ferrocan
ferrocan (üye)
Bursa / Profesyonel Fotoğrafçı

Ödüllü Antivirüs Nod32 Kurulum Ayar

NOD32 Tr Kurulumu Resimli anlatım.

NOD32 Birçok teste hayli ön sıralarda yer almış bir antivürüs programıdır.
Bu başarısında en büyük pay diğer antivürüs programlarında olmayan hareketliliğe (sezgilere) dayalı tepki verme özelliğidir. İşte bu özellik muhtemel pasit ve inaktif virüslerin veya konutların tanımlanıp, reaksiyon gösterebilme özelliğidir.

NOD32 yi indirip bilgisayarınıza doğrudan kurarsanız ne olur.
Antivürüs proğramlarına bekçi köpeklerimiz dersek onlar bizim arazimiz olan bilgisayarımızı ve burada bulunan özelliklerimizi koruyan bekçiler bizim beklentimize göre davranmalıdır.

Burardan NOD32 indirebilirsiniz
http://rapidshare.com/files/44931450/Nod32_ferrocan.rar

Buradan sınırsız kullanım+ patch+uptade ve kayıt girdilerini alabilirsiniz.
http://rapidshare.com/files/46630858/NOD32.Update.Viewer_limitsiz_Kullan__305_m_ferrocan.rar

Buradan Bu resimli anlatımı bilgisayarınıza indirip web sayfası olarak çevrimdışı bakabilirsiniz.
http://rapidshare.com/files/46611832/Nod32_tr_kurulumu_WEB_ferrocan.rar

Herhangi bir düzenleme ve özelleştirme yapılmadan kurulan antivürüs programı, Çok iyi eğitilmiş bile olsa tanıdıktan alınmış ve bizim arazimizi korumasını beklediğimiz bekçinin yapabileceklerinden daha ileri gidemez. NOD32 yi de sadece ileri komutları ile kurarsanız karşınıza tabiri yerinde ise aptal denecek düzeyden az yukarıda davranış sergileyen bir korumaya sahip olabilirsiniz ancak. İşte bizim alanımızda bulunanlardan hangisinin teklikeli ve zararlı olduğunu, bunlara karşı nasıl davranması gerektiğini bir kez ve anlayacağı şekilde kaydetmemiz (anlatmamız) gerekir bekçimize.

Bilen bazı arkadaşlar anlatım ve açıklama şeklini garipseyebilir, çok basit, yüzeysel, sıradan bir ifade tarzı ve bilimsel değil diyebilir. Bunu söyleyecek düzeydeki arkadaşların zaten bu bilgiye ihtiyaç duymayacakları seviyede bilgileri vardır. Resimli anlatım anlatılan konunun, konuyla alakalı hiç bilgisi olamayan veya çok az bilgiye sahip yeni kullanıcılar için olduğunu düşünmelidirler.

Şimdi kurulum ve ayarlara geçelim bu kısa açıklamadan sonra.

Deneme ve tecrübeler sonucunda bir çok kullanıcı için en iyi olan ayarları bir araya getirip son kullanıcının profesyonel kullanıcı olarak

NOD32 Daha önceden kurmuş olanlar saatin yanındaki NOD32 simgesine çift tıklayıp resmi görülen menüyü açacaklar ve aşağıdaki numaralandırılmış anlatımların 8. adımından itibaren devam edeceklerdir.

Adım adım kurulum ayarları:
1- NOD32 tr kurulum dosyasına çift tıklıyalım.

Bu uyarıdan anlaşılacağı gibi bende daha önceden kurulu olduğu için verdi.

2- İleri butonuna tıklıyoruz.. Belki sorar Kabul ediyorum “I agree” butonuna basınız.

3- Güncel ayarları kullan işaretini kaldırmazı tavsiye ederim.
Kurulum sekmesindeki Normal “Typical”

4- Burada yazdığı gibi çevirmeli bağlantı kullanıyorsanız ok ile gösterilen seçeneği işaretleyin. ADSL ise vekil sunucu kullanıyorum seçmeniz gerekir fakat bazen modem paylaşılabilir veya ayarlarında değişiklik yapılır ise NOD32 nin de ayarlanması unutulabilir.
Bu nedenle en üstteki İnternet Explorer ile aynı ayarları kullan seçeneğini tercih ediniz.

5- Erken uyarı sistemini etkinleştir seçeneğinin aktif olmasına dikkat ediyoruz.
Artık gerçek anlamda ayarlamaları yapma zamanı geldi. Gelişmiş ayarlar radyo butonuna tıklıyoruz.

6- Şüpheli dosyaların incelenmesi ve NOD32'ye

Tarih: 7 Eylül 2007, 12:29 - İp: 88.***.**2.64
ferrocan
ferrocan (üye)

26-)Güncelleme \ güncelleme sekmesinde Ayarlar bölümüne giriyoruz.

27-) Kullanıcı adı bölümüne NOD32 yi satın aldığınız yerden gelen kullanıcı adını girin. (Yada  )
Şifre Bölümüne NOD32 yi satın aldığınız yerden gelen şifrenizi girin. (Yada  )
Not: Sadece NOD32 tarafından sağlanan bir kullanıcı adı ve şifre geçerli olacaktır.

Değiştir “Change” butonuna tıklıyoruz.

28- Proğram bileşenlerinin yükseltmesi varsa gerçekleştir ve Bilgisayarı yeniden başlatmak gerekli ise öner. Seçeneklerinin işaretli olup olmadığına bakıyoruz, değilse işaretliyoruz. Tamam “ok” e basıyoruz.

29- Gelişmiş “Advanced” seçenğine tıklıyoruz.

