kxaras
kxaras (üye)
İstanbul / Amatör

Şarjlı Pil Ve Makineleri ????

GP 2300 ŞARJLI PİL ALICAM , ŞARJ CİHAZINI ORTA KARAR Bİ MARKA ALSAM PROBLEM OLURMU ?

PİYASADA 2300 ŞARZLI PİL VE ŞARZ ALETİ, TAKIM BULAMADIM .

ŞARJ CİHAZI 10 MİLYON CİVARI 8-10 SAATTE ŞARZ EDERMİ. ÜZERİNDE 2100-2300 ŞARZ EDER GİBİ BİR İBARE BULUNMASI ŞARTMI

Tarih: 10 Aralık 2004, 15:26 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

öyle bir ibare bulunmasına gerek yok zaten bulunmaz genellikle saatte 150 mah şarj ederler (daha hızlı şarj edenler var ama sizin alacağınız muhtemelen 150mah liktir)
2300/150=15.3 saatte şarj olur

Tarih: 10 Aralık 2004, 15:52 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

bence varta al görünüşü bile insanın içine işliyor kalitesiyse tartışılmaz

Tarih: 10 Aralık 2004, 15:53 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Vartanın bu konuda çok başarılı olduğunu okumuştum bir yerlerde...

Tarih: 10 Aralık 2004, 17:44 - İp: yok
fsirin
fsirin (üye)
İstanbul / Amatör

Standart AA serisi aküler için olan pil şarj cihazı 50mA akımla şarj eder. AA serisi akülerin standart değeri 500mAh'dir ve bu şarj cihazı bu pili 15 saatte şarj eder. Daha yüksek akımla şarj eden cihazlar "Hızlı şarj" cihazı deniyor. Sizin alacağınız pile gelince bu pil 2300mAh yani 230mA sabit akımla şarj edince 15saatte tam şarj olur. Pilinizi 230mA'in üzerinde şarj etmek hızlı şarj'dır. Şarj cihazında "takım" olması şart değil! Aldığınız şarj cihazı "Akıllı" ise yani pilin sıcaklığını ölçüyorsa ve/veya dV/dt gibi bir ibare varsa pil dolunca otomatik dolumu keser.

Tarih: 10 Aralık 2004, 18:48 - İp: yok
ugurluhan
ugurluhan (üye)
Giresun / Amatör

Merhaba. Bende de GP2300 var 4 adet. Daha önce Sanyo marka bi şarj aletim vardı. Güya pil dolunca sarjı kesiyordu ilk zamanlar iyiydi. Ama daha sonra farkettim ki pili şarjdan alıyorum makineye takıyorum 3-5 foto çekmeden pil uyarısı veriyo, piller şarj aletinde günlerce şarj oluyo görünüyo... sonuç şarj aletinde bir problem olduğunu anladım ve yeni bir şarj aleti aradım. Vartaya felan da baktım ama pahalıydı. Daha sonra çin malı ATABA marka bi şarj aleti buldum. Biraz büyük bir alet. Her tür pili sarj ediyo. En güzel özelliği ise pil boşaltma seçeneğinin olması. Düğmeye basıyorsun pili önce boşaltıp sonra şarj ediyo. Üstelik 2300 lük pili 2-3 saate şarj ediyo. Bunun yanı sıra bir özelliği daha var. mesala benimkiler gibi eğer pillerin yanlış şarj sonucu bozulmuşsa makinenin deep condition mu ne bi özelliği var onu çalıştırıyorsun bozuk pillerini bile sıfır yapıyo. Bu işlem biraz uzun sürüyo ama. Sonuçta laet mükemmel bişey. Ben aldıktan sonra çok memnun kaldım ve fiyatı da 35 milyondu. Kesinlikle tavsiye ederim.

Tarih: 13 Aralık 2004, 14:13 - İp: yok
buzel
buzel (üye)
İstanbul / Meraklı

O Dediğiniz şarz makinasını nereden bulabiliriz

Tarih: 14 Aralık 2004, 15:02 - İp: yok
guleryuz
guleryuz (üye)
İstanbul / Meraklı

sirkecide neredeyse her dükkanda var. istanbulda degilseniz internet üzerinden satış yapan firmalardanda temin edebilirsiniz. kolay gelsin.

Tarih: 14 Aralık 2004, 17:47 - İp: yok
genocider
genocider (üye)
İzmir / Amatör

Ben de 1 hafta önce A85 aldım ve dün babam gidip şarj aleti ve 4 adet rechargeable pil almış..

Şarj aleti Ataba marka benim de hoşuma gitti.. 2300 Mah 4 tane CFL marka pili yaklaşık 3.5 saatte şarj etti..

Arkadaşımın da dediği gibi pil önce discharge edebiliyor..
Ve refresh özelliği de var.. Daha bir kere şarj edebildim pilleri alet yeni olduğundan bir sorun çıkarırsa aynen burayda iletirim..

Tarih: 14 Aralık 2004, 22:27 - İp: yok
buzel
buzel (üye)
İstanbul / Meraklı

sirkecide bunu ataba şarz makinası diyemi arayacaz

Tarih: 15 Aralık 2004, 21:39 - İp: yok
ugurluhan
ugurluhan (üye)
Giresun / Amatör

Bendeki aletin üzerinde şu marka yazıyor
ATABA
AT-408 Extra Fast Intelligent Charger