drburaktan
drburaktan (üye)
Ankara / Amatör

Gp Universal

arkadaslar ben de fazla bilgi sahibi olmadan gp universal sarj aleti aldım bi forumdan duydum ve hemen aldım yalnız sarj süresi 10-12 saat kadar bu bana cok uzun geldi.yalnız aletin bi özellligi var her boyut pili sarj edebiliyor.fiyatı da 29 milyondu yani diğerlerinden pahalıydı acaba fiyat farkı bu özelliğinden mi kaynaklıyo çünkü 12 saat cok uzun bir süre....

Tarih: 22 Haziran 2005, 10:15 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Şarj süresi, şarj edilen pillere göre değişir. Elinizdeki cihaz, 1300 mA pilleri 5, 2300 mA pilleri 11 saatte şarj eder.

Tarih: 22 Haziran 2005, 11:26 - İp: yok
drburaktan
drburaktan (üye)
Ankara / Amatör

evet ocaklılar doğru pile göre değişiyo ama piyasada 4-5 saatte 2300 pilleri sarj eden aletler var ve benim aldığım aletten daha ucuzlar acaba benim aletin pahalı olmasının sebebi her tür pili sarj edebilme özelliğinden mi kaynalıyo?

Tarih: 22 Haziran 2005, 17:22 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Her türlü pili şarj edebildiğiiçin daha pahalıdır. Üzerinde diğerlerinden daha fazla pil yuvası ve içinde de ona göre değişik amperlerde akım veren devreler var.

Tarih: 22 Haziran 2005, 17:56 - İp: yok
drburaktan
drburaktan (üye)
Ankara / Amatör

verdiğin bilgiler için tesekkurler ocaklılar
sarj süresi biraz uzun olsa da ürün gayet iyi üzerinde 9v piller için bile girişi var bu forumu okuyan arkadaslara tavsiye ederim ...

#drburaktan' tarafından 23.06.2005 09:06:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Haziran 2005, 09:12 - İp: yok
ogundemir
ogundemir (üye)
Antalya / Amatör

aynı şekilde bende de o aletten var ve 11 12 saatten daha fazla sürede şarj ediyor...bu arada sana özel mesaj atmıştım doktor bakarsan sevinirim.

Tarih: 23 Haziran 2005, 19:27 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

bu linkteki yazıyı bir oku derim

http://www.netfotograf.com/forum/msgdetail.asp?msg_id=3500

bence hızlı şarj pildiri öldürse de o kadar saat beklemeye değmez ama diğer yandan da çok fonksiyonlu bir alet almışsın

Tarih: 3 Ağustos 2005, 23:19 - İp: yok
ayda
ayda (üye)
Sakarya / Amatör

Merhaba bir pili şarz etmek için 10 - 12 saat beklemektense o pilleri atarım daha iyi arkadaşım. Ben bir DURACELL Şarz cihazı aldım amper mamper dinlemiyor sogutucusuda var vede 4 pili çatır çatır 30 dakikada şarz ediyor çok memnunum bekleme mekleme tekleme filan yok neymiş hızlı şarz pilleri öldürürmüş inanma be bu milletin dediğini değil kafanın dediğini yap piller ölseydi hızlı şarzdan elin ecnebisi alırmydı bunu bir zamanlar RENO türkiyede otomobil üretimine geçtiği zamanlarda bu millet oooo bu önden çekiş buna para verilirmi be bir tosladımı gitti derdi şimdi ne oldu otomobillerin en alası önden çekiyor önden inanma bu milletin atmalarına kardeşim

Tarih: 11 Şubat 2006, 22:17 - İp: 88.***.**4.232
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

ayda çok hırçın ve agresif gördüm seni,

şarj süresi pilin teknik özelliklerine (akım) ve yine şarj aletinin teknk özelliklerine (akım gerilim vs.) göre değişir. farklı nitelikte kimyasakda piller farklı sürelerde şarj olurlar. ve 10 12 saatlik bir dolum süresi 2000 miliamper ve üzeri piller için standart şarj aletiyle birlikte normal ve ideal bir süredir. daha hızlı şarj için çeşitli alternatifler mevcuttur.

Tarih: 14 Şubat 2006, 16:55 - İp: 81.***.**6.187
  • 1