nr
nr (üye)
Adana / Meraklı

Hızlı Şarj Yapan Makneler

Merhaba arkadaşlar pilleri hızlı şarj eden makineler hakkında bilgisi olan varrmı? Nasıl oluyorda benim kodak 11 saatte şarj edioda bu makineler 15 dk da pili dolduruyor. Tabiki fiyatlarıda 5 kat daha fazla. Pillerin kullanım ömrüne bir zararı varmı? Almaya değermi sizce!?

Tarih: 3 Temmuz 2005, 13:00 - İp: yok
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba nr, Ankara, Konya sokak'ta (Ankara'nın elektonik malzeme merkezi) konuştuğum birkaç esnaf aşırı hızlı şarzın pillerin kullanım ömrünü kısalttığını söylemişti, onların yalancısıyım...

Tarih: 3 Temmuz 2005, 15:41 - İp: yok
nr
nr (üye)
Adana / Meraklı

tşkürler dostum
Saygılar...

Tarih: 4 Temmuz 2005, 13:36 - İp: yok
dogusdokuz
dogusdokuz (üye)
Yurtdışı / Amatör

selam ben 2 seneyi askin suredir duracell in 1 saatte sarj yapan cihazini kullaniyorum. sarj cihaziyla birlikte duracell in kendi sarj pillerini tercih ettim. oldukca memnunum. su ana kadar bir problem yasamadim. gercektende 1 saatten kisa bir surede sarj etmekte. ama tabiki bu pillerin performansi normal tek kullanimlik duracell piller kadar uzun degil.

Tarih: 4 Temmuz 2005, 15:35 - İp: yok
kelfender
kelfender (üye)
Ankara / Amatör

Almaya kesinlikle deger, tabi 15 dk olanlar cokcok pahalli 2 saat olanlar gayet tatmin edici ve fiat bakimindan cok daha makul,kullanim omrune onemsenicek bir zarari yok.Bunun yanisira, kodak 11 saatte sarj ediyorsa birkac çift pil bulundurman gerekecek, bu pillere verecegin paraya sarj aletini alirsin, ayrica pillerin dogaya verecegi zarari da dusunursen bizlere de bir iyilik yapmis olursun...

Tarih: 7 Temmuz 2005, 13:55 - İp: yok
elit67
elit67 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

DOSTUM BENDE 15 DK İÇİNDE SARJ EDEN PİL KULLANIYORUM VE 1 SENEDEN BERİ BERİ SORUNSUZ KULLANIYOR ...VARTA elit67@hotmailcom

Tarih: 5 Aralık 2005, 08:27 - İp: 85.***.**7.106
vartayusuf
vartayusuf (üye)
İstanbul / Firma

Mrb, 15 dk. şarj cihazı yanlızca kendi makinasında kendine özel pili şarj eder. Diğer pilleri şarj süresi Mah göre değişir. Eğer vakit sizin için değerli ise ve makinanızın pil tüketimi hızlı ise(kullanıma bağlı olarak) tabiki öneriyorum. Varta 15 dk. şarj cihazı istersen 1 ve 2 saatlik olanları hatta üzerinde pilleri olan kampanyalı ürünler var. İstediğin zaman enden çok uygun fiyatlara temin edebilirsin.

Tarih: 26 Aralık 2005, 20:57 - İp: 85.***.**1.94
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Duracel'in 15 dk şarz eden cihazı çok kullanışlı.... belki ömrü daha az olacak (şehir efsaneside olabilir teknoloji değişiyor) ama 15 dk şarz muhteşem bir kolaylık.. yanlız çok pahallı hem makina pahallı (110 YTL) hem pilleri pahallı (a adedi 35 YTL) ... bu kadar para vermez diyorsan GP nin 1 sattlikleride işini görecektir... GP pillerinin a tanesini 15 YTL ye alabilirsin

Tarih: 18 Mart 2006, 09:15 - İp: 85.***.**9.224
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar verdiğiniz fiyatlar çok abartılı olmuş!
2 adet GP 2500mah fiyatı 8.7ytl,
2 adet GP 2500mah fiyatı 9.5ytl'dir.Bu fiyatları hızlı sistem'den aldığımı söyleyebilirim.

Tarih: 18 Mart 2006, 13:16 - İp: 85.***.**8.146
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar bu konuda benim tavsiyem , GP'den vazgeçmeyin ,
zira 2 sene önce aldığım 12 adet AA 2000 ve 2100 mAh lık pilleri GP Smart Powerbank (1 saatte sarj ediyor) ile hiç sorunsuz kullanıyorum (Canon A-60 da), AAA ince kalem pillerini de MP3 çalar ve kablosuz kulaklıkta kullanıyorum.

Tarih: 19 Mart 2006, 01:34 - İp: 85.***.**2.135
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

sevgili nr,

bende kullandığım için size kesinlikle gp pilleri tavsiye ederim.. 4 adet 2500 mah pili ve yarım saatte şarj eden makinesi (üstelik soğutma, şarj kesme, nimh pilleri tanıyabilme gibi özellikleri mevcut) şu an 45 ytl civarında satılıyor.. paket halinde.. gittigidiyor sitesinde rahatlıkla bulabilirsin.. pil ömrüne gelince bir arkadaş normal pillerden daha az dayanıyor demiş.. kesinlikle yanlışı var.. normal alkalin pillerin en kalitelisi bile 100 kare ancak çekebiliyorken, 2500 mah 500 kare ve daha fazlasına dayanabiliyor.. birde hakikaten pil fiyatları çok abartılmış.. 4 adet 2500 mah gp veya diğer piller 17-18 ytl civarında..

pil ömrünü bitirme gibi bir derdinizde yok.. şu ana kadar hiç performansları düşmedi kullandığım pillerin..

sağlıcakla..

Tarih: 22 Mart 2006, 21:14 - İp: 85.***.**2.159