . UNUTMA Kİ STÜDYO AYRI BİR SANATTIR VE BU İŞİ YILLAR İÇİNDE TECRÜBE EDEREK ANCAK TAM OLUR ....

Tarih: 11 Nisan 2011, 16:24 - İp: 85.***.**0.200
a.haydar
a.haydar (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

flaş gücleri düşük olduğundan yüksek güçte çekim yap asa 100 -200 civarı
enstantene ve diyafram 125- 11 de cektiğin fotoğraflar yeterli aydınlanıyorsa ışık yeterli sayılır ancak makine ve lensin yeterli canlılıkta sonuç vermeyecektir bu yüzden beklentini cok yüksek tutmamalısın

Tarih: 12 Nisan 2011, 19:51 - İp: 85.***.**8.55
parlais
parlais (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

"P" Modunda paraflaşla çekim yapamazsın "M" Modunda cekmen gerekir. Ayrıca bu konuda yilmazen arkadaşın dediğinede % 100 katılıyorum.

Tarih: 19 Mayıs 2011, 13:31 - İp: 78.***.**0.97
  • 1