mizak
mizak (üye)
Ankara / Amatör

Resmi Sigdiramiyorum

Merhabalar herkese. dün SONY UP-DR 200 aldim ve öncelikle sunu söyleyim gayet hizli ve net baskilar yapiyo. Ancak benim sorunum yaptigim fotograflari cercevesine sigdiramamak. Yani söyle anlatmaya calisiyim sizlere: photoshopta yeni sayfa acip boyutunu 10*15cm yada 4*6 inches yapiyorum (Resolution 310pixels/inch). Bu boyuttaki sayfada tamamladigim resmi bastigim zaman resim boyutundan tasip kagida sigmiyo. mesela kenarina kücük cerceve cizdigimde cerceve hic gözükmüyo. ufak degisiklikler yaptim boyutu biraz kücük biraz büyük ayarladim resolution degisikligi yaptim ama nafile. bi türlü resmi kagida sigdiramiyorum. bu problemi nasil asacagim konusunda bana yardim edermisiniz. simdiden tesekkürler.

Tarih: 25 Temmuz 2008, 14:06 - İp: 91.***.**2.214
snapshot
snapshot (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

sony hiç kullanmadim ama sanırım sorun 310 resulation da
300 de dene sorun olmaz

Tarih: 25 Temmuz 2008, 16:57 - İp: 88.***.**2.23
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Mkinayı hiç kulanmadım ama içimden bir ses 310 'u 300 yap ta öyle dene diyor.
Tıpkı snapshot arkadaşında dediği gibi..

Tarih: 25 Temmuz 2008, 17:42 - İp: 88.***.**5.98
mizak
mizak (üye)
Ankara / Amatör

denedim hatta resolutionu 250 bile yaptim daha fazlada yaptigim zamanda degismedi 250-340 arasinda degisiklik yaptim yok yok yok. sorun bende olabilirmi sizce? deliriyo olabilirmiyim?

Tarih: 25 Temmuz 2008, 23:00 - İp: 91.***.**9.199
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

dostum öncelikle senin baskı makinen sanırım a4 baskı yapıyor yyani A4 boyutu photoshopta 21x29.5 sayfa boyutunu ayarlaman gereken ve üstünde çalışman gereken ölçüü bi daha denee yada makiinanın boyutunu yaarsann daha iyi olur...

Tarih: 25 Temmuz 2008, 23:09 - İp: 78.***.**6.163
mizak
mizak (üye)
Ankara / Amatör

kagit boyutu: 4*6 inch / 10*15cm
kagit pixels: 2048*1382pixels
baski sayfasinda sadece bu ayarlar var baska bisey yok boyutla ilgili. kullandigim kagidin boyutuda 10*15. baski seklini sececegimiz sayfadada sadece iki secenek var birisi FAX digeri FOTO isimli baska hicbi ayar yok

Tarih: 25 Temmuz 2008, 23:56 - İp: 91.***.**9.199
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

.....Öncelikle......!!! Baskısını alacağın Fotoğrafı Poroshopta 10,2 * 15,2 cm ve 320 DPI çözünürlükte Kropla...!! ( Format Dik Olacak )

.....Sonrasında Pshoptan Yazdır Pencesinde Sayfaya Sığdır Seçeneği Var.... O pencerenin Orta kısmında...!!! Onu İşaretle....

.....Sorun Giderilmişir........!!!!!!

Tarih: 28 Temmuz 2008, 02:59 - İp: 62.***.**0.86
mizak
mizak (üye)
Ankara / Amatör

adagume bilgilendirmelerin icin saol senin önerdigin seyleri deneyerek buldum ama photoshoptaki ayarlar penceresindeki ayarlari kaydetsem bile bi sonraki fotografta ayarlar silinmis oluyo. her seferinde ayni boyutta olmasina ragmen tekrar ayarlari yenilememmi gerekecek? yoksa bunun daha pratik bi yöntemi varmi? cünkü bu ayarlari her seferinde yenilemek uzun zaman aliyo. yaptigim is bu kadar ayar yapmaya izin vermeyecek kadar hizli. cevabiniz simdiden tesekkürler

Tarih: 29 Temmuz 2008, 14:15 - İp: 91.***.**6.51
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

...İnan ki Ben de Uzun Zamandır kullanıyorum bu cihazı ... Daha önce 150 modelini kullandım..... Fakat o da aynı yöntem ile baskı yapabiliyor...! Ayrıca açık konuşmak gerekirse hiç de araştırmadım kaydedilebilir olup olmadığını...!! Denetim Masası Yazıcı tercihlerindn belki kaydedebilirsin..!!! Şu an Ofiste deilim...!! Şimdiden Kolay gelsin...!!!

Tarih: 30 Temmuz 2008, 02:32 - İp: 62.***.**2.225
  • 1