red_bulls
red_bulls (üye)
Kocaeli / Amatör

Baskı Bizlere Neden Pahalı

bizde fotograflar cekiyoruz. bizim studyomuz yok diye cektiklerimizi neden pahalıya bastırıyoruz da studyosu olupta baskı makinası olmayan fotografcılar gibi fotografcı fiyatına baskı yapamıyoruz..... burada kıskanclık olduğunu düşünüyorum her kez nasibini yer nasipten ötesi yalandır.... niyetim kimseyi kırmak yada rencide atmek değildir lütfen beni yalnış anlayamayın beni ki sadece merak

Tarih: 28 Kasım 2006, 13:10 - İp: 88.***.**2.85
fotoengin
fotoengin (üye)
Kars / Firma

arkadaş sen bu işi bir ekmek fırını gibi düşün ...fırında ekmek satıyor bakkala sattığı fiatla müşteriye de aynı fiata satarsa kimse bakkal veya marketten ekmek almaz .O zaman bakkkal ne satacak ? ikiside aynı şey.

Tarih: 28 Kasım 2006, 13:45 - İp: 85.***.**0.172
a.haydar
a.haydar (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

toptan perakende kavramları senin için ne anlama geliyor

Tarih: 28 Kasım 2006, 15:21 - İp: 88.***.**9.25
eagle82
eagle82 (üye)
Bursa / Özel Gün Fotoğrafçısı

KARDEŞ SEN KUSURA BAKMA AMA ÇOK ANLAMSIZ BİR KONU AÇMIŞSIN
BİRAZ MANTIK ÇALIŞTIRIRSAN BULURSUN ARADIĞINI

Tarih: 28 Kasım 2006, 18:32 - İp: 88.***.**1.0
fotolojik
fotolojik (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

pardon ama günde kaç yüz tane baskı yaptırıyorsun acaba,bendeki sadece merak

Tarih: 28 Kasım 2006, 18:59 - İp: 85.***.**2.149
magenta_06
magenta_06 (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

seninle bir fotoğrafçı arkadaşı asla bir tutamam sen ayda 100 fotoğraf çekiyorsan o binlerce fotoğraf getiriyo ayrıca sen bu işi zevkine yapıyorsun fotoğrafçı akşam evine giderken elinde ekmek ile gitmek zorunda zevkin faturası her zaman ağır olur bunada katlanacaksın

Tarih: 28 Kasım 2006, 23:48 - İp: 88.***.**5.37
red_bulls
red_bulls (üye)
Kocaeli / Amatör

1.si ortamı bukadar kasmaya gerek yok
2.biz normal müsteriden daha cok baskı yaptırdığımız kesin ve ben genelde 15x21 calısıyorum nadirde olsa ayda 5-6 adet te 30x40 bastırıyorum demek isteyeceğim su ben ve benim gibiler için bi ara tarife cıksa nasıl olur.benim maksadım konuyu bura getirmekti ama bazılarınız (insanlaral doğru düzgün iletişim kuramayanlarınız)sinirleri gerilmiş relaks bizim kimsenin parasında ve işinde gözümüz yok.

Tarih: 29 Kasım 2006, 01:51 - İp: 85.***.**8.119
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

O zaman evine A3 bir yazııcı alırsın A4 2.5-3 ytl A3 5 ytl gibi bir rakama basmış olursun.15x21 de en maximum 0.75 kuruş 1ytl ye mal olur.Bu söylediğim rakamlar 240gr parlak kağıda yüksek çözünürlü Canon yazıların baskı maliyetleri aşağı yukarı.Küçük baskıda kafa kafaya gelir belki ama evinde istediğin gibi basmış olursun,Büyük baskıda
A4 A3 çok daha ucuza evinde basmış olursun.

Tarih: 29 Kasım 2006, 11:53 - İp: 85.***.**3.100
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

"relaks" türkçede karşılığı güzel şekilde biilinen " sakin " kavramı

evinize photo yazıcı alabilirsiniz, ancak RGB basamaz.. (uzun hikayeyi kesiyorum)

fotoğraf kağıdına alacağınız baskılar, kalite olarak en yüksek olanıdır..

"Bir Berber, bir bankacı, vs.. arkadaşımız olması iyidir " tarzında bir söz duymuştum..

"-bir fotoğrafçı arkadaş edinmeli.." diye eklemek iyi olur..

merakı gidermek için, tabiki sorulması gereken bir soruydu.. bize, sürekli gelen ve büyük ebat.. vs işleri olan amatör arkadaşlara daha esnek bir liste uyguladığımızı belirtmek istiyorum.. (fotoğrafçı müşteriye tabiki ayrı liste uygulanır) ..

herkese, selamlar... ışığınız bol olsun...

Tarih: 29 Kasım 2006, 13:34 - İp: 85.***.**2.115
carpediem1
carpediem1 (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

arada sırada düşünmeyi dene anlarsın

Tarih: 1 Aralık 2006, 16:19 - İp: 85.***.**4.249
mucteba123
mucteba123 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

al bı yazıcı kullan kardes kafana gore baskı al

Tarih: 6 Ocak 2007, 09:44 - İp: 85.***.**4.68