p_syco
p_syco (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Photoshop da Yüzey Giydirme

merhabalar,
yapmak istediğim şey için program araştırdım ancak bulamadım ,photoshop cs5 de yapılabilir mi acaba bilemiyorum.bir yüzey oluşturup bu yüzeyi belirli bir açıya oturtmak ve o yüzeyi de istediğim bir resim ile kaplamak istiyorum.aslında çekmiş olduğum fotoğraflarımı canvas tabolara dönüştüreceğim ve tanıtım için boyutlu bir şekilde resmimin cismin kenarlarınıda döndüğünü göstermem gerekli.3d transform effecti ile yapamadım.Bu konuda bilgisi olan arkadaşları yanıt verirlerse sevinirim..teşekkürler

Tarih: 14 Ocak 2011, 19:30 - İp: 94.***.**1.111
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bir yüzey oluşturup bu yüzeyi belirli bir açıya oturtmak ve o yüzeyi de istediğim bir resim ile kaplamak istiyorum.
yüzeyi kapmak mevzusu 2 şekilde olur.
1.YOL
1- çalışmanızı parçalara ayırın ve işlem tamamlanınca her parçayı smart obje yapın
2- her araca teker teker kaplama yapın.

bu yöntemle yapılan bir çalışma videosu(kutu giydirme)
http://vimeo.com/14501481

2.YOL
örneğin duvara giydirme yapacaksanız wanishingpoint aracı ile yapılan giydirmedir.

tanıtım için boyutlu bir şekilde resmimin cismin kenarlarınıda döndüğünü göstermem gerekli.
bence her iki yolda olur lakin wanishingpoint bu iş için ideal gibi görünüyor.

internette wanishing point diye aratırsan yada wanishing point tutorial diye bir çok örnek çalışma çıkacaktır karşına. video sitelerindede arama yapmayı unutmayn.

Tarih: 14 Ocak 2011, 20:03 - İp: 78.***.**5.110
p_syco
p_syco (üye)

cevabınız için çok teşekkürler,umarım istediğim sonucu alırım.photoshop haricinde bu işlem otomatik olarak yapacak bir program var mı acaba? bir resim için sorun değil ancak resimler çok olunca işlemi kolaylaştırmak adına böyle bir program var mı acaba?

Tarih: 15 Ocak 2011, 00:00 - İp: 94.***.**1.111
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ayrıca bir program bilmiyorum.
photoshopta actionslardan yararlanabilirsiniz.

Tarih: 15 Ocak 2011, 00:08 - İp: 78.***.**2.85
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

illustrator de yapabilirsiniz..
Gayet de kolaydır... ancak eğer programı kullanmayı bilmiyorsanız, önce nasıl yapıldığına bakınız..

#designwish' tarafından 15.01.2011 00:54:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ocak 2011, 00:53 - İp: 88.***.**5.163
rgbss
rgbss (üye)
Tokat / Stüdyo Fotoğrafçısı

umarım işine yarar bole bişey istiyosan basıt yaparızhttp://img651.imageshack.us/i/sabirkupucopy.jpg/

Tarih: 15 Ocak 2011, 15:57 - İp: 95.***.**6.79
rgbss
rgbss (üye)
Tokat / Stüdyo Fotoğrafçısı

#rgbss' tarafından 15.01.2011 16:01:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ocak 2011, 16:00 - İp: 95.***.**6.79
p_syco
p_syco (üye)

selamlar,istediğim şey tam olarak şudur.resmi görmek açısından bir link veriyorum,site kurallarında bu link paylaşımı doğrumu bilemiyorum

http://urun.gittigidiyor.com/TEK-PARCALI-MODERN-TABLO-50x70-quot-modernodekor-quot_W0QQidZZ34735253
bu tarz bir boyutlu çerçeve remi gibi bir tasarım yapacağı yüzlerce resmim var,nasıl yardımcı olabilirsiniz acab?

Tarih: 16 Ocak 2011, 23:05 - İp: 94.***.**1.111
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

REMİ 'nin önerdiği program iş görür.
İllustrator'de de ek program gerektirmeden kolayca yaparsınız bunu.
Binlerce ürün varsa bir süre sonra otomatiğe bağlarsınız zaten

Eğer yapacağınız işlem , rutin bir işlemse, PS'de action oluşturup, tek tıkla yapmanız da mümkün.

#designwish' tarafından 17.01.2011 14:33:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ocak 2011, 14:21 - İp: 88.***.**5.163
  • 1