k_i_n_g
k_i_n_g (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fotoğraf Studiosu Maliyeti

beyler şu anda bir studyo açsam maliyeti ne olur bir liste çıkarabilirmisiniz minilab a gerek yok baskıları labaratuara göndericem..fon olarak bir siyah birde gri fon yeter. işte banko foto makina dükkanın tasarımı bilgisayar falan bana kaça patlar askerden yeni geldim böyle bir şey bana neye mal olur merak ediyorum piyasadan bayağı uzak kaldım birşeyden haberim yok.. ....yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 24 Haziran 2008, 20:39 - İp: 78.***.**9.70
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

Dostum bu senin nasıl bir stüdyo istediğine bağlı 10.000 ytl ile 100.000 ytl arasında değişir dekor+digital makine yani makine var makine var.
Paraflash sistemi en iyisi var çin malı var. Bilgisayar sistemi 1000 ytl ye de var 5000 ytl ye de PC var MAC var.
Yani maliyet senin calışmak istediğin sisteme ve konfor koşullarına göre değişir. Buna sen karar vereceksin.

Tarih: 27 Haziran 2008, 14:09 - İp: 88.***.**9.106
erkanbayir
erkanbayir (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

king i korkutmayın 10-15,000 ytl ye bir dükkan açarsın kazandıkça daha iyilerini alırsın.yeter ki iş olsun

Tarih: 27 Haziran 2008, 19:21 - İp: 85.***.**5.157
k_i_n_g
k_i_n_g (üye)

o zaman ben şöyle bir soru sorayım 10.000-12.000 ytl arası bir dükkan açabilirmiyim.... bu daha kolay bir soru oldu galiba yorumlar için sağolun beyler...

Tarih: 27 Haziran 2008, 20:02 - İp: 78.***.**9.70
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

Dostum açarsın tabi neden açmayasın ki allah iş rastlığı versin.
Ben sadece örnek verdim amacım seni ürkütüp iş sahibi olmanı engellemek değil sakın yanlış anlama.

Ayrıca bir konuya değinmek istiyorum eğer yoksa ustalık belgesi almanı tavsiye ederim tabi oda ve esnaf sanatkar sicil kaydı yaptırmanıda.
Çünkü bu meslekte işin ehli olmayan ve resmi çalışmayıp diğer zanaatkar arkadaşların ekmeği ile oynayan bir sürü insan var.
Bu da haksız rekabetin ta kendisi bununla hep birlikte savaşmalıyız arkadaşlar.

Tarih: 27 Haziran 2008, 20:21 - İp: 88.***.**0.156
k_i_n_g
k_i_n_g (üye)

DOĞRU SÖYLÜYOSUN 1 AY PHOTOSHOP ÇALIŞIP SONRA DÜKKAN AÇANLARIDA GÖRDÜM BEN AMA ALLAHA ŞÜKÜR ÖYLE BİR DURUMUM YOK 8 SENEDİR BU İŞİN İÇERSİNDEYİM....

Tarih: 28 Haziran 2008, 00:50 - İp: 78.***.**9.70
yolgiden71
yolgiden71 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

öncelikle askerden geldiğin için sılan mübarek olsun. ustanada seni yetiştirdiği için ailenle beraber tebrikler vatan görevini tamamlamışsın ama bi aksilik var bu işte. iş kurmak geleceğini garanti altına almayı tabii ki istemek ve bunu senden BÜYÜKLERE sormak en büyük hakkın ama BEYLER diye hitap etmen bence anlaşılamaz bi durum üzüldüm açıkçası yinede askerden yeni gelmene bağlayarak sana bi önerim var saygıda kusur etmeyerek daha önce çalıştın bölgede saygı duyduğun ve sana saygı gösteren büyüklerinden yardım alman. sana en büyük desteği hak ettiğin şartlarda onlar verebilecektir diye düşünüyorum.bu iş asker gitmeden önce 1 kamera 1 dijital makina ile ne kadar basit olurdu değil mi? ama şimdi denemek bile ürkütücü gelir insana ama sen dükkan açmak konusunda ciddi isen tebrik etmem gerekli seni çünki çoğu insandan cesursun diyebilirim.önünde uzun bi yol var SAYGILI VE SEVGİ İLE YAŞA allah yolunu açık eder sen bi yerden elindeki birikimle başla gerisi gelir meraklanma

