berkoo
berkoo (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Rol Film Dig Ort Aktarılması

rol filmin emisyonçözünürlüğü direk 24 picksel olduğunu biliyorum rol film en iyi tarama şartlarında tarandığı zaman % kaç görüntü kaybına uğrar veya en fazla hangi ebatta çalışılabilir bu konuda yardım etmenizi rica ediyorum

Tarih: 27 Aralık 2004, 14:00 - İp: yok
stcolor
stcolor (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

değerli meslektaşım anladığım kadarıyla tarama sorunu yaşıyosun negatifi scan ederken dikkat etmen gerekn dpi dır portre çalışmalarda 800 dpi boy fotoğraflarda 1200 yada 1600 dpi seçenekleriyle çalış ayrıca ebat derdine düşme taraman bittiğinde kullandığın program ile fotoğrafın boyutunu ayarlayabilirsin

Tarih: 27 Aralık 2004, 18:56 - İp: yok
berkoo
berkoo (üye)

teşekkür ederim yanlız birşey daha sormak istiyorum hangi ebatta çalışabilirmiyim derken ör tarama yapılan bir işten 50x60 büyüyme yaptığımda iyi bir netice alabilirmiyim tekrar saol

Tarih: 28 Aralık 2004, 10:44 - İp: yok
stcolor
stcolor (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

tabi ki iyi netice alabilirsin dediğim gibi taradıktan sonra ebetla oyna
( ön tarama derken ne kastettiğini anlayamadım )

Tarih: 28 Aralık 2004, 15:32 - İp: yok
zaferizmir
zaferizmir (üye)
İzmir / Firma

Rol filmi dijital ortama aktaracak arkadaşlar,öncelikle masaüstü tarayıcılar içinde Epson 4870 i tavsiye ederim .Ayrıca rol taramalarda 1200 dpı geçmeyin.

Tarih: 29 Aralık 2004, 13:06 - İp: yok
berkoo
berkoo (üye)

teşekkür ederim ben örneğin demek istemiştim

Tarih: 29 Aralık 2004, 13:32 - İp: yok
hemera
hemera (üye)
İstanbul / Amatör

ben bu işi çok merak ediyorum nasıl oluyor kısaca anlatırmısınız normal manuel bir fotograf makinası ile fotograflar cekip filmi cikarip scanner amı koyuyorsunuz ? ee görüntü kaybı vs. olmuyor mu lekeler cikmiyor mu ? digital slr kameralara oranla ne gibi farklılıklar oluyor görüntü kalitesi acisindan...

Tarih: 9 Ocak 2005, 20:28 - İp: yok
alibali
alibali (Üye)
Osmaniye / Meraklı

Photoshop ortamında bütün parazitleri temizleyebilirsin Hemera..

Tarih: 9 Ocak 2005, 22:05 - İp: yok
  • 1