dincer
dincer (üye)
Ankara / Amatör

Ni-mh Pilde En-mh1 İn Anlamı Nedir?

Arkadaşlr ben yeni Nikon 4100 makine aldım ve bu makineye yedek pil almak istiyorum makinenin içinden COOLPIX Ni-MH EN-MH1 min.2000mAh pil çıktı ve kullanam kılavuzuda bu tür bir pili tavsiye ediyor EN-MH1 i kullanma kılavuzunda özellikle belirtiyor fakat piyasadaki şarzlı pillere baktığımda üzerlerinde böyle bir ifade yok, orjinal pilinide bulamadım (ankaradayım) bu EN-MH1 in anlamaı nedir ve piyasadaki pillerden hangisi uygundur bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

Tarih: 6 Nisan 2005, 11:08 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.ideefixe.com/Fotograf/tanim.asp?sid=TEEAWY0PV5O62QQ4TNLV

Tarih: 6 Nisan 2005, 13:39 - İp: yok
dincer
dincer (üye)
Ankara / Amatör

teşekkür. Bayisinden almak isterim ama internetide deniyeceğim.

Tarih: 6 Nisan 2005, 13:48 - İp: yok
dincer
dincer (üye)
Ankara / Amatör

teşekkür. Bayisinden almak isterim ama internetide deniyeceğim.

Tarih: 6 Nisan 2005, 13:49 - İp: yok
dincer
dincer (üye)
Ankara / Amatör

dostum bu sitedekiğ piller acayip pahalı, bu pillerin yerine başka NiMH pil kullansak sorun çıkarmı acaba

Tarih: 6 Nisan 2005, 15:59 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

GP markalı pilleri deneyebilirsin. Sorun çıkacağını zannetmiyorum. 2100 veya 2300 mAh olanlarını tercih et.

Tarih: 7 Nisan 2005, 09:08 - İp: yok
dincer
dincer (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkür, Akşam GP 2100 aldım şarz makinesinde şarz ediyor sorun çıkmadı.

Tarih: 7 Nisan 2005, 09:31 - İp: yok
bakcacicnk
bakcacicnk (üye)
Tekirdağ / Amatör

DOSTUM BENDE SANA GP PİİLERİ TAVSİYE EDİYORUM . HENÜZ Nİ-MH PİLLER PİYASAYA ÇIKMAMIŞKEN BEN GP MARKA AA BOY AMA BAŞ KISMI OLMAYAN 1300 MAH Nİ-MH PİLLER BULMUŞTUM . HERHALDE 5 YIL KESİN VARDIR . O ZAMANLAR KALEM PİLLERLE ÇALIŞAN CEP TELEFONLARI VARDI VE BU PİLLER ONUN İÇİN ÜRETİLMİŞTİ .ONLARA KÜÇÜK CİVATALARI LEHİMLEYEREK BAŞ YAPMIŞTIM . 6 ADET BU ŞEKİLDEKİ BATARYAYI HALEN KULLANIYORUM . HİÇ BİRİ PROBLEM ÇIKARMADI . AMA DİKKAT . PİLLERİ USULÜNE GÖRE KULLANALIM . BEN PİLLERİMİ ASLA VE ASLA TAM ANLAMIYLA BOŞALMADAN TEKRAR ŞARJ ETMEDİM . BUNLARA DİKKAT EDERSENİZ PİLLERİNİZ UZUN ÖMÜRLÜ OLUR . GÜNÜMÜZDE 2000 MAH ALTINDAKİ PİLLERİ ALMIYALIM .

#bakcacicnk' tarafından 25.04.2005 02:04:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Nisan 2005, 02:02 - İp: yok
  • 1