kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

Limewire Skıncalı Mı??????

slm arkadaşlar bişeyi merak ediyorum bu kullandığımız limewire programı sakıncalı mı biz kullanıyoruz ama paylaşım dosyaları nasıl oluyor herkes upload ediyor ve o upload edilen dosyaları mı indiriyoruz yoksa adamlar bizim bilgisayarımızın için deki dosyaları haberimiz olmadan çekiyorlar nasıl oluyor bilen var mı?

ben pc mizde ki dosyaları habersiz çekiyorlar diye duydum bilen varsa cevap bekliyorum.

birde dediğim gibi kaçak alıyorlarsa birsürü insanın önemli bilgileri var bunları paylaşmak istemez bunun bir engellemesi oluyormu program açıkken mi çekiyorlar kapatınca da alıyorlar mı yardımlarınızı bekliyorum!

Tarih: 15 Nisan 2007, 18:04 - İp: 81.***.**5.174
kemal37
kemal37 (üye)
Kastamonu / Amatör

limewire programı senin paylaşıma açtığın dosyaları karşı tarafın indirmesine izin verir. Başka herhangi bir programa dokunmaz zaten karşıdaki senden bir dosyayı upload ederken gösterir hangi dosyanın indiriliyo olduğunu.
paylaşıma açtığın dosyaları;
C:\Documents and Settings\kullanıcıadı\shared klasöründe bulabilirsin

Sakıncalımı konusuna gelince bana göre sakıncalı değil hatta çok yararlı bir program aranılan dosyaları daha çabuk bulabiliyosun.

Tarih: 15 Nisan 2007, 18:54 - İp: 88.***.**3.57
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

çok teşekkür ederim bilgin için sağol!

Tarih: 15 Nisan 2007, 21:30 - İp: 81.***.**5.174
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

merhaba kosovali..kemal dogru soylemiş sadece paylasım dosyalarını gosteriyor..yanı onun dısındaki dosyaların gorunmuyor ancak tabi sen onlarıda paylasıma acarsan o baska..eger tum bilgisayarı paylasıma acarsan sana ozel bazı bilgileri bilen herhangi biri bilgisayarına gırebılır..

limewiredan bolca muzık ındırdım şmdiye kadar,bulamadıgım zamanlarda bazı fotograflarıda oradan indiriyorum..sonucta google gıbı bırsey
ancak program indirmeye gelince işler degişiyor cunku programların yuzde 90 ında vırus tespit ediyor..oyuzden vırus programın acık olsun..ındırdıgın her dosyayı,ne olursa olsun taramadan gecir..
paylaşım klasorunu sadece shared klasoru olarak tanımladıgından emın ol..bunlara dıkkat edersen eger sakıncası yok...
ınternette dikkatlı olmak sart..

Tarih: 16 Nisan 2007, 01:42 - İp: 88.***.**3.85
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Bir port açılıp bilgisayarına giriş yapılıyor. Tehlikeli mi dersen her şeyde olduğu gibi bunda da tehlike var. Hedef seçilip kötü kişilere maruz kalmadığın sürece bir sorun olacağını sanmıyorum

Tarih: 16 Nisan 2007, 11:02 - İp: 88.***.**8.101
guresci
guresci (üye)
Hakkari / Meraklı

bisquit tin dedigi gibi açık port biraktigin icin bilgisayarin risk altinda her nekadar bu kolay degilsede bilgisayarina girebilirler..

Tarih: 16 Nisan 2007, 13:45 - İp: 88.***.**2.143
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

uyarılarınızı dikkate alacam çok teşekkür ederim sağolun!

Tarih: 19 Nisan 2007, 17:57 - İp: 85.***.**7.137
narrator
narrator (üye)
Giresun / Amatör

Sadece paylaşıma verilen dosyaları değil geçende arkadaş lime wire 'ü açık bıraktı video isimlerini yazıp ben evimden videoları çektim lime wire kapatılınca indirmede kapanıo kapalı tutmakta fayda var ayrıca IP numarası girme yeri var IP ini bilen biri bu güvenlik açığını kullanabilir Dikkat et açık bırakma işin bitince kapat

Tarih: 23 Nisan 2007, 11:00 - İp: 88.***.**7.233
narrator
narrator (üye)
Giresun / Amatör

Ayrıca 'aşkım', ' kuziş' gibi terimler yazarsanız miletin resimlerinede ulaşabilirsiniz

Tarih: 23 Nisan 2007, 11:02 - İp: 88.***.**7.233
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

indir kapat problem olmaz...

kullanmaya devam yalnız bi firewall felan birde güzel antivirus programı...

gerçi ben kullanmıyorum..zati anlarım virus girdiğinde nereye girmiş ne yapıyormuşş

Tarih: 23 Nisan 2007, 12:23 - İp: 88.***.**3.115
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

hepinize teşekkür ederim!sağolun rahatça kullanabilirim artık tabi işim bitince kapatırım.!

Tarih: 23 Nisan 2007, 13:04 - İp: 85.***.**7.137