Tarih: 28 Haziran 2008, 01:10 - İp: 88.***.**9.23
fotoaktuel
fotoaktuel (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

8 yıl bu işin içinde olan biri için çok amatörce sorular bunlar.bence açacağın ve hitab edeceğin bölgeyi seçmen gerekir önce . işini ve müşterini aksatmayacak şekilde bir donanımla işe başlaman gerekir. tesisat kolay iş . şimdi piyasada bir sürü foto var uyduruk cihazlarla hizmet vermeye çalışan. sağlam bir temel atmaya çalış. diğerleri gibi olma. açacağın yerin kapasitesi iyi dersen korkma borca gir ve iyi cihazlar al.hayırlı olsun şimdiden arkadaşım.

Tarih: 30 Haziran 2008, 13:32 - İp: 85.***.**5.122
rexpo17
rexpo17 (üye)
Sinop / Stüdyo Fotoğrafçısı

KARDEŞ SENİN DEDİĞİN OLAY 30 SENE ÖNCEYDİ ŞİMDİ HERŞEY ELEKTRONİK SEN YANİ MİNİLAB EN FAZLA 4 AY SONRA MECBUR ALACAKSIN O YÜDEN ALACAĞIN MİNİLAB OLARAK DA FUJİ FRONTİER 330 KULLAM 20.000 EURO CİVARIDIR TOPLAM HERŞEYİ İÇİNDE SANA Bİ 100 MİLYARI BULUR EĞER ACARSANDA ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

Tarih: 11 Mart 2009, 11:30 - İp: 88.***.**4.160
fotoharun
fotoharun (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm kardess
studyo acaksın hayırlı olsun ama durrr
acacagın yerde kac fotografcı var senın işin onlardan nekadar ustun
2 dukkan yerın cok ıyı olmalı ayak altı olmalı vede normak dukkanın kırası 1000 ytl
3 acacagın yerde parafılas anaz ray sıstemı falan sadece studyo masrafın 8mılyar
fotograf makınası harıc vede onuda koyarsak 13 14 bın ytl daha on buroya gelmedık
on buroda yapacagın ıslame gore cok hassas dekor vede can alıcı bır vıtırının olmalı
musterıyı anında yapmalısın herseye cevap vermesısın buda sana 30 mılyara mal oluyor ben bunu 4 sendır dusunuyorum
ama mınılapsız gırdıgın zaman ısın %40 az olacak buna emın ol vede mınılapla gırersen%40 ısın fazla olur ben bu konusyu cok dusunuyorum ıstanbuldayım arastırmaktan yıolmadım hala asastırıyorum basarılar dılerım [email protected] burdanda yazısabılırım

Tarih: 2 Nisan 2009, 18:29 - İp: 85.***.**2.65
damla43
damla43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

lütfen arkadaşa karşı daha gerçekçi olalım. 10,15 bin liraya nasıl bir işyeri kurmayı düşüünüyorsunuz hakikaten hayretler içindeyim. ya piyasadan haberiniz yok yada arkadaşla dalga geçiyorsunuz ?benim düşüncen bugün en basit sütüdyo 30,40 bin liradn aşağı açılamaz. basit hesap yaparsak en kısıtlı sermaye ile baskı cihazı 2000,2500 arası - camera 2000 - slr+lens 2500 - pc 1500 - paraflaş 3000 - cd .dvd kayıtiçin pc ve aparatlar 1500 - fon ve proğramlar 1000 minumum - kullanacağınız malzemeler 3000 - dekarasyon 10000 - eğerki dijitalmakina satış için düşünürseniz 3000. neredn baksan 30,000 bini buldu bile. bu hesap minumum. artık gerisini sen düşüün derim. ama sana korkutmuş olmayalımda. eğer ALLAH iş veririse çok kısa sürede işin içinden çıkarsın zaten... Allah yolunu açık etsin.

Tarih: 3 Eylül 2009, 04:52 - İp: 88.***.**2.4