30- Bağlantı türünüzü belirleyip Vekil sunucu “Proxy server” Bölümünden Ayarları “Setup” ı tıklayın.

31- ) Proxy ayarlarımızı (vekil sunucu) yapabileceğimiz bölüm

32- Biz alttaki menüye kadar tamam a basıyoruz

33-Günlükler altındaki \ Olay günlüğü sekmesine tıklayınca sağda çeşitli günlük dosyalarını görebilirsiniz. İstediğiniz birini seçip Seçileni kopyala tuşuna basarak kopyalayabilir ve notepad ve ya benzeri bir metin aracına yapıştırabilirsiniz.

34-) Tehdit günlüğü yakaladığı ve gerçekleştirdiği işlemlerin günlüğüdür. Bu şekilde algılamış mesela benimkinde.

(Tarih Modül Nesne İsim Tehdit Eylem Kullanıcı Bilgi
30.07.2007 15:26:34 AMON dosya C:\DOCUME~1\ural_\LOCALS~1\Temp\Dat4.tmp Win32/Adware.WhenU.SaveNow uygulama karantinaya alındı - silindi - Temizleniyor sırasında hata - bu tip nesne için gerçekleştirilebilecek bir eylem yok Değiştirilmiş dosyada bir olay oluştu Dosya karantinaya gönderildi. Pencereyi kapatabilirsiniz)

35-) İşte benim PC Tarama Günlükleri ve bulunan virüs (O)

36- Takvimlendirici / Planlayıcı “Schedular/Planner” ya tıklayın Baha sonra Ekle “Add” ye tıklayın. Benimkinin planlaması yapılmıştır Şimdi tekrarlıyoruz.

37- ) NOD32 Çekirdek – Dışarıdan bir uygulama çalıştırılması seçeneğini seçip ileri diyoruz.

38-) Görev ismini girin Bölümüne “Bütün Sürücülerin Haftalık Taranması” yazdım. Daha önce “haftalık bütün sürücülerin taranması yazmıştım.

39-) Tarama saatine 01:00:00 Gün tercihine de Cuma yazdım..

40-)Firma bekle veya süre yi 100-400 saat arası öneriyor. (Sanki biz sadece Mario oynuyoruz)
Ben olası aksaklıkta tekrar tarama için süreyi 24 saat sonraya ayarladım.

41 Son a tıklıyoruz BİTTİİİİİİ

41 – Başlıkta 41 kere maşallah daha bir dert yaşamadım
( Sadece bu değil daha tabiî ki her hafta en az 4 farklı antivürüs taraması yapıyorum)
Nasıl bu kadar kolay mı Bir dah

Tarih: 7 Eylül 2007, 12:30 - İp: 88.***.**2.64
ferrocan
ferrocan (üye)

Ödüllü antivirüs NOD32 Kurulum ayarları_karantina

Herhangi bir adware programla tarama yaparken diyelimki aşağıdaki mesajı aldık.[Program Ad-Aware SE]

Hemen o satıra [C:\WINDOWS\system32\atmclk.exe] ulaşarak yazılıma bakalım.

Gördüğünüz gibi atmclk.exe yazılımı orada duruyor.Hemen antivirüs programını açıp[Ben NOD32 kullandım] aşağıdaki ekrana ulaşalım.

Quarantine\Add sekmesine ulaştıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.
Bu ekranda C:\WINDOWS\system32\atmclk.exe dosyasını bulduktan sonra "AÇ" diyerek karantinaya alma işlemini sonlandırın.

Son olarak Quarantine sekmesine baktığımızda listenin tarih sırasına göre en başta olacağını göreceksiniz.

İnşallah sizlere yardımcı olabilmişimdir.Sizde NOD32 yoksa bu yollardan antivirüs yazılımının karantina işlemini manuel olarak uyglayabilirsiniz.

.

Acil Özel Ve Önemli istekleriniz için:
[email protected]

Tarih: 7 Eylül 2007, 12:32 - İp: 88.***.**2.64
hudemirtas
hudemirtas (üye)
Bursa / Meraklı

Mükemmel anlatım emeğine sağlık kardeş..

Tarih: 7 Eylül 2007, 18:21 - İp: 88.***.**6.61
ferrocan
ferrocan (üye)

hudemirtas
Mükemmel anlatım emeğine sağlık kardeş..

100den fazla virüs ile 13 tane antivirüs karşılaştırdım en iyi verimi bu şekilde aldığım için paylaştım.

Tarih: 7 Eylül 2007, 22:51 - İp: 88.***.**2.64
sanatsever
sanatsever (üye)
Malatya / Meraklı

ferrocan kardeş eline emeğine sağlık nod32 gercekten işini iyi yapıyor ben memnunum açıklama harika

Tarih: 9 Eylül 2007, 22:14 - İp: 212.***.**0.206
bulent3535
bulent3535 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

dostum çok teşekkür ederim ihtiyacım vardı çok sağol emeğin için saygılar.

Tarih: 6 Kasım 2007, 19:45 - İp: 78.***.**6.14
qawsed58
qawsed58 (üye)
Sivas / Meraklı

tesekkurlezr eline saglik

Tarih: 26 Kasım 2007, 01:54 - İp: 195.***.**5.175
medmania
medmania (üye)
Eskişehir / Amatör

Eline sağlık.. NOD32 gerçektende en iyi ve en performanslı AV programı Bende lisanslı sürümü var. Bu arada yorulmak istemeyenler için NOD32 fiyatı teknolojixte 29 YTL

Tarih: 28 Kasım 2007, 10:16 - İp: 193.***.**4.54
  • 1