eklotje
eklotje (üye)
Ankara / Meraklı

Resim Kesmek Hk.

Merhabalar,
Ben web sitesinde kullanmak için bir resmi 2-3-4 parçaya kesip bunları web sayfasında ayrı ayrı birleştirip tekrar bütün hale getirmem gerekiyor. Photoshopda resmi kesiyorum fakat kesdiğim parça elimde kalıyor diğer paçayı kayıtedemiyorum bu parçaları ayrı ayrı nasıl kesip ve kayıt yapabilirim.

Tarih: 25 Ocak 2006, 15:03 - İp: yok
vejdi
vejdi (üye)
Ankara / Amatör

Kesmek istediğiniz alanı kesin ve kaydedin (farklı isimle) daha sonra
Ctrl+Z yapın farklı bir yeri croplayın (kesin ) yine farklı isimle kaydedin işlemi böyle sürdürün
Kolay gelsin

Tarih: 25 Ocak 2006, 15:39 - İp: 85.***.**8.129
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

milimetrik kesimler elde etmen icin crtl-r özelliği yani cetveli kullanman gerekiyor. resmi guidelerle 6 eşit parcaya bolelim mesela.. her boldugumuz alanı m tuşuyla secelim. Sonrada secitgimiz alanları ctrl-c ctrl-n ve ctrl-v komutlarıyla ayrı soyalar yapaılm ve kaydedelim.. biraz karısık gelebilir ama dogrusu bu.. croplayarak ölçümlerde hata yapabilirisn..

Tarih: 25 Ocak 2006, 16:01 - İp: 85.***.**5.237
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

kesim için araç menüsünün sağ üsten üçüncü malzemeden yapıyorsun.
kesimi yaptıktan sonra internet özerinden açabilecek şekilde kayıt ediyorsun.
zaten ordan kesim yaptığın zaman sana seçenekleri veriyor.

Tarih: 25 Ocak 2006, 23:04 - İp: 85.***.**7.251
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

knife ile bolup sonra imageready e gec..eger buton olarak yapacaksan ortada acilan menuden butonlarinida yaparsin.sonrada save optimize dediginde html olarak kaydeder.
kolay gelsin.

Tarih: 25 Ocak 2006, 23:06 - İp: 85.***.**1.96
lacimert
lacimert (üye)
Aydın / Amatör

Merhaba eklotje,

Yapmak istediğin işlem, PS'da yapılması mümkün olsa da, ömrünü alır. Bu işlemi yapmak için (biliyorsun, resmin sağ-tuş menüsündeki "Resmi Farklı Kaydet" ile çalınmasını önlemek için, bazen böyle bir parçalama gerekiyor), hazırlanmış programlar var. Bu programlar, resmi senin istediğin büyüklükte, istediğin sayıda parçaya ayırdıktan sonra, web sitesinde bütün bir resim gibi yerleştirilmesine yönelik kaynak kodlarını da oluşturup veriyor.

Bende bu programlardan 1-2 tane olacak ama, bayağı aramam gerek.

Zamanın varsa, bana MS adresini gönder, bulduğumda sana postalarım. Benim MS, aşağıda var.

Tarih: 27 Ocak 2006, 03:12 - İp: 81.***.**8.181
action
action (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

arkadaşım başta ruller aç yani cetveli
sonra kenrdan sürükleyip hizalama çizgisi çıkar
crop u al cropla farklı kaydet geri dön historiden diğer yeri kes farklı kaydet.... işlem en kolay böel anlatırımsana... web tasarlıyorsan photoshop ii bilmen lazım sadece onu değil birçok şeyi kolay gelsin...

Tarih: 27 Ocak 2006, 03:37 - İp: 85.***.**0.21
eklotje
eklotje (üye)
Ankara / Meraklı

Arkadaşlar hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim, ben sıkıntı çektiğim konuda sorunumu sayenizde çözdüm.

Tarih: 28 Ocak 2006, 01:18 - İp: 85.***.**7.119
  • 1