ekstra26
ekstra26 (üye)
Ankara / Amatör

Grip ; Orjinal mi Yan Sanayimi

K20d için Grip alacağım ;
Yan sanayin kalitesiz olması dışında, kullanıcıya veya makineye zararı tama olarak nedir. Yardımcı olabilirmisiniz.

yada şöyle sorayım. Yan sanayi riskmidir ( problemsizde olabilme ihtimali varmı) yoksa kesinlikle problem yaşatacakmıdır.

Teşekkürler şimdiden fikrini paylaşan herkese

Tarih: 15 Nisan 2009, 23:32 - İp: 88.***.**1.109
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Gönül isterki ürünlerimiz orjinal olsun. Ama Grip (batarya) gibi kendisinden çok şey beklenmeyen ürünlerden yan sanayi olması bence çok tehlikeli değildir.(benim görüşümce) Ama adı üstünde yan sanayii, ve orjinal ürünle yarışabilmek için kim bilir neresinden çalmışlardır?
Ama diğer yandan kumandanın bile yan sanayisi vardır, fiskiyeninde yan sanayisi vardır..
demek istediğim üründen ürüne yan sanayi değişir. Kullanacağınız ürün yüksek teknolji gerektirmiyorsa ben yan sanayiide pek sakınca görmüyorum.
Bu görüşüm üründen ürüne değişir.

Tarih: 16 Nisan 2009, 00:07 - İp: 88.***.**8.150
enopis
enopis (üye)
İstanbul / Amatör

yan sanayii ciddi bir seçenek. çünkü herşeyden önce orjinlin yarı fiyatında. fonksiyon ve ergonomik olarak bir eksiği yoksa ciddiyetle düşünülebilir. her iki ürünü de canlı olarak görün derim(eğer mümkünse).cevabı o an bulacağınıza eminim,saygılar...

Tarih: 16 Nisan 2009, 01:58 - İp: 88.***.**5.7
musty578
musty578 (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bence yan sanai ilerde temassızlığa neden olur. ilk aldığınızda anlamazsınız

Tarih: 18 Nisan 2009, 16:48 - İp: 88.***.**5.136
orcunaras
orcunaras (üye)
İstanbul / Meraklı

Linkdelight denen bir firmanın 450d için ürettiği grip i aldım, 115 tl gibi bir fiyata hem grip hem de 2 adet 1080 mah pil geldi Üstelik piller tam dolu ve 1 haftadır tıkır tıkır çalışıyor.

*ürünün kutusu, aksesuarları, kılavuzları çok çok başarılı.
*2 plastik arasındaki fark yakından belli oluyor ancak.
*tutma yerindeki kauçuk gibi olan malzeme gayet güzel ve 450d nin üzerindekine benziyor.

Bunlar tabi ki ilk izlenimlerim, umarım ilerde bir sorun çıkartmaz ama şuan için çok iyi ve dayanıklı görünmekte

Büyük ellere sahip olduğum için griple makinayı tutuşum rahatladı.

Tarih: 6 Mayıs 2009, 19:25 - İp: 78.***.**2.15
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

@orcunaras hocam grip ile bir sorun çıkarsa bizide bilgilendirmeyi ihmal etme.

Tarih: 6 Mayıs 2009, 20:26 - İp: 88.***.**0.35
adanali
adanali (üye)
Adana / Doğa Fotoğrafçısı

Linkdelight yan sanayi pilleri satan firmanın adıdır. Sanırım piller başka marka.
Ben phottix marka pilleri satıyorum ve şimdiye kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.

sattığım ürünlere ilişkin detaylı bilgi için;
http://www.fotografci.net/ilan

Tarih: 23 Eylül 2009, 20:59 - İp: 85.***.**7.33
  • 1