onur3484
onur3484 (üye)
İstanbul / Amatör

En İyi Fotoğraf Programı Hangisi?

Fotoğraflara kartpostal havası katabilecek, değişik efektler ekleyebilecek, kalitesini arttırabilecek ve güzelleştirebilecek en iyi program hangisidir. Örneğin; ünlü fotoğrafçıların kullandığı, şarkıcıların albüm fotoğraflarını düzenledikleri ve dergilere foto koyarken kullandıkları cinsten programlar. İnsan fotoğraflarını kartpostal gibi güzel hale getiriyorlar.
Piyasada birçok foto programı var ancak edinmeden önce siz uzman arkadaşlara danışmak istedim.
Bilgilerinizi rica ediyor ve şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Tarih: 9 Eylül 2008, 02:52 - İp: 88.***.**7.248
kazeem
kazeem (üye)
Balıkesir / Meraklı

slm,photo builder diye bir program var oldukça basit ve değişik efekt ve mask,çerçevelerle fotoğraflarını düzenleyebiliyorsun ancak süre kısıtlamalı ve demo olarak bulunabiliyor tam programı bende arıyorum.
kullanımı çok kolay!

Tarih: 9 Eylül 2008, 10:18 - İp: 78.***.**2.40
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

o dediginiz programın adı photoshop..

Tarih: 9 Eylül 2008, 14:32 - İp: 85.***.**3.117
onur3484
onur3484 (üye)
İstanbul / Amatör

photoshop zaten mevcut , başka varmı
saygılar...

Tarih: 9 Eylül 2008, 20:49 - İp: 88.***.**0.166
buzveatesh
buzveatesh (üye)
Kocaeli / Amatör

Bahsettiğiniz şeyleri yapabilmek için Photoshop yeterli bence. Ama bazı işlemleri daha otomatikleştirilmiş vaziyette veya daha pratik yapan programlar var tabi. Bir de PS icine eklenen plug-in'ler var. PS'a alternatif GIMP programı önerebilirim. Ben kullanmasam da içinde birtakım hazır efektlerin/işlevlerin bulunduğunu biliyorum.

Tarih: 10 Eylül 2008, 12:47 - İp: 85.***.**8.158
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

.......Şimdi Yukarıda sorduğun sorunun cevabı kesinlikle Pshop...

.......En Basitinden En büyük Ajanslara kadar Kullanılan Tek Image Edit programı Pshop...!!! Her Derde Devadır..!!!

.......Fakat Basitleştirilmiş ArcSoft PhotoStudio ya da Ulead Photo impact vs vs.. gibi yüzlerce Amatör program da amatörlerce kullanılabilir.....!!!

.......Ek bilgi olarak..;

En Büyük ya da en iyi ajanslar ve bazı Dizayn -Tasarım Şirketleri kendilerine özel yazılmış-geliştirilmiş programlar kullanırlar...!!!! Örneğin Bugün hepimizin kullandığı tükettiği birçok ürüne kapak kutu ve display tasarlayan ve dünyada 7 ülkede 7 Ofisiyle Faaliyet veren çok büyük bir şirketin Mac ortamında sadece kendisi için geliştirilmiş bir yazılım kullandığını altını çizerek belirtmek isterim...

Tarih: 19 Eylül 2008, 05:31 - İp: 62.***.**8.67
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

en iyi fotograf programlari :
1 picasa3
2 turbophoto
3 SILKYPIX Developer Studio
4 phofiltre pro
5 neat imaje
6 inpaint
7 photomatix pro 3