eskidj
eskidj (üye)
İstanbul / Meraklı

Photoshop Öğreniyorum Ders4

Surattaki Lekeleri silme

arkadaşlar bunları resimsiz anlatmak zorundayım kusura bakmayın

Merak edilen bir konuyu işledim surattaki sinir bozucu izleri silme (sivilce, leke, ben, sen vs…

Başlayalım....

1.) Resminizi Açın (dilerseniz benim koyduğum örneği açın ve ilk onda çalışın çabuk kavrama açısından)

2.) “Z” basarak biraz kendinize göre nasıl rahat hissediyorsanız zoom yapın.

3. ) “S” basın ve “Clone Stamp Tools” aracını alın resmin üzerinde mouse sağ butona tıklayarak “Master Diamater” değerine “30” “Hardnes” değerinede “0” verin.

“Şimdi Clone tool aracını kullanarak istemediğimiz bölümleri yok edeceğiz”

4.) “Alt” tuşuna basılı tutarak resmin istediğimiz bölgesinden doku alın (doku alacağımız bölge clone yapacağımız yere yakın olması daha gerçekçi bir çalışma doğuracaktır) dokuyu aldıktan sonra elinizi “Alt” tuşundan çekin ve istediğiniz bölgelere dokuyu uygulayın… Dikkat !!! Her seferinde “Alt” Tuşun basarak dokuyu
yeni bölgeler seçerek tazeleyin…

5.) Resmimizdeki istemediğimiz lekeleri giderdikten sonra “L” ye basarak “Losso Tool” aracını alın ve resmin surat bölgesini işaretleyin….

6.) Şimdi Resimden Netliği bozulmaması için göz burun ve ağzı seçili bölgeden ayıracağız.Bunun için “Losso Tool Options Bölümünden” (Alttaki resimdeki Bölüm)
benim 2 diye nitelendirdiğim kutucuğu seçin ve ayırmaya başlayın.

Son Bölüme Geldik

7.) “R” basarak “Blur Tool” aracını seçin ve resmin üzerinde sağ butona tıklayarak altaki resimdeki değerleri verin ..

8.) Ve resmi kendinize zoom (“Z” ile) yaparak uygulamaya başlayın. Çalışmamızın yapmacık durmaması için fazla blur vermemeye dikkat edin !!!!
uygulama bittikten sonra seçili alanı kaldırmak için “CTRL+D” tıklayın ve gözünüze çarpan kısımları “R” ye basarak tekrar blur verin.
ALINTIDIR

Tarih: 19 Eylül 2006, 18:44 - İp: 88.***.**2.252