demircanim
demircanim (üye)
İstanbul / Amatör

Gp Şarjlı Pil Ve Makinası

bende Hp photosmart 935 var ve 1800gb kullanıyorum. pillerde ve makinasında sorun olduğunu zannetmiyorum ama makina LCD ekran açık şekilde 10 fotograftan fazla çekmiyor. yadımda 6tk daha pil taşımak zorunda kalıyorum. Neden dir anlamadım. Yardımmmmmm

Tarih: 4 Kasım 2004, 16:14 - İp: yok
fsirin
fsirin (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de HP735 var CFL2300 pillerle 100 fotonun üzerinde çekiyorum ve her zaman da LCD üzerinden ayarlıyorum. Eğer kullandığın diğer 6tk pil de aynısındansa büyük ihtimalle pillerini şarj edemiyorsun ya da fotoğraf makinanda bir sorun var. Öncelikle yüksek kaliteli Ultra Alkalin bir pille deneme yap derim. En az 50 foto çakmelisin (flaşsız!). Bir de şarj cihazın eski tip 500mA'lik piileri 15 saatte şarj eden tipse 1800mA pili 54 saate şarj edebileceğine dikkat etmelisin.

kolay gelsin

Tarih: 23 Kasım 2004, 21:27 - İp: yok
vakkas
vakkas (üye)
İstanbul / Amatör

fyrtyurty

Tarih: 25 Aralık 2004, 19:56 - İp: yok
alperucan
alperucan (üye)
Tokat / Amatör

Evet bende aynı sorunla karşı karşıyayım daha sonra bendeki şarj makinesinin şarj etme süresinin çok uzun olduğunu öğrendim.uzun şarj uzun çekimler dileğiyle

Tarih: 25 Ağustos 2005, 00:20 - İp: yok
jaman
jaman (üye)
İstanbul / Meraklı

benimde eski bir hp435 im vardi ani problemden muzdariptim su anda,cekmecemde tozlanmakla mesgul kendisi.. ucuz bir çift 2000 lik pillerim vardi ve kotu bi sarj aletim vardi bana bu 3lu kafayi yedirtti resmen bende tamamini degistirmeye karar verdim. simdi hem yeni bir makine yeni pil ve sarj aleti aliyorum.. pil olarak 2500GP+sarj aleti (30dk) yada vartanin yen cikicak bi 2400+sarj aleti almayi planliyorum..

Tarih: 28 Ekim 2005, 10:28 - İp: yok
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Piller çok kullanımdan dolayı ölmüş olabilir yada şarj cihazın çok kötü yada makinen erken kapanıyor..

Tarih: 13 Kasım 2005, 01:03 - İp: yok
ilhami_27
ilhami_27 (üye)
Gaziantep / Amatör

demircanım bende sony nikel-metal hidrit pil var ve harika. 150 tane falan çekiyo.
tavsiye ederim

Tarih: 14 Kasım 2005, 01:30 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

1800 lük olduğu için olabilir.Yada hp den kaynaklanıyor olabilir. Ben 2100 ve 2300 lük pil kullanıyorum.Makinam 4 saatte tam rolduruyor.Dolunca haberde veriyor.Hepsi gp marka.
canon s2 ile yaklaşık 750 -1000 arası foto çekiyorlar.

Tarih: 16 Kasım 2005, 00:14 - İp: yok
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

1000 tane fotoğraf mı? Yani 4 tane 2300 lük pille s2 1000 tane fotoğraf mı çekiyor? O zaman bu makine gerçektende çok iyi kullanıyor pilleri.

Tarih: 16 Kasım 2005, 19:31 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Burada aslında eksik bilgi vermişsin.10 fotoğraftan fazla çekmiyor kapanıyor mu? yoksa pil bitti işareti veriyor fakat çekmeye devam ediyor mu (denedin mi).Birincisi:makineyi bir fotoğraf makinesi tamircisine götürerek Raedy konumda ekran açık ken nekadar akım çektiğini bildirmelisin. ( Kısa devre varsa ortaya çıkar)...
İkincisi pil bitti diyor fakat çekmeye devam ediyorsa script dosyasının yeniden yüklenmesiyle hallolacak bir mesele...Ama illede kişisel görüşümü soruyorsan :Oldum olsaı HP makineleri sevmem .Ben olsam makineyi tozlanmaya bırakmaktansa klozete atar sifonu çekerdim (çok mu acımasız oldu? )

Tarih: 18 Kasım 2005, 00:43 - İp: yok
demircanim
demircanim (üye)
İstanbul / Amatör

batarya zayıf diyo kapatıyo kendini! ama LCD ekran kapalı çekersemm ohooo 150 160 allah ne verdiyse çekiyorum! dediğin gibi HP de iş yok!

Tarih: 18 Kasım 2005, 10:13 - İp: yok
  • 1