ardateo
ardateo (üye)
Antalya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Otel Kontak Programı

Photoshop un contact sheet özelliği işimi çözmedi..

fotoların pozlarını ayarlayabilecek bir program arıyorum.. bilgililer paylaşırlarsa sevinirim

Tarih: 2 Nisan 2008, 19:34 - İp: 88.***.**2.234
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Baba bende otelciyim... ASD SEE nin 5 yıl önceki 4 versiyonu bile ve sonraki her versiyonu Contact Sheet yapıyor.... Seri ve Mükemmel Kullanımı kolay bi Script... Aynı anda toplu isin deiştirme de yapabilirsin...

Tarih: 3 Nisan 2008, 21:32 - İp: 78.***.**1.38
ardateo
ardateo (üye)

saol da ... tek tek poz ve renk ayarı vakit alıyor.. baskıdaki gibi bir ortalama yaparmı bi deneyeceğim.

Tarih: 4 Nisan 2008, 15:02 - İp: 88.***.**2.234
xnlal
xnlal (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

sedefdjtl hocam kusura baqma ama bu contact programı nedır bende otelcıyım ve bır sey anlamadım acaba strip lerden mı bahsedıyorsun bıraz acıklarsan sewınırım saol ..

Tarih: 10 Nisan 2008, 16:47 - İp: 88.***.**9.19
ardateo
ardateo (üye)

ben otelci değilim.. index baskılarına kontak diyorlar..
minilabın üzerinden pozları ayarlayıp 30x45 index yapıyoruz..

ancak vakit alıyor 300-400 resime poz ayarlamak..

Toplam 10 sayfa index basıcaz.. 400 resime bakmak zorunda kalıyoruz..

ortalama poz ayarı verip 30 x45 index hazırlayacak ACD SEE ya da PHOTOSHOP harici prog varmı diye araştırıyorum..

Yeterince açık oldu mu...

Tarih: 11 Nisan 2008, 19:31 - İp: 88.***.**2.234
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşlar... ben hem otelci hem studyocu ym.. ASD SEE her derde deva dır... biraz incelerseniz... seri bir şekilde indexlere ortalama renk ayarı ve ışık kontrast ayarı yapabilir... ebat da sorun deil... cm formaatında istediginiz ebatı ayarlayabilirsiniz... bu sistemi yaklaşık 5 yıl önce kullanıyorduk .. gerisini siz düşünün... Hem Otelcilikte Gerçekten Sağlam bir otelde iş yapıyorsanız ; yani ortalama bir günde 5000 6000 kare resim çekiyorsanız ASD den başkası size yaramaz.... Biraz tecrübeye ve öneriye kulak verin...

Tarih: 24 Nisan 2008, 01:16 - İp: 88.***.**4.127
muratdinç
muratdinç (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

DTech - ContactSheet Manager --böyle bi kontak programı var çok güzel ama bi türlü bulamıyorum bulan olursa --- [email protected]

Tarih: 24 Aralık 2008, 15:11 - İp: 88.***.**3.116
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hiçbiri psye yanaşamaz diyorumda başka bişey demiyorum.

demem abi

Tarih: 25 Aralık 2008, 04:46 - İp: 78.***.**1.166
  • 1