mature
mature (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sac Kesme

Herkese öncelikle merhaba...
Amatör oldugum kesin ve bisiler ögrenmek icin mücadelemde var ama ben bu sac kesme isini hala tam anlamiyla ve sorunsuz yapamiyorumforumu uzun süredir takipteyim tüm anlatilan plug-inleri denedim ama istedigim gibi sonuc alamiyorum...
Sac kesme ise ilgili aciklamasi bol anlatimi acik bi kaynak yada sabir sahibi anlatacak arkadas varmi?
Simdiden tesekkür ederim...

Tarih: 6 Şubat 2007, 21:19 - İp: 212.***.**4.93
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

selam Arkadasim
Ben erlimdsen geldigi kadar yardim etmek isterim
adobe photoshop 7 ile calisan bir program var ismi extensis mask pro3 bu programi adobenin plugin bölümüne yüklemen gerekiyor bu program kullanimi cok basit ve cok güzel sonuclar ortaya cikariyor sadece yapacagin adobe photoshopta acacagin resmi kilitli durmdan cikarmak ve extensis mask pro3 bölümüne yukaridan tiklaman gerekiyor
acilacak olan pencereden iki tane yukarida pipette denen renk almaya yarayan damlaciklar var kirmizi olan devamli atmak istedigin renk yesil olan ise kalacak olan renk atacagin rengi buraya kirmizi pipiette ile tikliyorsun yesil ilede sac rengini ve yüz bölümününden bir kac renk örnegi aliyorsun sonra bir asagisnda bulunan sihirli firca tabir edilen bir kutucuk var onu al ve saclara yakin bölümden baslayarak maus ile sol tarafini basili bir sekilde gezdir bu firca yesil pipette ile aldigin bölümdeki renkleri birakip kirmizi ile aldigin renkleri atacaktir islem bittikten sonra yani sac bölümü yine yan tarafta bulunana bir su damlacigi kutusu var onu tikla ve saclarin kesilmis bölümlerinde gezdir bu saclarin kesilen bölümlerini yumusaltacaktir kesim islemi bittikten sonra yukaridan save exit yapip programdan cikabilirsin

#eminakca' tarafından 07.02.2007 05:19:05 tarihinde düzenlendi.

#eminakca' tarafından 07.02.2007 05:23:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2007, 05:17 - İp: 62.***.**2.73
efem_06
efem_06 (üye)
Muğla / Stüdyo Fotoğrafçısı

BU KONUDA BİR ÇOK YÖNTEM VAR

COLOR RANGE (****)
PRİMATTE (*****)
EXTRACT (***)
KNOCKOUT (*****)

VB...

[email protected]

Tarih: 7 Şubat 2007, 14:08 - İp: 85.***.**1.226
lostcity
lostcity (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşım kesim programı kullandım diyosun ama her programın bir veya birkaç püf noktası var bende sana vertüs ü tavsiye ederim sitesinde kullanım videoları var.

Tarih: 7 Şubat 2007, 14:09 - İp: 85.***.**4.237
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

sana hiç birşey tavsiye etmiyorum tek bir yöntem söyleyim o da photoshopda mescut zaten filtre menüsüne gir yukarya doğru exract aracına tıkla açılan pencereden resmin kenarlarını çiz kenarında bulunan poya aracıyladı içini duldur tek tıklamayla daha sonra okeyle çık hepsi bukadar.

hiç programa gerek yok verirlen örneklerde kolay kesile bilenler zaten arka fonu karışıksa bunu exract yapamıyor hiç bir programında yapabildiğini görmedim baya pluing kullandım hiç birini beyenmedim

iyi çalışmalar!

Tarih: 7 Şubat 2007, 14:41 - İp: 85.***.**0.245
mature
mature (üye)
Yurtdışı / Amatör

yardimi olan tm arkadaslara sonsuz tesekkür ederimHerkes farkli yöntemlerden bahsetmis sagolun.exract kullanimini cok denedim ama istedigim sonucu alamadim dedigim gibi ben tam anlamiyla nasil kullanildigini bilmiyorum herhalde sonucun iyi cikmamasinin sebebi o sanirim.
eminakca arkadasim bu bahsettigin yöntem photoshop cs2 9 var benim bilgisayarda bu program bu versiyonda olmuyomu.
oluyorsa link de verirsen iyi olur...
Simdiden tesekkür ederim...

Tarih: 7 Şubat 2007, 14:54 - İp: 212.***.**4.93
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

bak bunu exract aracı ile yaptım dediğim gibi bu resmin arka fonu sade ama karışık olanları exract ve diğerleriyle çok zor yaparsın.

resmin etrafını exract ile çizerken kalamin boyutunu düşür ki kenarları silik şekilde kalmasın sonrada o kalemi başladığın yere resmin içinden geçmeden dışardan birleştir yani ilk nokta ile son noktayı birleşir exract ta bulunan boya ile resmin içini ama dışarıda ki sildiğini değil içtekini boya okeyle bu kadar.

Tarih: 7 Şubat 2007, 15:40 - İp: 85.***.**0.245
  • 1