kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

Seyredilen Ses&videoyu Nsl Alırız?

slm benim istediğim örneğin internetten komik video olsun ilgin videolar olsun gerekse dinlediğimiz bir müzik olduğunda bunu beğendiklerimizi bilgisayarımıza alma imkanımız var mı? biliyormunuz bi yöntem biliyorum o da mikrofonu hoparlörün önüne koyarak kayıt yapmak hadi bunu ses de uyguladık videolar da ne yapacağız cam la ekranı kayıt edecek halimiz yok herhalde.

bir ara bu videoyu Camtasia Studio 3 le kayıt etmeyi denedim görüntü dona dona kayıt etmiş ve ses yok.hem ses hem görüntü kaydını açsak bu sefer dediğim gibi görüntü donarak ilerlemiş gibi kayıt etmiş sizden yardım istiyorum nasıl yapmalıyım?

Tarih: 18 Şubat 2007, 02:16 - İp: 85.***.**8.175
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

sadece ses için total recorder.
video için dediğiniz gibi camtasia var .
ayarlarını uygun yaparsanız seside kaydeder..

Tarih: 18 Şubat 2007, 12:30 - İp: 88.***.**9.100
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

yılmaz abim çok teşekkür ederim yanlız dediğim gibi videoyu kayıt etmeyi denedim görüntüyü kayıt etmiş ses kaydedicisini açmadan yaptım sesli kayıt yapmayıda biliyorum fakat sırt görüntüyü kayıt ettikten sonra seyrettim görüntü hep dona dona hareket etiyor.acaba bu görüntüsü içinde ayarı var mı?biliyormusun görüntü kayıt olurken normal ilerliyor kaydı seyrederken donuyor sorun bu.

Tarih: 18 Şubat 2007, 14:21 - İp: 85.***.**8.175
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

şunu söyleyebilirim sana..

mesela youtube videosu izliyosun.. videoyu izledikten sonra

şunları yap

ARAÇLAR-İNTERNET SEÇENEKLERİ-AYARLAR-DOSYA GÖRÜNTÜLE

ORADAKİLERİ BOYUT OLARAK SIRALA VE EN TEPEDE İZLEDİĞİN VİDEOYU GÖRECEKSİN..(getvideo gibi bi ismi oluyo sanırım) UZANTISINI da dosyaismi.mpeg yap..

Bu işlem muhtemelen diğer izlediğin videolarda da geçerli olacaktır diye düşünoyrum

Tarih: 18 Şubat 2007, 14:40 - İp: 88.***.**1.33
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

bisquit yardımın için teşekkürler dediğini deniyeceğim!

Tarih: 18 Şubat 2007, 15:19 - İp: 85.***.**8.175
mstclk
mstclk (üye)
Bursa / Meraklı

müzik için eğerki url linkini elde edebilirsen ki kaynağı görüntülediğin zaman uzantısını .mp3 olarak buldugunda indirmek işi çok kolay.. ayrıca Camtasia ile hem ses hem video kaydını bir arada yapabilirsin.. senin yapmak istediğin kayıt donmadıgı surece Camtasia hiç birsekilde duraklama yapmaz..birde mozzilla firefox internet tarayıcına eklenti olarak video downloader yüklersen yine video+ses sonuca ulasma imkanın var. (diye biliyorum)

Tarih: 19 Şubat 2007, 15:44 - İp: 85.***.**4.190
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

kosovalı bisquit'in dediğini yap bakalım olacak mı olmazsa SNAGLT versiyon7 yada versiyon8 var o da iyi bir kayıt proğramı bazı forumlarda full olanıda var. bulamazsan beni ara kosovalı.

#maslan41' tarafından 19.02.2007 21:21:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Şubat 2007, 21:19 - İp: 88.***.**7.224
q.melike
q.melike (üye)
Yurtdışı / Amatör

slm arkadaşım
ben capturewiz adlı bir program kullanıyorum
ses&video yanında daha birçok özelliğe sahip
tavsiye ediyorum

Tarih: 20 Şubat 2007, 00:46 - İp: 88.***.**5.155
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

hepinize çok teşekkür ederim dediklerinizi deneyip size en kısa zamanda bilgi vereceğim malum okullarda açılınca pek vaktim olmuyor artık...

Tarih: 20 Şubat 2007, 22:07 - İp: 85.***.**0.246
  • 1