by__pomak
by__pomak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fotoğrafçılık Nereye Gidiyor

Arkadaşlar hepiiz bu meslekte yeniklere açık olmaya çalışıyoruz ama günler geçtikçe yenilikler bizleri içine almaya başladı ve ağır ağır yok oluyoruz. coğu meslektaşımız iş yerlerini kapatıp ya telefoncu yada matbaa işlerine giriyorlar bunun için nasıl bi önlem almalıyız artık amatör fotoğraf işi teknoloji sayesinde bitti kaç meslektaşımız var merak ediyorum günde kaç adet digital fotograf basıyor ve artık sonumuz ne olacak bunun fotoğrafçılar olarak sanat yapıyoruz insanların en güzel anları bizler ölümsüzleştiriyoruz ama farkındamısınız bilmiyorum biz gün geçtikçe ve teknoloji ilerledikçe ölüyuruz sizce ne yapmalıyız?

Tarih: 5 Nisan 2008, 15:21 - İp: 78.***.**6.152
hotak
hotak (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

haklısın sana katılıyorum bu konuda ama bir çözüm düşünemiyorum bu konuda çünkü biz bugün çözüm düşünsek yarın yeni bir teknoloji çıkıyor

Tarih: 5 Nisan 2008, 16:55 - İp: 78.***.**7.53
studyoocak
studyoocak (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

önce sanatsal anlamda haftalık buluşmalar yapmalıyız bu konu ile ilgili gerekli kurum kuruluşlarla konuşmalıyız
beraber çözüm yollarına gitmeliyiz. Fakaaat 2 fotoğrafçı bu gün yan yana bile durmaya tahammülü olmadığı bir ülkede hangisi bir masaya oturup çözüm önerilerini sunar bilemiyorum arkadaşlar biz önce birbirimizi tutmalıyız kenetlenmeliyiz yoksa bu sitede yeni konu açmak tan başka
Hiç bir şey yapamayız.

BEN BURSA ORHANGAZİYİ TEMSİLEN KONUŞUYORUM BURADA BÖYLE
VEDE DEĞİŞECEĞİNİ ZANNETMİYORUM ZİHNİYET BOZUK ÇÜNKİ KENDİSİNDE OLAN BİR VİTRİN FOTOĞRAFININ BAŞKASINDA OLMASINA DAHİ TAHAMMÜL EDEMİYORUZ HALBUKİ KEFENİ Nİ BİLE GÖTÜREMİYORSUN ŞU DÜNYADA NEYİN SAVAŞINI VERİYOR BU ARKADAŞLAR ANLAMIYORUM BU NEFRET NİYE ÇEKEMEEMZLİK NEDEENDİR BİLİNMEZ TABİ HERKESE HAYIRLI BEREKETLİ İŞLER.

Tarih: 7 Nisan 2008, 09:12 - İp: 85.***.**5.169
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

http://forum.netfotograf.com/studyo_foto.asp?msg_id=8591

Tarih: 7 Nisan 2008, 13:04 - İp: 88.***.**0.247
002
002 (üye)
Adıyaman / Stüdyo Fotoğrafçısı

nereye gidiyor ben soyleyeyım bu buyuk marketler fotograf malzemelerını elımızden aldılar cihazı onlar satıyo biz tanıtıyoruz soyleyeyım sevgili kardeşim kolelıge gıdıyor.....istersen müşteriye makinayı tanıtma gelecek bir kac adet 10x15 dijital baskı da gelmez ...diyebilirmisin git nereden aldıysan o tanıtsın diye ...neymiş beyfendi 10 megapixsel eee 10 megapixsel aldım _nasıl kullanacan eee bilmiyorum ....bizi artık ciidiye bile almıyorlar photoshopmu kullanıyorsunuz _?bende kullanıyorum dıyor gelde verem olam....

