bariton
bariton (üye)
Antalya / Amatör

Gp Ama Hangi Şarj Aleti?

merhaba foruma yeni üye oldum.2 gün önce benimde bir canon S2 'im oldu.şimdi GP marka şarj aleti alacağım ve tabikii 2500-2600 mah piller.ama hangi cihazı tecih edeceğime karar veremedim.GP powerbank rapid 2 nasıl bi şarj aleti.açıkçası timer olayı biraz düşündürdü beni.acaba zaman ayarlı,tam dolmadanda kesebilirmi diye..yoksa ısı sensörlü bi modelimi seçmeliyim?
neyse çok uzattım galiba..yardımcı olabilirseniz sevinirim..iyi çalışmalar...

Tarih: 28 Ocak 2006, 13:02 - İp: yok
etudiant
etudiant (üye)
Sakarya / Amatör

s2 hayirli olsun.oncelikle kullanim sartlarinizi belirleyin.bende u-smart var.yeni aldim sayilir.kampanyasi varmis 45ytl ye aldim.sordugunuz cihaz 2000 lik 4 pili 5 saate doldurur.2600 ise daha uzun surede...bu sure sizin icin uzun degilse alin, isinizi gorur,pisman olmazsiniz.ancak pillerin kisa surede dolmasi gerekiyorsa paraniza kiyip express ya da u-smart alin derim.isi sensoru,fan,vs. özellikler cok hizli dolum yapan cihazlar için gerekli.piller dolmadan akim kesilmez eger pilde problem yoksa...rapid 2 ya da express aralarindaki fark pili doldurma süreleri...

Tarih: 28 Ocak 2006, 18:07 - İp: 85.***.**7.125
bariton
bariton (üye)
Antalya / Amatör

teşekkürler açıklamaların için.süre çok önemli değil benim için.sadece rapid 2 nin özelliklerinde zaman kontrol devresi diye bir şeyden bahsediyor o beni düşündürmüştü acaba belirli bir zamandan sonra tam performansa ulaşmadan sarjı kesermi diye.yani 2600 mah pil alıp 2000 gibi kullanmanın anlamı yok..o özellik başka anlama geliyor demekki.tekrar teşekkürler.
uzun şarjlı,bol çekimli günler dilerim..

Tarih: 29 Ocak 2006, 02:13 - İp: 85.***.**3.34
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

valla bariton kardeşim gp rapid2 bende de var ama ben de anlamadım o denilen şeyin ne olduğunu bende 1 takım 2300 1 takım da 2500 gp aa var.yaklaşık 4 5 saatte dolduruyor pilleri.zaman benim için önemli değildi ben de express bir dolum makinesi almadım.sen de öyle diyorsan rapid 2 iyi bence.görüşmek üzere

Tarih: 25 Şubat 2006, 12:13 - İp: 85.***.**3.131
  • 1