drtayfun
drtayfun (üye)
İstanbul / Amatör

Bedava Hdr Yazılımı Qtpfsgui

Arkadaşlar merhaba
Fotoğrafçılıkla ilgilenen bir Pardus gönüllüsü olarak geliştiricilerden ricamı kırmadılar ve depolarına qtpfsgui adlı programı aldılar.Programın Türkçe desteği mevcuttur. ( Pardus TUBİTAK desteğiyle hazırlanan ve TC Bütçesine girmiş bir yerli yazılımdır, tabii öncelikle onu kurmalısınız ) ilgilenen arkadaşlar aşağıdaki linkten ön çalışma ve kullanımını görebilirler.
http://www.pentaxturkey.net/pt/hdr/qtpfsgui-linux-icin-hdr-programi/msg53579/?topicseen#new

Bu da bir örnek çalışma

Tarih: 11 Ekim 2009, 13:50 - İp: 94.***.**0.164
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

Programı yazanlardan Allah razı olsun, henüz deneyemedim ama iyi bir programa benziyor...

Tarih: 24 Ekim 2009, 03:08 - İp: 94.***.**3.183
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

türkiyedeki çoğu insanın kaçak yazılımm kullandığını düşünürsek, ve çoğu insanında windows kullandığını düşünürsek sizin bu çabanızın boşa gitmesi olasılığı çok yüksektir.
iyi niyetli bir yaklaşım olmuş ama tebrikler.

ben daha önce pardusu denedim. ama karşıma çıkan bir sorunun bile çzümünü bulamayınca anında formatı basmıştım. Size yararlı olacağını düşündüğüm bir yazıyı göstermek istiyorum. alttki linkten okuyabşilirsiniz. konuya tamamen objektif yaklaşılmış bir yazıdır.
http://www.teakolik.com/pardus-emekleme-asamasindaki-bir-cocuk/

orayada yamıştım. yazının sonundaki emin isimli yorumcu ben oluyorum.

konu dışıda olsa buraya yazdım çümnkü bazı şeylerin artık bilinmesi gerekiyor.
saygılar

Tarih: 24 Ekim 2009, 03:27 - İp: 88.***.**5.11
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

Qtpfsgui windows altında çalışıyor, şu anda geliştiriciler tarafından yapılan bedava programların çoğu windows ile çalışıyor ( gimp, vlc vs.... ) . İşin açığı ben photomatix'i crackli çalıştırmaya çalışırken bilgisayarıma virüs girmişti. Şimdi bedavası varken niye crackle uğraşayım . Bir de time lapse konusunda çalışsa arkadaşlar rica etesek

Tarih: 24 Ekim 2009, 16:09 - İp: 94.***.**0.12
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

konuya hangi açıdan baktığınızlada alakalı birdurum bu.

Tarih: 24 Ekim 2009, 16:16 - İp: 88.***.**7.54
drtayfun
drtayfun (üye)
İstanbul / Amatör

Pardus emekleme aşamasını yavaş yavaş geçiyor, bazı netbook 'lar linux yüklü geliyor artık.
Bu programın en güzel tarafı hazır senaryoları olması ve bunların bir kısmında parazit azaltma fonksiyonu da olması.

Tarih: 24 Ekim 2009, 19:55 - İp: 94.***.**0.146
umut1993
umut1993 (Objektif)
Bursa / Amatör

direk windows için indirme...tıklayınız

Tarih: 3 Aralık 2009, 20:56 - İp: 85.***.**9.128
drtayfun
drtayfun (üye)
İstanbul / Amatör

Bu program Windows ve Mac altında da çalışıyor, google amcaya sorarak indirebilirsiniz.
Ayrıca tam ayrıntılı bir anlatımını aşağıdaki linke koydum, umarım yararı olur.
http://www.ozgurlukicin.com/forum/paketler/12599/?page=1

Tarih: 3 Aralık 2009, 23:55 - İp: 94.***.**0.48
yorgunum
yorgunum (üye)
İstanbul / Amatör

tamda bu konu hakkinda bir konu acmistim ve ihtiyacim olan ucretsizbir hdr programiydi.bu programi kurdum fakat jpg formatina getirip kullanamiyorum fotografi bilgisi olan arkadaslardan paylasimlarini bekliyorum.
saygilarimla

Tarih: 4 Aralık 2009, 03:44 - İp: 84.***.**9.140
drtayfun
drtayfun (üye)
İstanbul / Amatör

yorgunum
Bu program zaten jpeg üzerine çalışıyor, siz RAW mı işlemek istiyorsunuz?

Tarih: 4 Aralık 2009, 09:15 - İp: 78.***.**2.227
yorgunum
yorgunum (üye)
İstanbul / Amatör

drtayfun,jpg formatinda 3 fotograf yüklüyorum ve hdr yaptiktan sonra cikan sonucu jpg olarak masa ustune kaydedemiyorum.baskabir formatta kaydediyor ve bunu acamiyorum sorun tam olarak bu.yardimci olursaniz cok sevinirim.

saygilarimla.

Tarih: 4 Aralık 2009, 16:41 - İp: 84.***.**9.140