kaanbugra
kaanbugra (üye)
İstanbul / Amatör

Fujifilm S-4000 İçin Pil Ve Şarj Cihazı

Merhabalar herkese. Ben bu foruma yeni katıldım ve bir S-4000 kullanıcısıyım. Makinemi daha yeni yeni tanımaya başladım. Yani makine bayaa bi açık kalıyo ve pil dayanmıyor Ben sizlerden başlıkta da belirttiğim gibi şarjlı pil ve şarj cihazı hakkında tavsiye isteyecektim. Forumu bayaa bir araştırdım ve %50 nin üstünde GP markasını öneren kullanıcı/üye mevcut.

Ayrıca birşey daha danışmak istiyorum. Mesela ben GP takımı aldım (Cihaz ve pil). Yanında da 4 adet daha AA pil aldım GP marka. Ben bu şarj cihazını hiç pirizden çıkarmasam herhangi bir problem ile karşılaşır mıyım ? Açıkçası ben fotoğraf çekimimin yarısında pil sorunu yüzünden durmak istemem.

Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu arada S-4000 kullanıcısı/kullanmış olan kişiler var ise makinenin olumlu ve olumsuz yönlerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Hepinize iyi forumlar.

Tarih: 27 Haziran 2011, 17:05 - İp: 78.***.**2.109
alphax
alphax (üye)
Sakarya / Meraklı

Öncelikle...Hayırlı olsun

piller 2700 mah'tır inşallah...düşük mili amper piller aldıysan şarj dayanma süresi sorun olacaktır...2700 alman gerekir...
prizde uzun süre kalması çok iyi değil aslında..pilleri kullanmadığında makinende takılı bırakmaman en doğrusu olacaktır...
aldığın makine süper zoom/slr-like makineler arasında fiyat performans olarak tatmin edici diyebiliriz...bence otomatik ve sr modu haricindeki manuel modları biraz kurcalarsan fotoğraf çekmek daha keyifli hale gelecektir...full manuel veya anstantene/diyafram öncelikli modları denersen senin için daha iyi olur...bol bol fotoğraf çek bu modlar ile oynayarak tabiki...
Bende aldım s4000 HD... sanırım kısa süre sonra yeğenime hediye edecem...Beni kesmedi inşallah sizi keser cihaz...
Bir canon 600D gözüküyor bana bakalım...

neşeli fotoğraflar dileğiyle...

Tarih: 27 Haziran 2011, 19:47 - İp: 78.***.**4.5
kaanbugra
kaanbugra (üye)
İstanbul / Amatör

Verdiğin bilgiler için teşekkürler alphax. Evet gp nin G 2700 marka pillerini kullanıyorum 2650 veya 2600 mah'tı yanlış hatırlamıyor isem.

Tarih: 28 Haziran 2011, 13:41 - İp: 78.***.**2.109
guney06
guney06 (üye)
Ankara / Amatör

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/micron-mn-9901-universal-sarj-cihazi-51259830 Şarj Cihazı Olarak bunu öneririm.

Tarih: 29 Ocak 2012, 22:38 - İp: 78.***.**8.193
  • 1