eskidj
eskidj (üye)
İstanbul / Meraklı

Photoshop Öğreniyoruz Der4

Yüz Değiştirme

İlk önce çalışacağımız resimleri indirelim
1. Resim Bush
2.resim kerry

1.) Öncelikle Örnek olarak koyduğum kery ve bush resimlerini açınız..

2.) İlk Olarak bush ‘un resmi aktif iken “L” tuşuna basarak “Losso Tool” aracını seçiniz.
Ve yüz kısmını işaretleyiniz…

3.) “CTRL+C “ kısayolunu kullanarak seçili bölgeyi kopyalayınız…

4.) Şimdi kery.jpg resmini açınız ve “CTRL+V” kısayolunu kullanarak az önce kopyaladığımız suratı yapıştırınız.

5.) Hemen ardından “CTRL+T” kısayolu ile yapıştırdığımız suratı kery nin suratına monte edelim Dikkat montajımızın gerçekçi gözükmesi için göz kaş dudak vs.. diğer resmin tam üzerine gelmesi gerekir yoksa emeğimiz boşa gider…

6.) Şimdi “E” ye basarak Eraser Tool yani silgiyi seçiniz…

Ve resimin üzerinde iken farenin sağ butonuna tıklayarak silgi menüsüne gelin

“Master Diemater değerini 25 px”
“Hardness değerini de 0 px” olarak değiştirin.

7.) “Z” tuşuna basın ve resme kendi isteğinize göre göre zoom yapın tekrar “E” basarak silgiyi seçin şimdi suratın kenarlarını silmeye başlayın.
(burada el becerisi devreye giriyor o bende pek olmayan bişey. )

8.) Surat kenarlarını iyice belli olmıycak şekilde sildikten sonra tekrar “Z” ile resme zoom yapın ama bu kez fazla olmasın.. “E” silgiyi alın kafanıza yatmayan yerleri tekrar elden geçirin ….

9.) Şimdi ekranın sağ alt köşesinde buluna menüden “opacity” değerini bira düşürün ben %75 indirdim

10.) Son Olarak “CTRL+U” tıklayın ve sadece “Hule” değerini +12 getirin. İçinize sinmeyen bölgeleri “E” ile silebilirsiniz mesela ben alın kısmının tekrar üzerinden geçtim.

son

(Not !!!! Kendi seçtiğiniz resimlerin aynı açıdan çekilmiş olmasına dikkat edin böylece daha gerçekçi çalışmalar hazırlaya bilirsiniz…..)

Kolay gelsin iyi çalışmalar…. …,,,

ALINTIDIR

Tarih: 19 Eylül 2006, 16:45 - İp: 88.***.**2.252
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Paylaşımların için çok teşekkürler eskidj.

Senden ricam arkaplan değiştirmeyi de anlatırmısın.
Resimli olursa çok iyi olur. Bir de takıldığım nokta kesme işlemi yaptıktan sonra kenarların yumuşatılması. teşekkürler.

Tarih: 19 Eylül 2006, 18:10 - İp: 85.***.**5.231
azrael
azrael (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

El becerin olmadığını espriyle söyledin, bir kolaylık daha.

Seçili alanı neyle olşturursanız oluşturun. Seçili alan oluştuktan sonra, Select - feather (Alt+Ctrl+D) buradan gereken değeri girin, okeyleyin yeni bir layerde seçili alanın kenarları yumuşak (erimiş) geçişli olacağını göreceksiniz.

Kolay gelsin.

Tarih: 19 Eylül 2006, 19:57 - İp: 85.***.**4.223
eskidj
eskidj (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili zyılmaz senin için alel acele bir ders oluşturum ama çok başarılı olmadı kusura bakma istediğin ders 5 te var inşallah yardımcı olabilirim. bu arada bende acemiyim yanlışlarım için özür dilerim.

Tarih: 19 Eylül 2006, 20:06 - İp: 88.***.**2.252
  • 1