Tarih: 16 Nisan 2008, 17:05 - İp: 85.***.**7.128
gördes
gördes (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaslar bir kere sanat olayı kalktı fotograflarda eskiden herkez hünerlerini stüdyoda gösteridi şimdi o yok nerde o kalemle yapılan rutuslar fotografçılık sektörü batmaya yüz tutan bi gemi 10 sene içinde biter bence yani büyük firmalar ayakta kalır küçük işletmeler yok olmaya yüz tutar dijital bizi bitirdi film olayı kalktı diyebiliriz eskiden haftada 100 makara film geliyodu şimdi ise 20 belkii bazen 20 bile olmuyor herkez elinde bi cep tln onla cekiyorlar cektikleri görüntü ise bespara etmez ama halkımız anlamıyor bunu yeni bu meslege girecek arkadaslarımız varsa bence şimdi şapkalarını önüne alıp 5 düsünüyolarsa 10 düsünüp öyle girsinler fotograf söktörüne hergecen gün dahada geriliyoruz

Tarih: 14 Temmuz 2008, 23:12 - İp: 88.***.**0.249
fz
fz (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

artık sadece stüdyoda kalitesini ortaya koyabilenler ayakta durabilicek net ve açık fiyat düşürerek değil kaliteni artırarak rekabet eticeksin dusuk fiyatla calışan arkadaşlar

Tarih: 26 Temmuz 2008, 13:16 - İp: 85.***.**0.200
damla43
damla43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

haklısın kardeş ama çözüm ne ???
iş o hale geldiki artık müşteri stüdyoda çektirdiği ve dışçekim yaptırdığı pozlarını dahi flashdisk veya cd de istemeye başladı.ama ne yazıkki yazıklar olsun o kişilere (meslekteşım demeye utanıyorum dilim varmıyor) bu pozları bile veriyorlar artık.söylermisin bizler bu kafa ile nereye jadar gideceğiz.ben artık bu işten iyice soğumaya başladım Allah sonumuzu hayır eylesin . ne diyebilirimki başka...

Tarih: 8 Ağustos 2008, 04:06 - İp: 88.***.**4.56
fotoharun
fotoharun (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaslar acık ve net soyleyım bırlesmemız lazım

ama nerde her defasında suc musterının yapmayalım allah askına ya valla dıyorum fotoraf makınasımı almıs getırsın yapmıyorum demem bılmıyorum derım kıtapcık var okusun ya
ben enayımıyım soracaktın neden alıyon
neyse acıl um fotorafcılar ıllerınde bulusup bırlesmesı lazım derım

Tarih: 9 Eylül 2008, 20:47 - İp: 85.***.**7.199
cengizhan07
cengizhan07 (üye)
Kahramanmaraş / Firma

Fotoğrafçılık Nereye Gidiyor = fotoğrafçılar nereye gidiyor=bitişe yok oluşa gidiyorlar
biz = sanatkar=sanatkar =bitmez yok olmazlar

biz çözümü bulduk türkiyedeki bütün fotoğrafçılar kapansa biz para kazanmaya devam edeceğiz. iddaliyiz inşallah bu yıl ortasına kadar bitecek proje
http://www.netfotograf.com/ilan.asp?ad_id=20449
bende varım diyorsanız bekliyoruz geç kalmayin sınırlı sayıda yer var hayal yok herşey gerçek.
[email protected]
bırakın kampanayaların fiyat düşmelerini kırıze rağmen iddalıyız
bunları 10 yıldır tartışıyoruz fotoğrafçılık bitti şu kadar ömrü kaldı nerde kaybettiğimizi halen çözemedik.
bugün itibariyle setede yazdiğim her şey burda kalir silinecek muhtemelen ama fotoğra sütüdyo sitesinde devam ediriz site sahipleri fotoğrafçı değil ki englllemeyle bayladilar lütfen stütyocu arkadaşlar buraya da kendimizi öptürmeyelim reklamları takip edin site olarak hepsi vatandaşa hitap ediyor ki site reklami öyle yapıyor
site burdan reklamdan para kazanıyor fotoğrafçı kimene

#cengizhan07' tarafından 16.12.2008 04:35:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Aralık 2008, 00:53 - İp: 88.***.**7.51
cengizhan07
cengizhan07 (üye)
Kahramanmaraş / Firma

bu siteye gidiyor bakiyorum her siteye girişimde bir reklam var madem site fotoğrafçı ücretsiz fotoğraf baskisi reklamı ne alaka fotoğraf siteyiyle düşünüyorum
yanılıyormuyum yoksa okuyun reklamlari

Tarih: 16 Aralık 2008, 04:00 - İp: 88.***.**9.143
  • 1